×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Джендър осъди България, не му дали да си смени пола


10 Юли 2020, Петък, 08:42 ч.
Автор: Флагман.бг

Европейският съд присъди 15 000 евро обезщетение на Й.Т. за преживения тормоз да не завърши превръщането си от жена в мъж

Европейският съд по правата на човека осъди България заради това, че родните власти "без основателна причина" са отказали на транссексуален български гражданин да си промени пола, пише Лупа.бг.

Й. Т. е жена, която е родена през 1970 г. През юношеските си години тя осъзнава мъжката си сексуална идентичност и започва да води социален живот като мъж с мъжко първо име. От 2008 г. жалбоподателят живее в партньорки отношения с друга жена, която родила през 2010 г. дете с помощта на изкуствено оплождане от донор. Оттогава Й. Т. и детето му се възприемат взаимно като баща и син.

През 2014 г. ищецът е претърпял операция за премахване на млечните жлези и през 2015 г. се е обърнал към районен съд с искане за смяна на първото, бащиното и фамилното си име, като и на своя пол и ЕГН в електронните регистри. Това са необходимите елементи, преди Й. Т. да се подложи на още една операция, с която да завърши промяната на пола си.

Районният съд, а след това и апелативният съд отказват да удовлетворят искането на транссексуалния мъж. Аргументът е, че публичният интерес не допуска подобно разрешение, но без да се уточни какъв точно е публичният интерес в този случай.

Европейският съд смята, че Й. Т. неоправдано дълго време е бил поставен в "смущаваща ситуация" и изпитвал "уязвимост, унижение и силно безпокойство". Съдът в Страсбург постанови България да изплати на ищеца 7500 евро за морални вреди и 4150 евро разноски по делото. С лихвите сумата набъбва до над 15 000 евро, или около 30 000 лева.

На снимката в заглавието: Първият българин, сменил пола си. Още през 1991 г. Андрей Миронов се превръща в Адриана, а операцията е предавана на живо по БНТ. Днес Адриана Миронова се препитава като ясновидка в родния си град Рудозем. Казва, че общува пълноценно със сина си, който се ражда, докато тя е в битността си на мъж и му се явява... баща.


В категории: Темида


2
Коментара
Флагман.БГ Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) 16/09/2025, Вторник 17:59 0
2
Коментара по темата
2.
123
10.07.2020 12:40:38
0
7
Пидирастки истории...за туй нящо ли влязохме у ЕС....какви сте такива криви бе....нямате ли срама от родителите си...от роднините и приятелите?
1.
Мъж!
10.07.2020 09:11:22
0
16
Стига с тези джендъри. Бог ги е създал мъж или жена. Това е повече преследване на известност от тяхна страна. Горкият(та) не му дали навреме да си смени пишката или си клъцне циците и надават вой до Брюксел. И сега България ще плаща. А те плащат ли за неудобството на приятели, колеги и съседите, днес си Пена - утре Пенчо? Те не живеят сами на планетата. То е срамно да парадираш с това.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) Преди да седнат на отрупаните с подаръци и балони чинове, първокласниците получиха Ключа на знанието от кмета Васил Едрев Антимафиотът Ради Пенев стана зам.-директор на ОДМВР-Бургас Антимафиотът Ради Пенев стана зам.-директор на ОДМВР-Бургас Комисар Пенев заема освободения пост от комисар Генчо Атанасов, който се оттегля в заслужен отдих Вълк нападна 5-годишно момиче на плаж в Халкидики Вълк нападна 5-годишно момиче на плаж в Халкидики Властите издирват дивото животно с дронове, камери и капани Фики Стораро изпрати сина си в първи клас Фики Стораро изпрати сина си в първи клас Тунчер ще се обучава с частно училище Само във Флагман.бг: Проговори Атанас, който бе арестуван за големия пожар в Карнобатско Само във Флагман.бг: Проговори Атанас, който бе арестуван за големия пожар в Карнобатско Разследването води до 63-годишния Атанас, който отрича умишлени действия Изявени учени посветиха студенти в тайните на нумизматиката по време на престижен форум в Деултум Изявени учени посветиха студенти в тайните на нумизматиката по време на престижен форум в Деултум Гост на събитието беше народният представител инж. Петър Кънев Вицеевропейска титла за Бургас от Евпорейското първенство в Тимишоара Румъния Вицеевропейска титла за Бургас от Евпорейското първенство в Тимишоара Румъния Отлично представяне на бургаските каратисти В изложбата "ПОКРИВИ от местата, на които Не съм бил" ще ни отведе Георги Янев на 18 септември в Бургас В изложбата "ПОКРИВИ от местата, на които Не съм бил" ще ни отведе Георги Янев на 18 септември в Бургас Едно вълнуващо творческо пътуване на Георги ЯНЕВ от българската школа до модерения почерк на запада ще ни завладее в предстоящата изложба на -  "ПОКРИВИ от местата на които НЕ съм бил". VIII Порт Прим Арт Фест стартира в Бургас с изложба на седем изключителни творци VIII Порт Прим Арт Фест стартира в Бургас с изложба на седем изключителни творци Гергана Николова, Анабел Хамамджиева, Лилияна Александрова, Рафаил Георгиев – Рафо, Цветан Кръстев, Стефан Чурчулиев и Стефан Божков откриват фестивала в галерия „Петко Задгорски“ Докога деца ще рискуват живота си на бургаската ул. „Стара планина“ Докога деца ще рискуват живота си на бургаската ул. „Стара планина“ Опасният трафик застрашава учениците, а институциите мълчат, пишат до нас ядосани родители
Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Президентът на САЩ обвини вестника в лъжи за него, семейството му и бизнеса му Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Скандалът разтърси най-голямата верига за хот пот – съдът в Шанхай обяви родителите на младежите за отговорни Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня - Защо майсторите се заглеждат в силиконовите бюстове?
- Защото изчисляват, колко душ кабини щяха да уплътнят с толкова материал
Виц на деня Виц на деня - Тя все ми викаше "Никакъв с*кс до сватбата!"
- И какво стана?
- Какво ли... срамна сцена в ритуалната зала!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук „Аз не съм на възраст, в която несъзнателно правя глупости. Аз съм на възраст, в която те се вършат осъзнато и с удоволствие!“ – Марк Твен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори