×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама души са застреляни близо до летището на Франкфурт
  • 6000 удара за 10 дни: Войната с Иран източва американските арсенали
  • Само за две седмици: Русия възстанови $10 млрд. от дефицита си за 2026
  • Акция срещу купуването на гласове се провежда в Бургас
  • Новият лидер на Иран: Моджтаба Хаменей - с милиардна финансова империя в Европа?
  • Иран иска да премести мачовете си от груповата фаза на Мондиала в Мексико
  • Шри Ланка обявява всяка сряда за почивна, за да се пести гориво
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Въпреки пандемията: Българите харчат средно по 269 евро на домакинство за Коледа


Въпреки пандемията: Българите харчат средно по 269 евро на домакинство за Коледа
По този критерий страната ни се нарежда на една от челните позиции в света, харчовете се равняват на около 25% от средния семеен бюджет
04 Декември 2020, Петък, 11:09 ч.
Автор: Флагман.БГ

Най-важно за анкетираните в проведеното проучване е по празниците да могат да прекарат повече време със семейството и близките си

Въпреки пандемията и потенциалната предстояща криза, българите смятат да отделят не по-малко от 25% от доходите си за покупки по Коледа – средно по 269 евро на домакинство. Това сочат данни от проучване на Фератум Груп. Така страната ни се нарежда на една от челните позиции по този критерий, следвана плътно от Румъния, където отделените средства на домакинство се очаква да са около 24%. По този параметър най-резервирани в празничните харчове остават холандците (11%) и финландците (12).

Наблюдава се и сериозна разлика в резултатите на анкетираните българи спрямо тези от миналата година и като приоритети, и като процентно съотношение. Основният процент от бюджета на анкетираните българи ще бъде похарчен за хранителни стоки (24%), 18% за зимни дрехи и обувки, 8% за игри и играчки, 8% за финансиране нуждите на децата и 6% за стоки за дома. 

В същото време, за 69% от анкетираните българи за предстоящите коледни празници е да прекарат време със семейството и близките си и да се насладят пълноценно на Коледния дух. 

Като новогодишно пожелание към самите себе си, по-голямата част от респондентите желаят много съкровени, нематериални и общочовешки неща. Най-висок процент от тях се надяват да бъдат здрави, а пандемията с COVID-19 да отмине по-бързо (22%); да прекарват повече време с любимите си хора (16%); да имат възможност да се радват на малките, но важни неща в живота (11%), както и да са по-активни и да спортуват повече (10%). 
 


В категории: Животът


9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да намалим стреса Как да намалим стреса 17/03/2026, Вторник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Домашна питка с масло: Тайната й Домашна питка с масло: Тайната й 17/03/2026, Вторник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Шоколадов сладкиш без много усилия Шоколадов сладкиш без много усилия 17/03/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-съвместимите зодии за перфектна връзка Най-съвместимите зодии за перфектна връзка 17/03/2026, Вторник 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Цената на водката в Русия лети нагоре Цената на водката в Русия лети нагоре 17/03/2026, Вторник 19:48 2
Тервел ИЛИЕВ От кои зодии са най-верните приятели От кои зодии са най-верните приятели 17/03/2026, Вторник 19:20 0
Тервел ИЛИЕВ Зодиите с най-голямо чувство за хумор Зодиите с най-голямо чувство за хумор 17/03/2026, Вторник 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Как да премахнете миризми от килими и мебели Как да премахнете миризми от килими и мебели 17/03/2026, Вторник 18:18 0
9
Коментара по темата
9.
До 4
05.12.2020 06:05:44
0
0
Да ще взимаш само че някъде където Ганыо няма да ти е шеф. А до тогава в сивия сектор и много поздрави на НАП.
8.
Българина, до 4
04.12.2020 17:01:05
0
1
Приятел, в някои случаи не само квалификацията е важна. АКО си в някои от ударените сектори - туризъм, ресторянтьорсктво, фирма със стопирани поръчки, гориш.
7.
Marinero
04.12.2020 12:35:51
1
1
На българската стъкмистика имам огромно недоверие. Само датата е вярна!(понякога)
6.
TNT
04.12.2020 12:21:54
2
5
Пълни глупости хората се , чудят как да изскарат зимата кви прязници кви 5 Леа
5.
ДОБРЕ БЕ
04.12.2020 11:34:02
1
4
Да легнем, да умираме ли....
Кой колкото може.....и така.....Празници са.....
4.
До 1
04.12.2020 11:24:27
7
14
Ами учи, квалифицирай се и ти ще взимаш висока заплата, а до тогава ще се разпростираш според чергата си.
3.
'
04.12.2020 11:17:48
1
2
глупости
2.
А
04.12.2020 11:17:10
1
2
Приехме ли еврото ?
1.
Кокала
04.12.2020 11:16:36
27
17
Колосалната сума от 527 лв уаау. За 4 членно семейство тва означава да си стоите у вас и да ядете 20 годишно мариновано месо на промоция от Кауфланд за празниците. Тва ако е " охарчване " не знам. За подаръци или хубав алкохол може да забравите. Тук не живеем а просто оцеляваме. Има голяма разлика между двете.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Радев поема лично фронта на "Прогресивна България", ГЕРБ без сериозни промени в челото, напрежение в ПП-ДБ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Той ще работи за дигитализацията на регистъра на чакащите за трансплантация и за подобряване на взаимодействието между лечебните заведения Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Инициативата е изградена с ясната цел,  да даде видимост на хората, които обикновено остават незабелязани   Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Една от стаите на двуетажната къща е била превърната в лаборатория за пико Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Подведен е под наказателна отговорност по чл. 115 и този път няма да му се размине  Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Новите продукти са подредени в началото на филиалите, асортиментът залага на качествени, свежи и лесни за приготвяне готвени храни Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Седмица след тежка борба за живот младият мъж е издъхнал Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Ние сме единствената проевропейска алтернатива Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Почистването на улиците в Бургас ще продължи на 21 март, като се изисква премахване на автомобилите в определени часове Туристи в потрес - натъкнаха се на втора хижа "Петрохан" Туристи в потрес - натъкнаха се на втора хижа "Петрохан" Две табели в Бакаджика повдигат въпроса кой и защо свързва себе си с хижата на ужасите на лама Калушев
Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори