Гърция отчете черен COVID рекорд
Страната от 3 седмици е под карантина
Гърция отново регистрира черен рекорд на починали с коронавирус - 108 за денонощие, въпреки 3-те седмици карантина. Не намалява и броят на заразените в северната част на страната - Солун, Серес, Драма, където мобилизираха частни клиники и лекари, предаде БНР.
Очакванията са, че правителството ще удължи времето на локдаун и през декември.
Най-вероятно ще се удължи срокът на карантината в Гърция с още две седмици, стана ясно от заявления на лекари от щаба за борба с коронавируса. Учени в Гърция признаха пред медиите, че не могат да си обяснят какво се случва в област Солун и защо случаите на заразени продължават да се увеличават след 3 седмици локдаун.
От полицията уточняват, че мерките се спазват стриктно с малки изключения. Силите на реда проверяват всяко движение на гражданите. Глобите по 300 евро принудиха гърците да носят навсякъде предпазни маски и да спазват дистанция.
Масово проверяват и шофьорите за спазване на забраната за броя на пътниците. В частните автомобили и в такситата не може да се вози повече от един пътник. Товарните камиони се движат само с един шофьор.
Силният натиск в болниците на Северна Гърция доведе до мобилизация на частни клиники и лекари. Полева болница работи до сградата на действащата военна болница в Солун, за да поеме всички спешни случаи.
"Очаква ни Коледа без традиционното пазаруване и тържества", предупреждават лекарите. Всички заведения, нощни клубове и магазини в Гърция са затворени вече 3 седмици.
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки
Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник
Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба
