Спасителят-водолаз Валентин Иванов води в онлайн гласуването за „Личност на годината 2019”
Интернет гласуването във фейсбук е с 50% тежест при изчисляването на крайния резултат
Спасителят-водолаз Валентин Иванов – героят на Бургас със свръхчовешка сила, запазил стотици човешки животи, води с 32,6% след края на онлайн гласуването за "Личност на годината 2019". Всеки можеше да подкрепи своя фаворит в класацията на героите на Бургас, организирана от Флагман.бг, до 23:59 часа миналата нощ. Така бе излъчен победителят в онлайн вота, който формира 50% от оценката при изчисляването на крайния резултат.
Втори е д-р Николай Игнатов – реаниматорът с миротворческа мисия, помогнал на стотици хора да преживеят ужаса на войната, който взе 26,7% от вота във Фейсбук.
На трета позиция гласувалите поставиха д-р Светослав Янев и Кристина Николова – тандемът, който безвъзмездно спасява бедстващи диви животни, с 14,8%.
Четвърто място е за доброволеца от БЧК Златка Атанасова – жената-олицетворение на хуманизма, която обучи хиляди бургазлии на първа помощ, която взе 12,5% от онлайн вота.
Пети е благодетелят от Калифорния Райчо Бухлев, който гради параклиси в Странджа със собствени средства, със 7,7%.
Щестото място е за общественика Бисер Русимов – достойният млад бургазлия с активна гражданска позиция и мисия да помага на хората, който получи 5,7% от вота на гласувалите във Фейсбук.

Останалите 50% ще се оформят от вота на компетентното жури, в което са включени 5-има членове с безспорен авторитет – от различни институции, браншове и организации. То е оглавено от г-жа Елка Стоянова – юрист, председател на Районната избирателна комисия – в мандат, членове – зам.-областният управител Владимир Крумов, Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, починал при изпълнение на служебен дълг (1936-1939), журналистът на свободна практика Божидар Божков и победителят в класацията от миналата година адвокат Теньо Тенев.
Журито ще заседава в Областна управа Бургас утре, 23 януари, от 18,00 часа – ден преди церемонията.
Статуетката, символизираща флагман, е уникална и е творба на бургаския скулптор Огнян Петков.
Тържествената церемония по награждаването на Личност на годината 2019 ще се проведе на 24-ти януари, петък, 2020 г. в зала „Георги Баев“ на Културен център Морско казино в Бургас и е под патронажа на областния управител Вълчо Чолаков.
Прогноза за времето в последната неделя на януари
Съвременните електроуреди често се развалят бързо и ето как да удължим живота им
Първи признаци на деменция, които е важно да разпознаете
Тръмп за дискомбобулатора: Тайното оръжие парализира охраната на Мадуро
Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти
Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите
Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай
Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир
Пожарът в София превърна две деца в сирачета, състоянието им е критично
Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия
Възможна ли е коалиция ПП-ДБ-Радев?
Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев
