Тийнейджър на 15 донесе коронавирус от Холандия в Хасково
Момчето, майка му и сестра му са приети в инфекциозното отделение
Младеж на 15 години от община Хасково е дал положителна проба за COVID-19, съобщиха от Областния оперативен щаб. Вечерта на 26 април момчето се е прибирало от Нидерландия заедно с майка си и сестра си и тримата са били приети с грипоподобни симптоми в инфекциозното отделение на областната болница. Пробите на двете жени са били отрицателни, а неговата е положителна.
Те остават за лечение в инфекциозното отделение. РЗИ-Хасково заедно с органите на МВР работят по установяване на контактните лица, уточняват от щаба. От там информират още, че на територията на област Хасково за последното денонощие са изследвани десет проби за наличие на коронавирусна инфекция - пет от тях са направени на медицински персонал в отделение по физиотерапия към МБАЛ-Хасково, четири са на пациенти в инфекциозно отделение към хасковската болница и една е на контактно лице.
Девет от пробите са дали отрицателен резултат и една - положителен. От началото на кризата с COVID-19 в Хасковска област са били взети и изследвани 254 проби за наличие на инфекцията. Броят на заболелите жители на областта е 16, 7 са излекувани, един е починал.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Те остават за лечение в инфекциозното отделение. "
Е, кое е вярното? Как са с отрицателни проби, пък ги оставили за лечение в инфекциозното отделение?
Флагман, вие изобщо четете ли това, което публикувате?