Бургас загуби големия художник Ненко Чанев
Живописецът издъхна след дълга битка с онкозаболяване
Бургас загуби днес големия художник Ненко Чанев, който си отиде от този свят след дълга битка с коварно заболяване. 57-годишният живописец издъхна в 14 часа, съобщиха от семейството му.
„Той обичаше да казва, че не си си отишъл напразно, ако след себе си оставяш изкуство”, казаха близките му.
Ненко Чанев е един от художниците, които ще оставят трайна следа след себе си. Той е роден на 23 февруари 1963 година в Бургас. Учил е в Националната гимназия по пластични изкуства „Акад.Дечко Узунов” в Казанлък, а впоследствие е завършил и Националната школа по изобразителни изкуства и монументална живопис „Цанко Лавренов” в Пловдив.
Определян е за художник с експресионистичен стил и уникално чуство за цвят. Има над 4000 картини, стенописи, витражи. Негови творби се намират в много частни колекции в България, САЩ, Великобритания, Германия, Франция, Белгия и Унгария.
Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика
Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран
В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи
Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд.
Хълмовете край Мирково влязоха в клипа към Одисея на Кристофър Нолан
Задраскаха лева, написаха евро: Меню разгневи клиентите с почти двойни цени
Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев
Конституционният съд образува три дела срещу Бюджет 2026
Драматични разкрития от Каракорум: GPS тракери показват хронологията на фаталната лавина на Броуд Пик
С възпоменателни прояви Поморие почете 120-годишнината от опожаряването на Анхиало
Футболна война: УЕФА държи план Б за собствен Мондиал
Кобилкина смени сутрешния секс с бягане, а по пътя разказа за капризен милионер
