×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Турция няма да спира сирийските бежанци, поели към Европа


28 Февруари 2020, Петък, 08:31 ч.
Автор: Нова тв

В страната има около 3,7 милиона сирийски бежанци

Турция, изправена пред нова мигрантска вълна, няма повече да спира сирийските бежанци да достигат Европа, каза високопоставен турски представител, цитиран от Ройтерс и БТА.

Близо милион цивилни бяха разселени в граничещата с Турция сирийска провинция Идлиб от декември насам заради подкрепяната от Русия офанзива на сирийските правителствени сили, които искат да отвоюват тази територия от подкрепяните от Турция сирийски бунтовници.

Ако бъде изпълнена заплахата за отваряне на път за бежанците към Европа, Турция ще се отметне от обещанието, дадено на ЕС през 2016 г. Европейският съюз предостави милиарди евро, в замяна на това Анкара да спира потока от мигранти към Европа.

В очакване на неминуемото пристигане на бежанци от Идлиб, турската полиция, бреговата охрана и граничните служители по сигурността са получили нареждане да не се намесват, ако мигрантите тръгнат да пресичат границите по суша и море.

„Решихме да не спираме сирийските бежанци да стигнат Европа по суша или море. Всички бежанци, включително сирийците сега могат да влязат в Европейския съюз”, каза източник, пожелал анонимност.

По думите му бремето да приютява толкова голям брой хора „е твърде тежко за една единствена страна”.

В Турция има около 3,7 милиона сирийски бежанци.


В категории: Политика


12
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 3
12
Коментара по темата
12.
Дре
28.02.2020 19:53:52
0
1
Браво Ердогане, това се казва ръководител. Пускай ордите, както направи Александър Македонски с племената от Индия.
11.
До номер 9 ХХриси
28.02.2020 14:33:38
4
1
Теб и сега трябва да те хранят, защото се насираш от алкохола, като твоя приятел Йоан градинката. Имаш и сенилност, защото бъркаш буквите. Това пък е от злобаркит6е.
10.
Балкански Турчин
28.02.2020 12:25:34
0
1
Не на русчиите комунисти доносници ционисти от гяурското дс дпс
9.
ХХ
28.02.2020 11:20:42
0
7
@8
Не забравяй, че бабата чака някой турчин или сириец да я храни с лйжичка и й бърше задника. Сенилността идва с възрастта.
8.
М.П.
28.02.2020 11:10:33
7
6
Пътуват в автобус в Берлин двама сирийски бежанци и си говорят: Вече сме 1 милион в Берлин, още няколко хиляди в Мюнхен, скоро ще станем 2 милиона и няма кой да ни спре.
Тръгват до слизат от автобуса и немската баба, която стояла до тях тихо си прошепва: Те и евреите бяха 7 милиона
7.
7 - демократ и 3 - ХХ са
28.02.2020 11:04:33
8
3
Доволни от многото бежанци.Ще има кой да им подава рязани мустакати саралии и кожени бишкоти. Особено ХХриси е във възторг.
6.
демократ
28.02.2020 10:23:44
3
10
Най-после !Сега ще можем да покажем нашата демократска либерастия и ще помогнем на клетите бегълци от гадните комунисти в Сирия,Афганистан и Пакистан.
Ние демократите,ще бъдем особено доволни и ще организираме повсеместни гейпаради за благоденствието на достойните мъжаги,бягащи от войната за да се спасят и оставящи семействата си на произвола
5.
Чичо ви Врътко Арабаджиев
28.02.2020 10:22:12
1
6
Милиони българи, къде съзнателно къде несъзнателно призовават смъртта да ги избави от този робски живот ...корона, бежанци - молитвите са чути ...
4.
Баш Майстора
28.02.2020 10:11:03
0
7
ОтидЕ ни стабиуността у рЯката
3.
XX
28.02.2020 10:01:33
1
12
Немската душа и сърце са широки - в тях има място за още милиони имигранти.
2.
аман аман
28.02.2020 08:55:56
0
9
Пак ще иска нещо феса.
1.
Сезон 2020
28.02.2020 08:52:10
1
10
Къде е Бойко да обесни по темата? А оградата ще ги спре ли?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
"Необитинт ГмбХ - клон Бургас" търси да назначи управител "Необитинт ГмбХ - клон Бургас" търси да назначи управител Кандидатите трябва да притежават умения за планиране, управление и контрол на дейността при разработване, внедряване и поддържане на бизнес софтуер Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“ Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“ Двама мъже от село Габерово отмъкнали съоръжението за 1300 евро, докато човекът бил с лодката във водата Алкохолен десант по морето: Канадец с 2,55 промила в Созопол, пияна испанка в Обзор Алкохолен десант по морето: Канадец с 2,55 промила в Созопол, пияна испанка в Обзор Двама софиянци също попаднаха в ареста, след като бяха засечени зад волана край Созопол и в Китен Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана Пробата на 36-годишната жена отчела амфетамин и метамфетамин, но тя отказала да даде кръв за химичен анализ Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Споразумението предвижда гражданско палестинско управление, нова полиция и международни сили за сигурност, но изпълнението остава решаващото изпитание Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Годишната винетка поскъпва от 49,60 на 64,50 евро, а увеличението обхваща всички срокове на валидност Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Кой е праведникът, чийто гроб лекувал болни Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда НИМХ прогнозира слънчево време днес Нептун акостира в Поморие със свита от русалки, ветроходен парад и заря Нептун акостира в Поморие със свита от русалки, ветроходен парад и заря Морският владетел пристига на Стария кей в неделя вечер, а деца и възрастни ще се преобразят с костюми и грим Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Terminal Autonomy произвежда апаратите AQ-400 Scythe и AQ-100 Bayonet Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори