×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Министър Танева: Водна криза в Бургас няма да има, вярвам на кмета и на Ревизоро


Министър Танева: Водна криза в Бургас няма да има, вярвам на кмета и на Ревизоро
Земеделският министър Десислава Танева уверява, че нямала разногласия с Ревизоро за спасяването на Бургас от водна криза
04 Декември 2020, Петък, 08:44 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Стартирала е процедурата по административен ред за язовирите Ахелой и Порой да бъдат предоставени на общината за питейни нужди, каза тя

Водна криза в Бургас няма да има. Вярвам на кметът на Бургас Димитър Николов и на екоминистъра Емил Димитров, а по отношение на това, което се изисква от системата на земеделието да подкрепим областния град в тази ситуация, сме го направили. Язовирите Ахелой и Порой ще бъдат предоставени за нуждите на общината. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева.

Специално за документацията на язовирите Ахелой и Порой за промяна на предназначението за задоволяване на нуждите на Бургас от питейна вода нещата са процедирани по административен ред, тъй като става въпрос за прехвърляне на отговорността по тяхното стопанисване и управление, добави тя. 

„С министър Емил Димитров се чуваме често, но не знаех, че е бил болен от COVID-19. Известно време не му се бях обаждала, а малко преди да се разболее, имахме работна среща, която продължи два часа и половина. Дебатите бяха за различните позиции между двете министерства по няколко теми“, заяви Танева. 

„Министерството на земеделието и това на околната среда и водите имат общи теми, наредби, които взаимно се гласуват. Интересът на индустриалното земеделие с политиките за околната среда не винаги намират лесно общ език“, добави тя. 

След като водещият Антон Хекимян я пита защо обвързвате неговите думи, че предстои водна криза в Бургас с това, че той е прекарал COVID-19, тя изтъкна, че причината за това е, че не го била чувала и след заболяването си очевидно бил много притеснен, защото мислел, че има забавяне и бил твърде емоционален. 

„Всички мерки за осигуряването на необходимите количества вода за земеделието и при него за управляване на водните ресурси се вземат. Всичко ще бъде изпълнено така, както бе обявено“, уверява министър Десислава Танева. 
 


В категории: Бургас


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Подробности за пожара в Мол Подробности за пожара в Мол 01/05/2026, Петък 19:20 0
Флагман.БГ Психолог направи на пух и прах ергените Психолог направи на пух и прах ергените 01/05/2026, Петък 18:20 0
Тервел ИЛИЕВ Григор Димитров пропуска Мастърса в Рим Григор Димитров пропуска Мастърса в Рим 01/05/2026, Петък 17:00 0
Тервел ИЛИЕВ Петима чужденци спипани с дрога на морето Петима чужденци спипани с дрога на морето 01/05/2026, Петък 15:40 0
18
Коментара по темата
18.
до проекта
04.12.2020 19:59:21
0
2
Защо не проверят в какви отношения са с Николай Киров -уж председател на зърнопроизводителите.Как и по какъв начин усвоява европари....
17.
Varbata111
04.12.2020 12:33:31
0
5
А водата в тези язовири дали става за пиене или е бъкана с пестициди!? На кого му пука, още клиенти на онкото!!!
16.
Кую
04.12.2020 12:26:08
0
2
А на моя малкия вярваш ли?
15.
Данъкоплатец
04.12.2020 12:19:08
0
11
Защо с кмета на Котел който е баща на децата ти не спрете сечта на горите във вододайната зона?Защо не спрете ВЕЦА на Камчия? ГЕРБ + ДПС=ДАЛАВЕРА
14.
*********
04.12.2020 11:45:00
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
Бургас против ГЕРБ
04.12.2020 11:19:32
0
14
Точно с вяра я докарахме до това положение!!!
До изборите наистина криза няма да има. Ако трябва ще точат с помпи само и само да ни замажат очите.
Бургазлии, съграждани не осъзнахте ли какви мърши са тия!!!
12.
наблюдателен
04.12.2020 11:17:34
0
6
Изказване доказващо 10 годишния дълбоко вкоренен маниер на управление да се запушва всеки проблем с мълчание за причините довели до него и даване на пари до последния възможен момент за временно решение . Пък после ще му мислим – ако сме на власт все още. Ако ли не, да му мислят тия на власт, ние ще ги наплюем като опозиция.
11.
Аз
04.12.2020 11:02:56
0
11
И ако има криза.......какво правим???? Молитви за дъжд или ???
10.
наблюдателен
04.12.2020 10:58:48
0
3
Изказване доказващо 10 годишния дълбоко вкоренен маниер на управление да се запушва всеки проблем с мълчание за причините довили до него и даване на пари до последния възможен момент за временно решение . Пък после ще му мислим – ако сме на власт все още. Ако ли не, да му мислят тия на власт, ние ще ги наплюем като опозиция.
9.
наблюдателен
04.12.2020 10:57:15
0
3
Изказване доказващо 10 годишния дълбоко вкоренен маниер на управление да се запушва всеки проблем с мълчание за причините довили до него и даване на пари до последния възможен момент за временно решение . Пък после ще му мислим – ако сме на власт все още. Ако ли не, да му мислят тия на власт, ние ще ги наплюем като опозиция.
8.
TNT
04.12.2020 10:20:04
0
12
Няма дъждове... от къде тая вода от Марс ли ?
7.
Moon face
04.12.2020 09:44:12
0
20
Димитър Каранашев – свекър и Зоя Каранашева – зълва на агроминистъра Десислава Танева, са усвоили чрез фирми и като физически лица близо 1 милион лева агросубсидии за 2018 и 2019 г. Това показа проверка на Биволъ в онлайн системата на ДФЗ.
6.
*********
04.12.2020 09:42:30
1
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
1
04.12.2020 09:09:14
0
25
Селска пръчка
4.
Мара Мичковица
04.12.2020 09:09:03
0
34
Не мога да повярвам че това нещо е още министър, след като открито си призна в разговор как мамят Европа. Тази е под дъното.
3.
*********
04.12.2020 09:04:49
0
22
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
българин
04.12.2020 09:04:35
0
24
тази не е за тази пост защо не спре незаконната сеч на гората и после се чудим защо няма да има вода
1.
Шоу
04.12.2020 08:57:09
0
30
И за перник така казаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Пътят е затворен Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света
Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори