×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Английската гимназия в Бургас обяви конкурс за химн


15 Февруари 2021, Понеделник, 13:45 ч.
Автор: Флагман.БГ

От днес стартира и националният конкурс за литература и изобразително изкуство „Моето училище – моят свят“

С конкурс за написване на химн започват инициативите, с които бургаската АЕГ „Гео Милев“ ще отбележи своя половин век. От днес се приемат предложения за текст, който да стане неизменна част от всяка тържествена инициатива на английската гимназия. Творбите се приемат на email: [email protected], а срокът за изпращане е 15 март. В конкурса участие могат да вземат всички желаещи да изявят таланта си, вдъхновени от каузата  АЕГ „Гео Милев“- настоящи и бивши възпитаници на гимназията, граждани и творци на всяка възраст. Изискванията са текстът да бъде на български език, а припевът- на английски и да е съобразен с мелодията, която ще намерите тук: https://gpaeburgas.org/anthem/

От днес стартира и конкурсът „Моето училище- моят свят“. Той ще се проведе в два раздела- литература и изобразително изкуство, всеки от които има подраздели- поезия (стихотворение, поема) или проза (есе, разказ, фейлетон) и живопис и графика или дигитална рисунка. В конкурса могат да участват ученици от  V до XII клас от цяла България, като във всеки от разделите надпреварата ще се състои в три възрастови групи : V – VІІ клас, VІІІ – X клас, XІ – XІІ клас. Срокът за предаване на творбите отново е 15 март, а победителите ще бъдат обявени до 31 март. Те ще получат грамоти и награди.

„Училището е цял един свят за всяко дете и всеки юноша, затова сме избрали темата на конкурса по литература и изобразително изкуство да бъде „Моето училище- моят свят“. В училище децата не само учат и творят, но и общуват и създават приятелства, откриват тайните на човешките взаимоотношения и се самооткриват в него. Участниците в конкурса имат възможност да разкрият своя свят- реален или въображаем, да го въплатят в думи, линии и багри и да споделят своите емоции и преживявания.“ споделят организаторите.

Пълният регламент и изискванията за участие в конкурса „Моето училище- моят свят“ ще намерите на страницата на АЕГ „Гео Милев“- Бургас: https://gpaeburgas.org/lit-art/
 


В категории: Просвета


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
въй
15.02.2021 15:16:05
0
2
тая умряла композиция коя я писа, някой 70-80 годишен композитор или нереализиран учител по пеене. 2021 сме, кви са тези соц каденци и овехтели изразни средства. На Веско Маринов песните му звучат по-модерно даже.
1.
boncho
15.02.2021 15:11:50
0
3
YELLOW SUBMARINE - LENNON/McCARTNEY
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Автоинструкторите в Бургас излизат на протест Автоинструкторите в Бургас излизат на протест Липсата на изпитващи в ДАИ блокира кандидат-шофьорите и оскъпява обучението им Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище София мина 5000 евро за квадрат, България е пета в ЕС по поскъпване Скандал в щангите: Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина Скандал в щангите: Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина "Ако пречат, може да си тръгна от България", каза олимпийският, световен и европейски шампион Карлос Насар Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност Харизматичен и безкомпромисен, той остана завинаги в сърцето на левскарската общност Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево Децата показаха сценични умения Родители настръхнаха след ареста на директора на 138-о в София, следил ли е как ученичките се събличат Родители настръхнаха след ареста на директора на 138-о в София, следил ли е как ученичките се събличат "Силно се надявам да не е вярно", заяви баща на девойка от 11 клас Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда Сняг не се очаква преди Коледа, но в края на настоящата седмица времето ще се обърне На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието Традицията повелява да носим монета в джоба - за защита от беди и финансов успех през новата година Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците До 30 метра видимост в някои райони и забрана за тежкотоварни камиони над 12 тона по ключови аутобани Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Вчера магистратите оставиха за постоянно зад решетките по скандалното дело Росен Кръстев, известен с прякора Стъкларя
Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си Списание People съобщи, че Роб Райнер и съпругата му са били убити от сина си Ник в дома им в Лос Анджелис Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута Картелите се адаптират, пазарът расте, а наркотичното цунами залива САЩ и ЕС Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Геополитическо напрежение, удари с дронове и заплахи от масово миниране застрашават навигацията и търговията в региона Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Майка и дъщеря ѝ оцеляха, след като автомобилът им потъна в басейн пред очите на плувци и спасители Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Щамът H3N2 (подклад K) причинява по-тежко протичане, а по-ниската ваксинация увеличава риска от сериозен грипен сезон Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Новата технология ще помага на служителите на реда при проверки, комуникация с чужденци и наблюдение в зони с ограничен достъп Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Решението идва на фона на напрежението между Москва и Берлин заради войната в Украйна Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня На интервю за работа.
- Разкажете нещо за себе си?
- Категорично не! Тази работа ми е нужна!
Виц на деня Виц на деня Според проучванията:
- 80% от жените смятат задника си за дебел!
- 10% го смятат за много кльощав.
- Едва една на десет жени си го харесва и се радва, че се е омъжила за него...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Жените на истинските мъже са щастливи. Останалите са силни! "Моника Белучи
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори