×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Напрежението на Великото народно въстание ескалира: Сблъсъци между протестиращи и полиция!


22 Септември 2020, Вторник, 23:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Протестиращите намаляват, но се и радикализират

 

Напрежението на протеста тази вечер в София ескалира, съобщава репортер на Флагман.бг.

До 21:30 часа ситуацията бе напълно спокойна, но след това Мая Манолова с майките от "Системата ни убива" се опитаха да нахлуят в старата сграда на Народното събрание. Полицията се прегрупира и имаше сериозен кордон, който отцепи целия периметър.

Последваха сериозни обиди, а накрая и закани към полицаите - че Борисов ще падне, а на тях ще им бъде потърсена лична отговорност.

Демонстрантите настояваха да преминат, за да отидат до Паметника на незнайния войн. Полицията им обясни, че могат да стигнат дотам по друг маршрут, но протестиращите не приеха и искаха да минат точно край старата сграда на Народното събрание.

Около 22,50 часа, когато бяха останали около 200 човека, започнаха първите сблъсъци при сградата на БАН до стария парламент. Малко след това гръмна и втора бомбичка до органите на реда.

Половин час по-рано гръмна друг, по-силен взрив.

Сблъсъците са между сградата на БАН и стария парламент
На протеста са останали около 200 души

Възможно е да има пострадал полицай, защото линейка пристигна на място при униформените. Хвърчат пластмасови шишета с вода и други предмети.

В 23,14 ч. гръмна трета, слаба бомбичка в периметъра на полицаите. Чуват се единични скандирания, характерни за футболните агитки.

Денди също е сред протестиращите и е готов за сблъсък с полицията

Около 23:30 часа множеството започна да се разпръсква и на жълтите павета останаха 20-ина души. 

"Полицията този път не атакува, а по-скоро се отбраняваше, за да не допусне демонстрантите в отсечката между БАН и стария парламент", коментираха пред Флагман.бг независими наблюдатели на протеста.

Към 23,45 ч. групичка от около 30 човека все още е окупирала Орлов мост. Тя освирка "разузнавателно" трио полицаи с мотори.

Около 23:45 група от 30-ина души блокира Орлов мост

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
13
Коментара по темата
13.
!!!!!!
23.09.2020 06:58:03
14
16
Група малоумници освиркват празна сграда и наричат това въстание!!! Иначе клатели властта !!!То и на коча се клатят амааа.....
12.
Хаха
23.09.2020 06:06:06
10
13
Протестиращите намалявали ли бе,платено сайтче?? Много скоро вие точно ще изчезнете, но първо - ще носите отговорност за действията си!
11.
Странно
23.09.2020 03:55:53
11
18
На снимката се вижда мравуняк от хора,а минетмайсторите от флегман писали-200 души...жалки убитаци сте бе нещастници!
10.
МВР ги разкри
23.09.2020 00:24:33
0
15
Протестът пред НС е нерегламентиран, обяви директорът на СДВР старши комисар Георги Хаджиев.

"Вчера в следобедните часове е постъпило уведомление от младежката организация на „Да, България” както до нас, така и до Столичната община. Има съгласувано разрешение за провеждане на протестни действия на площад „Независимост” и на паркинга пред БНБ. Това е единственото регламентирано протестно действие. Онова, което се случва пред сградата на Народното събрание, цели само ескалация на напрежението. Гражданите имат абсолютното право да достигнат до паметника на Незнайния войн по всеки един маршрут. Сградата на НС е стратегически обект от националната сигурност и няма как да минат през полицейския кордон”, обясни ст. ком. Хаджиев.
9.
Ванко
23.09.2020 00:19:37
9
11
След 00ч. надника скачал двойно..
8.
Оставка няма да има
23.09.2020 00:15:57
18
20
С такива лакоми и некадърни сценаристи,като Отровното трио,ЗКПЧ-етата на Радев и агентите на ДС,назначени при Радев,оставката на ГЕРБ и ОП са само мокри сънища!
Типични хъшове,силни на маса, пиянски изцепки и пиянски мераци за да властват над България безконтролно!
Служебно правителство ще има,когато Радев и компания ги няма!
Бойко каза,че се пенсионира,когато завърши магитрала Хемус,защото построеното остава като паметник на управлението му!
7.
Иво Карамански
23.09.2020 00:03:47
14
20
Касабова,като падне коалицията съпругът ви какво ще работи и вие на коя струна ще засвирите?
6.
Голам майтап
23.09.2020 00:00:32
10
23
Дойде един началник от МВР. Взе мегафона и оповести,че протестерите нарушават закона и да се разпръснат!
Първи се изнизаха,като пръдня от гащи Отровното трио :)
Останалите ги последваха,останаха само журналистите!
Голямо въстание №3,колкото 2 малки :)
Смешно арменско театро!!!
5.
Бай Дечо
22.09.2020 23:53:59
6
20
Някой знае ли какво означава Великото народно въстание 3?
Нещо като Умирай трудно 3 ли?
Този филм сме го гледали вече. Айде по чавдарките и на село със здраве да си харчите заработените 50 лв.
4.
T Ж,,,,,,,,ОВ
22.09.2020 23:50:33
13
16
ДО ПОЛИЦАИТЕ ? МАЛКО БОЙ ПО МАНЕРКИТЕ НЯМА ДА Е ИЗЛИШЕН
3.
T Ж,,,,,,,,ОВ
22.09.2020 23:50:28
10
14
ДО ПОЛИЦАИТЕ ? МАЛКО БОЙ ПО МАНЕРКИТЕ НЯМА ДА Е ИЗЛИШЕН
2.
Коври сбогом
22.09.2020 23:27:52
47
21
Бойка коврата пак е пратила момченцата си от делта гард, таз ковра наакана.
1.
onlytheStrong
22.09.2020 23:26:36
17
26
ама тея утайки още ли протестират аз последно ги нареждах юни месец,а те още се излагат по площадите хахахахаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване Тобиас Замет преди концерта на Avantasia в София: Забравяме за политиката и лошите новини за 150 минути Тобиас Замет преди концерта на Avantasia в София: Забравяме за политиката и лошите новини за 150 минути Визитата им у нас е част от голямото им европейско турне Бургас може да стане логистичният мост между Европа и Азия Бургас може да стане логистичният мост между Европа и Азия Кристиан Хиршман от Azurite Europe вижда града като бъдещ товарен център за връзка с Централна Азия през Черно море
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори