×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят АМ "Тракия" между 157 и 162 км за ремонт в посока Бургас
  • Лятото започва с жеги от 35 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хиляди поискаха слугите на мизантропа Сорос да бъдат изхвърлени от Европейския съд


Хиляди поискаха слугите на мизантропа Сорос да бъдат изхвърлени от Европейския съд
Най-малко 22 съдии от ЕСПЧ са били марионетки в ръцете на зловещия Сорос
06 Март 2020, Петък, 16:01 ч.
Автор: Флагман.Бг

Обвързаности и грозен конфликт на интереси в ЕСПЧ откри 6-месечно разсредване на двама френски учени

Близо 9500 европейци са се включили в онлайн петиция с искане за отзоваване на съдиите от Европейския съд за правата на човека (ЕСПЧ) с установен конфликт на интереси, сред които и българският представител в институцията – Йонко Грозев.

Това става ясно от публикация на френската неправителствена организация Европейски център за право и правосъдие, съобщава "Правен свят".  Двама представители на Центъра разкриха тежки зависимости на част от съдиите в Съда в Страсбург с неправителствени организации, свързани или гравитиращи около американския мизантроп Джордж Сорос, като Фондация "Отворено общество" и различни клонове на Хелзинския комитет.

Шестмесечното разследване на двамата френски учени - Grégor Puppinck и Delphine Loiseau, установило, че най-малко 22 от 100 съдии, които са работили в периода 2009-2019 г. в ЕСПЧ, са били бивши служители на мрежата от НПО-та, финансирани от фондации на Сорос.

В същото време 18 от тези магистрати, сред които и двамата български представители в този период – Здравка Калайджиева и Йонко Грозев, са разглеждали и са били част от съдебните състави по дела, инициирани или по които страна са били клонове на Хелзинския комитет, "Отворено общество" и други НПО-та. Френският доклад сочи, че Здравка Калайджиева е била в конфликт на интереси по 12 дела, по които е била съдия в ЕСПЧ, а действащият български съдия в Страсбург Йонко Грозев по 6 дела. "Тази ситуация е изключително сериозна. Тя поставя под въпрос независимостта на ЕСПЧ и безпристрастността на съдиите в него. Тези конфликти на интереси трябва да намерят решение", пишат от Европейския център на право и правосъдие.
 
Авторите на доклада очакват разкритията им да послужат за подобряване на прозрачността на процедурите по подбор и назначаване на съдии в Съда в Страсбург, което се осъществява от националните власти на 47-те страни, които са подкрепили Европейската конвенция за човешките права, а след това се утвърждава и от Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ). Хилядите подкрепили петицията, която е адресирана именно до ПАСЕ, настояват още за въвеждането на процедура по отзоваване и предсрочното прекратяване на мандатите на онези съдии, за които вече е установен конфликт на интереси. Сред тях е и българският представител – Йонко Грозев, чийто мандат изтича след четири години.
 
В публикация на в-к "Труд" по темата бяха припомнени факти, според които цялата процедура по избирането и изпращането на Йонко Грозев, проведена в края на 2014 г. и началото на 2015 г., е била предопределена и е била осъществена в конфликт на интереси.

Тогавашният български съдия в Страсбург Здравка Калайджиева е подала оставка преждевременно, за да освободи място за Йонко Грозев, който е бил негласният фаворит на тогавашния министър на правосъдието Христо Иванов, който при определянето на Националната комисия по избор на български съдия в ЕСПЧ, включил в състава й и Красимир Кънев, председател на Българския хелзински комитет. Въпреки, че Красимир Кънев и Йонко Грозев са съоснователи на финансираното от Фондация "Отворено общество" НПО през 1993 г.
 
От Европейския център по право и правосъдие със седалище в Страсбург са убедени, че ПАСЕ ще трябва да излезе с позиция по разкритията за конфликт на интереси. За момента официална реакция от българските власти, в лицето на Министерството на правосъдието и на Министерския съвет, отговорни за изпращането на Йонко Грозев в ЕСПЧ, няма.


В категории: Темида


6
Коментара
4 зодии са магнит за пари
4 зодии са магнит за пари 17/06/2025, Вторник 12:20 0
Флагман.БГ Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Тази блондинка ще замени Натали Трифонова 17/06/2025, Вторник 11:31 2
6
Коментара по темата
6.
от Бургас
06.03.2020 21:50:41
1
14
Йонко Грозев е бургазлия. Майка му беше активен борец срещу фашизма и той цял живот се е ползвал от предимствата, правата и благата, които им даваха - като се започне от кандидатстудентските изпити, отделното класиране, установяване в София, работни места и т.н. И...........изведнъж негласен фаворит за съдия в европейския съд на тогавашния министър на правосъдието "големият демократ" Христо Иванов. Ето затова беше задължителна лустрацията, но... кой да я наложи като продължават да ни управляват бившите ДС агенти и "активни борци" с техните деца и внуци.
5.
НАЙ МНОГО
06.03.2020 20:48:43
1
6
ПРОКУРОРИТЕ ГИ ""СТЯГА ""ЧЕПИКА ЗА ИЗВЪНСЪДЕБНОТО ИНТИМНО СПОРАЗУМЯВАНЕ МЕЖДУ ПРОКУРОР И ПРЕСТЪПНИК ––НА ПРИНЦИПНА ОСНОВА И СЪВСЕМ БЕЗКОРИСТНО.
4.
ГОЛЯМАТА БИТКА
06.03.2020 19:59:21
1
5
Е ЕДНИ ГОСПОДА ДА ОСТАНАТ НЕНАКАЗУЕМИ/а кои са те гражданите много добре знаят!!!ПРИ СЪДЕБЕН КОНТРОЛ ТЕ НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ПРИКРИТИ И ПРОКУРАТУРАТА ГУБИ ВЪЖМОЖНОСТ ДА Е БЕЗКОНТРОЛНА ""БУХАЛКА""ТОВА Е ИСТИНАТА ГРАЖДАНИ НА Р.България!
3.
ВСИЧКО Е ЕДНА ГОЛЯМА!!!!!!!!!!!!!
06.03.2020 19:51:29
2
7
ЛЪЖА В ИНТЕРЕС НА БЕЗКОНТРОЛНОСТА НА ПРОКУРАТУРАТА ПО ""СТАЛИНСКИ ""ОБРАЗЕЦ!!!ГЕШЕВ НАРЕЧЕ ""НАГЛОСТ""ИСКАНЕТО ЗА СЪДЕБЕН КОНТРОЛ НА ПРОКУРОРСКИТЕ АКТОВЕ /това е изискване на Веницианската комисия за реформи в прокуратурата по отношение ВЪРХОВЕНСТВОТО НА ПРАВОТО!!!///
2.
Щорес
06.03.2020 19:49:09
2
19
Тоя Шорос, ако го занулят
колко народ, които са на изхранване при него ще се чудят откъде да изкарат за хляб, не е истина просто
1.
ХХ
06.03.2020 17:32:42
2
22
вторият човек в ек - тимерманс също е зависим от сорос.
лобистите на политиката на ес за разширяване с украйна също са зависими от него...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Купуват тейзъри на полицаите, тестват електрошока първо върху тях Униформените ще получат и елечета за бодикамери Даде 100 лева, за да стане известна Даде 100 лева, за да стане известна Блондинката е приемана от зрителите като човек, когото свързват с ежедневието си и може би затова смятат, че я познават. Убеждава се и днес в това, когато се среща със свои почитатели Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Тази турска звезда няма да е безработна дълго, връща се в ефир Крехката красавица, която е трън в очите на управляващите от няколко месеца насам, сключи договор за участие в новия сериал „Косата” В Созопол започват проверки за незаконни квартири и туристически обекти В Созопол започват проверки за незаконни квартири и туристически обекти Глоби до 7000 лв. за некоректни хотелиери и ресторантьори в Созопол Несебърлия направи голяма глупост зад волана Несебърлия направи голяма глупост зад волана Кара пиян и блъсна няколко коли Трагедия в началото на лятото! Жена издъхна на плажа в Свети Влас Трагедия в началото на лятото! Жена издъхна на плажа в Свети Влас Старозагорката била изведена от водата от спасители, но починала преди да дойдат медиците Пламна пожар в "Меден рудник" Пламна пожар в "Меден рудник" Огънят е предизвикан от криминално проявен бургазлия Сигнал до Флагман.БГ: Младеж краде във "Възраждане" Сигнал до Флагман.БГ: Младеж краде във "Възраждане" Притеснен гражданин алармира за отмъкването на торба с храна Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас Проведе се събитието "Здравен кът на открито" Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Сочи се, че новата му изцепка е изнудване на 31-годишен мъж
25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас 25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас Канабис и електронна везна иззети от жилище в Свети Влас Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Тази блондинка ще замени Натали Трифонова Преди да се озове пред камерата на една от най-гледаните телевизии в страната, плевенчанката вече е била познато лице от различни формати Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец В черноморския град бе обявена нощна тревога, която продължи 3 часа Късмет за Водолея, а Девата да се пази от насилници Късмет за Водолея, а Девата да се пази от насилници Хороскоп за деня – 17 юни 2025, вторник Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от  Тел Авив Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от Тел Авив Израелска атака прекъсна живото предаване на иранската държавна телевизия, а САЩ изпрати три самолетоносача да спасяват съюзниците им от мъстта на Техеран Показа безкрайни крака Показа безкрайни крака Шейк е фина жена Стегна куфарите за Гърция Стегна куфарите за Гърция Сафарова отиде на остров Миконос Закъса много Закъса много Макар и милионер, Джъстин Бийбър не се радва на безоблачни дни Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Родителите са костенурки Синът й се размина на косъм от смъртта Синът й се размина на косъм от смъртта Твърди се, че мъжът има сериозни проблеми с наркотиците
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори