×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Поставят стикер с вграден чип при техническия преглед на автомобилите


06 Март 2021, Събота, 13:20 ч.
Автор: Флагман.бг

В тези стикери ще се отразява и екологичната група на превозното средство, това не е чипиране

Стикер с вграден чип ще се постява при годишен преглед на автомобилите. Това не е чипиране на автомобилите, обясни изпълнителният директор на Агенция "Автомобилна администрация" Бойко Рановски. "От 12 юли 2021 година започват да се издават новите удостоверения за преминаване на техническа изправност в една част и нови стикери за преминатия технически преглед.

В тези стикери ще се отразява и екологичната група на превозното средство. Вариантът е направен екологичната група да може да се контролира визуално от самия стикер, поставен на предното стъкло на автомобила, както и с чип, който ще бъде вграден в този стикер и ще може да се чете дистанционно тази информация", допълни той. Автомобилът трябва да е технически изправен, преминал успешно технически преглед, за да получите документ за техническа изправност, а към този документ за техническа изправност ще има и стикер, в който ще се определя и екологичната група.

"След 12 юли всеки, който успешно премине технически преглед, ще получава този стикер и ще му бъде поставян на автомобила. Стикерът ще важи до следващия технически преглед. Ще се поставя на предното стъкло, в средата зад огледалото за обратно виждане", обясни Рановски. Всеки, който в момента регистрира автомобила си в МВР и всеки, който по някаква причина ще посети София преди да дойде датата за периодичен преглед на автомобила му, ще може да се яви в пункт за технически прегледи, където ще му бъдат направени само измервания без проверка на техническа изправност и ще му бъде издаден такъв стикер.

"Екологичната група е различна от екологичната категория, определена от завода производител. Един автомобил, произведен преди около 20 години с определена екологична категория, трябва да видим в коя екологична група според замърсяването ще попадне. Екологичните групи са 5 - петата са електрическите автомобили и хибридните автомобили. Останалите автомобили, които работят на бензин, дизел и газ ще бъдат групирани в останалите 4 екологични групи", каза още Рановски.

По думите му, правомощия на кметовете са в определени дни да налагат забрани за определени групи превозни средства, които по време на тези забрани няма да могат да посещават определени части на градовете, но няма да се затварят целите градове.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мъртво пиян катастрофира пред полицията Мъртво пиян катастрофира пред полицията 01/05/2026, Петък 20:23 0
Тервел ИЛИЕВ Подробности за пожара в Мол Подробности за пожара в Мол 01/05/2026, Петък 19:20 0
Флагман.БГ Психолог направи на пух и прах ергените Психолог направи на пух и прах ергените 01/05/2026, Петък 18:20 0
3
Коментара по темата
3.
Тъпанарска работа.
22.06.2021 11:41:25
0
0
Скоро предвиждам при технически прегледи да се слагат компютър с датчици колко замърсява и да се задължат хората да плащат мобилен интернет към някоя компания която е авторизирана за това.
2.
Тъпанарска работа.
22.06.2021 11:37:59
0
0
Горим боклука на половин европа в тецовете, те стикер за замърсяване щели да слагат. Ще се правим на много загрижени за въздуха който дишат хората. Как ли пък не. Всичкото е схема.
1.
Пак измислиха да стрижат народа
06.03.2021 16:31:23
1
5
Махнаха стикерите за винетка, обаче тия все нови стикери измислят. За къв им е тоя стикер сега, па макар и с чип? Пак милиони ще изхарчат за тоя дето духа. Или вече са ги изхарчили? Какъв е проблемът проверката да се прави по номера на автомобила? Иначе е гавра тоя стикер да е само за леки автомобили и лекотоварни до 3,5 тона. Издуханите автобуси по междуградските линии, товарните и строителните камиони и още един куп возила не са обект на проверка, макар че замърсяват в пъти повече. Защо ли? Ами защото държавата не иска да се харчи за тях допълнително. Тя иска само да събира от овцете си, които стриже редовно, но всичко което е разход за нея, не попада под наблюдение и контрол.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Пътят е затворен
Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори