Детските градини в Бургас готови да посрещнат децата на 4 януари, 55% от родителите поискали да ги отворят
Няма да има сборни групи
Бургаските детски ясли и градини са готови да приемат децата от 4 януари. Директорите са уведомени да направят нужните заявки за зареждане с храна и консумативи, както и да затоплят сградите. Това съобщи кметът на Бургас Димитър Николов.
Според направено проучване сред родителите, 55 % от тях са заявили, че ще пуснат децата си на 4 януари на градина.
За допълнителното спокойствие на родителите, детските заведения ще преминат в стандартен режим на работа, без сборни групи.
Няма да се изисква медицинска бележка от личния лекар, а само декларация, че детето им не е било в контакт със заразно болни и няма признаци на заразно заболяване през последните 14 дни.
Директорите ще продължат да прилагат новите програми на Община Бургас за повече занятия и игри на открито, когато времето позволява.
Остават задълженията на детските заведения да извършват строг сутрешен филтър и ежедневна четирикратна дезинфекция на помещенията.
Няма да се допускат родители и външни лица вътре в сградата, а медицинските сестри ще мерят температурата на всяко дете още на вратата.
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище
Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите
Това е човекът, който може да победи Ердоган?
31/07/2026, Петък 19:52
2
Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море
4 зодии лъжат толкова убедително, че трудно ще ги разобличите
Тези навици надуват сметката за ток
Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото
