×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Американците почетоха паметта на Джордж Флойд


05 Юни 2020, Петък, 09:03 ч.
Автор: Флагман.БГ

Церемонията започна със символичен акт от полицаи

Мемориалната служба в памет на Джордж Флойд, който почина на 25 май в Минеаполис, Минесота на 46 години, беше проведена в родния му град. Стотици се събраха на службата, а  хиляди в цялата страната направиха шествия в негова памет.

Церемонията започна със символичен акт от полицаи. Те коленичиха при посрещането на катафалката с тялото на загиналия  в знак на почит.

Не мога да повярвам, че Джоржд е докоснал сърцата на толкова много хора, каза един от братята му по време на възпоменанието. На събитието реч изнесе и преподобният ал Шарптън, известен борец за граждански права, който заяви преди началото на церемонията: "Това, че виждам повече американци от различни раси и на различни възрасти да се изправят заедно, да протестират заедно, издигайки глас заедно ... Това ме кара да съм уверен, че сме на ръба на истинската промяна".

Баптисткият пастор е колоритна и противоречива фигура за афро-американската общност. Той се кандидатира за президент през 2004 г. Шарптън ръководи „Националната мрежа за действие” - група за граждански права, която настоява афроамериканците в САЩ да получат компенсации заради робството на предците им в страната.

Междувременно Доналд Тръмп изгради стена около Белият дом по време на церемонията и нарече в писмо протестиращите "терористо", предаде CNN.

В същото време стана ясно, че бившият полицай, обвинен за смъртта на Джордж Флойд, е под специален режим на защита. Местят го от затвор на затвор заради заплахи за живота. Дерек Шовин сменя вече трети затвор в щата Минесота, след като в предишните два е възникнала реална опасност за сигурността му, пише 24 часа. Сега е настанен в затвора „Оук Парк Хайтс“  - с максимално ниво на сигурност, на 35 минути път с кола от Минеаполис Съдията наложи на 44-годишният Шовин гаранция от половин милион долара, която към момента никой не е посмял да плати. От него бързо се отказа и съпругата му – родената в Лаос Кели Шовин, подала моментално молба за развод и за промяна на фамилията си.


В категории: Животът


Коментари
Наводнение във Варна
Наводнение във Варна 01/11/2025, Събота 19:17 0
9 души загинаха в храм
9 души загинаха в храм 01/11/2025, Събота 16:47 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наводнение във Варна Наводнение във Варна Получиха се водопади Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Много е магнетична „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" Това трябвало да се случи преди санкциите да влязат в сила на 21 ноември Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Търсете светлината сред сенките Търсете светлината сред сенките По студиата на телевизионните риалити формати шумът се бори за първенство над смисъла, а в коридорите на властта кресливата амбиция често заглушава дълга
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори