×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай иска Ормузкият проток да бъде отворен без ограничения
  • Топло време в петък, през уикенда идват бури и валежи
  • В 17 часа е абитуриентското шествие на Бургас
  • Кейт Мидълтън приготви италианска паста по време на визитата си в Италия
  • DARA се класира за финала на „Евровизия“
  • Национален протест на мотористи ще блокира основни пътища в страната, ще блокират Бургас около 18 часа
  • Земетресение с магнитуд 6,0 разтърси остров в Япония
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Първият победител в „Личност на годината” – момичето с огромно сърце, днес открива таланти и радва 10 хиляди деца в България


Първият победител в „Личност на годината” – момичето с огромно сърце, днес открива таланти и радва 10 хиляди деца в България
Тя е от младите дами в България с огромна благородна лична кауза
Тема в развитие
Спасителят-водолаз Валентин Иванов води в онлайн гласуването за „Личност на годината 2019” Бургазлийка, чиито животни са спасени от тандема, претендент за "Личност на годината 2019": Не с пари, а с любов лекуват!  Цял Казанлък подкрепя д-р Николай Игнатов – претендент за „Личност на годината 2019” Започна гласуването онлайн за Личност на годината 2019, вижте как да подкрепите своя фаворит Първият победител в „Личност на годината” – момичето с огромно сърце, днес открива таланти и радва 10 хиляди деца в България Номиниран за статуетката „Флагман“ ще бъде награден и от Община Бургас Личност на годината 2019: Райчо Бухлев – калифорниецът от Малко Търново, който гради параклиси в Странджа Личност на годината 2019: Д-р Николай Игнатов – реаниматорът с миротворческа мисия на три континента Личност на годината 2019: Доброволецът от БЧК Златка Атанасова - за 40 години служба в кръводаряването и спешната помощ Личност на годината 2019: Бисер Русимов – за безкористното му лидерство в редица обществено значими каузи Личност на годината 2019: Валентин Иванов – спасителят със свръхчовешки героизъм в кръвта, върнал към живот стотици хора Личност на годината 2019: Тандемът, който спасява бедстващи диви животни Флагман.бг започва приема на номинации за Личност на годината 2019, вижте условията на конкурса
виж още
скрий
11 Януари 2020, Събота, 17:45 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Авторът

Петима кандидат-студенти и един вече приет студент, няколко изложби и първа стихосбирка - това е резултатът от менторската й програма "Скритите таланти на България"

Мнозина може би се питат с какво се занимава днес Михаела Стойкова, първият заслужил победител в „Личност на годината 2016" на Флагман.бг. Едва ли има някой сред младите, който да не я познава заради рисковата й първа мисия в спасението на умиращи от болести и насилие деца в Уганда. Тя също така е една от младите дами в България с огромна благородна лична кауза. Всяка Коледа тя и нейните джуджета от операция "Плюшено мече" събират подаръци за деца и възрастни хора и ги доставят на място дори в най-отдалеченото кътче на държавата.

За трета година Михаела ръководи и националната програма  "Скритите таланти на България". Екипът й се състои от доброволци, които се занимават с координация,  фондонабиране, реклама, социални медии и др.

Менторската програма е целогодишна. В нея специалисти и педагози работят с талантдиви деца, които са лишени от родителска грижа или са в риск. „Развиваме техните таланти чрез достъп до частни уроци, работа с ментори и ежеседмичен достъп до семинари и работилници. Подготвяме ги за кандидатстване във висши учебни заведения. Тази година имаме петима кандидат-студенти. Миналата година беше приет и първият ни студент през програмата, който сега учи в Пловдив в Академията по музикално, танцово и изобразително изкуство със специалност „Хореография”, разкри пред Флагман.бг Михаела Стойкова.

Тя дава всичко от себе си, влага цялото си време и енергия в откриването на таланти сред децата, които по някаква причина не могат да се реализират. „Всички тези деца, с които работим, са страшно талантливи. Тази година имаме двама много добри художници, планираме и издаване на стихосбирка на едно от децата в Елхово. В рамките на двете години от старта на програмата имахме две първи самостоятелни изложби на деца. Тепърва предстоят големите успехи за новите участници тази година”, добави още Михаела.

Тази година мащабната Операция „Плюшено мече”, чийто инициатор е Михаела, зарадва близо 9600 деца в цяла България. В Бургаска област подаръци са получили 707 деца. Механизмът й е много прост и доказано работещ. Индивидуални дарители се записват в публикувани списъци и купуват конкретен подарък за определено дете, опаковат го празнично и го изпращат на посочен адрес. В дните преди Коледа екип от доброволци във всяка област на страната раздава подаръците лично на децата.

В акцията в Бургас участват 30 души, които олицетворяват неуморните джуджета на дядо Коледа, а общо в страната са около 200.

„Тази година успяхме благодарение на мили хора от Пловдивския панаир да предоставим и малки изненади под формата на кошнички със сладки за самите екипи на място, които се грижат за децата. Планираме това от доста години, тъй като хората там работят усърдно и се грижат денонощно за децата. Искахме да им покажем, че ценим тяхната грижа”, каза още Михаела Стойкова.

В дните преди Коледа джуджетата влизат във всички социални институции, които работят с деца и младежи, лишени от родителска грижа, в семейства с деца с увреждания, а от няколко години и в институции, които работят с възрасни хора с увреждания. Влизат в центрове за деца в увреждания, центрове за настаняване от семеен тип, дом майка и дете, кризисен център, центрове за деца със специални потребности. Тази година са посетили 472 институции в страната и са радвали хората, и всичко това, благодарение на ентусиазма на Михаела.

В момента текат номинациите в класацията а информационния портал Флагман за „Личност на годината 2019“. До момента претенденти за уникалната статуетка Флагман.бг са ветеринарният тандем д-р Светослав Янев и Кристина Николова, спасителят със свръхчовешки героизъм Валентин Иванов, лидерът в редица обществено значими каузи Бисер Русимов,  доброволецът с 40 години служба в кръводаряването и спешната помощ Златка Атанасова и реаниматорът с миротворческа мисия на три континента д-р Николай Игнатов, и благодетелят на Странджа Райчо Бухлев.

Номинации се приемат на редакционната ни поща до 13 януари, след което, по регламент, се пристъпва към втора част от процедурата по класирането – гласуване в интернет. 

От  14 януари 2020 г. до  21 януари 2020 г. ще се проведе интернет гласуването  във фейсбук, което ще е с 50 % тежест при изчисляването на крайния резултат.

Останалите 50 % ще се оформят от вота на компетентното жури, в което са включени 5-има членове с безспорен авторитет  - от различни институции, браншове и организации. То е оглавено от  г-жа Елка Стоянова - юрист, председател на Районната избирателна комисия - в мандат, членове - зам.-областният управител Владимир Крумов, Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, починал при изпълнение на служебен дълг (1936-1939), журналистът на свободна практика Божидар Божков и победителят в класацията от миналата година адвокат Теньо Тенев.

Журито ще заседава в Областна управа Бургас на 23 януари от 18,00 часа – ден преди церемонията.

Статуетката, символизираща флагман, е уникална и е творба на бургаския скулптор Огнян Петков.

Тържествената церемония по награждаването на Личност на годината 2019 ще се проведе на 24-ти януари, петък,  2020 г.  в зала „Георги Баев“ на Културен център Морско казино в Бургас ие под патронажа на областния управител Вълчо Чолаков.




В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Тервел ИЛИЕВ Добро време по Черноморието Добро време по Черноморието 15/05/2026, Петък 07:10 0
Тервел ИЛИЕВ Фон дер Лайен: Русия се подиграва Фон дер Лайен: Русия се подиграва 14/05/2026, Четвъртък 21:24 4
Тервел ИЛИЕВ Левски с невероятен трансфер Левски с невероятен трансфер 14/05/2026, Четвъртък 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Дара с коментар преди полуфинална на "Евровизия" Дара с коментар преди полуфинална на "Евровизия" 14/05/2026, Четвъртък 20:20 1
България Всички новини
Заковаха новия областен на Сливен за отнетата му книжка в Германия, той продължава да отрича Заковаха новия областен на Сливен за отнетата му книжка в Германия, той продължава да отрича Шофирал тротинетка в нетрезво състояние, показват документите по този случай Денисиньo спечели Кухнята на Ада, взе чек за 50 000 евро Денисиньo спечели Кухнята на Ада, взе чек за 50 000 евро Той победи достойната Спирова Опитаха да взривят с "грузинска целувка" футболен бос от Самоков Опитаха да взривят с "грузинска целувка" футболен бос от Самоков Обезвредената от СОБТ бомба е била закрепена към джантата на аудито на Димитър Джоргов Bangaranga влезе в класните стаи: Ученици от Айтос използваха песента на Дара за урок по английски Bangaranga влезе в класните стаи: Ученици от Айтос използваха песента на Дара за урок по английски Деветокласници от СУ „Христо Ботев“ упражняваха езиковите си умения чрез текста, откривайки нови думи и послания  До 100 000 лева глоби за спекулантите, властта обяви война на нелоялните търговски практики До 100 000 лева глоби за спекулантите, властта обяви война на нелоялните търговски практики  При повторно нарушение санкциите, които Комисията за защита на потребителите може да налага, са до 200 000 евро Близо 1000 абитуриенти се включват в Парада на зрелостниците в Бургас Близо 1000 абитуриенти се включват в Парада на зрелостниците в Бургас Празничната колона ще се движи под звуците на Младежкия духов оркестър към музикалното училище "Проф. Панчо Владигеров" С духова музика и червен килим Бургас ще изпрати своите абитуриенти на 15 май С духова музика и червен килим Бургас ще изпрати своите абитуриенти на 15 май Третият Парад на зрелостниците ще се проведе утре, 15 май, от 17.00 часа от площада пред сградата на Община Бургас Усмивки, червен килим и пайети за разкош на изпращането на Випуск 2026 от Френската гимназия Усмивки, червен килим и пайети за разкош на изпращането на Випуск 2026 от Френската гимназия ПГРЕ „Г.С. Раковски” в Бургас се сбогува с абитуриентите си с емоционална церемония и песни Кухня майка „Аламинут“ предлага професионално приготвяне и доставка на храна за туристическия сектор по Черноморието Кухня майка „Аламинут“ предлага професионално приготвяне и доставка на храна за туристическия сектор по Черноморието Така обектите значително намаляват финансовите си ангажименти към поддръжка на кухня, персонал и оборудване Поп взриви TikTok с набирания и визия на културист (ВИДЕО) Поп взриви TikTok с набирания и визия на културист (ВИДЕО) Свещеник Герасим Йорданов: Важно е да се грижим за душата, тялото и за духа. Фенове му пишат: Железо си, отец
Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции Ваучери за почивка по българското Черноморие ще дават работодатели, за да получат данъчни преференции Мярката е за подкрепа на сектора туризъм В Украйна се крадат страшно много европейски и американски пари, твърди Дмитрий Песков В Украйна се крадат страшно много европейски и американски пари, твърди Дмитрий Песков По думите му Киев и "неговите спонсори в Европейския съюз и САЩ" ще трябва сами да се справят с "украинската корупция" Нещастна любов с женен политик тикнала Диана Габровска към порното Нещастна любов с женен политик тикнала Диана Габровска към порното С типичната си провокативна откровеност Габровска призна, че зад решението ѝ стоят тежки преживявания, свързани с политически среди и скандали около името ѝ Първа рокада на високо ниво в ГЕРБ: Партията има нов областен лидер в Пловдив Първа рокада на високо ниво в ГЕРБ: Партията има нов областен лидер в Пловдив Поемам щафетата от Георги Мараджиев като областен координатор на ГЕРБ Пловдив област с чувство за отговорност и ясното съзнание за задачата пред нас, обяви Младен Шишков Дара спечели място на финала на "Евровизия", публиката полудя по нея Дара спечели място на финала на "Евровизия", публиката полудя по нея С магическото си изпълнение тя плени сърцата на меломаните  Заплаха на Си Дзинпин към Тръмп заради Тайван: Островът е китайски, може да се стигне до конфликт Заплаха на Си Дзинпин към Тръмп заради Тайван: Островът е китайски, може да се стигне до конфликт Той предупреди американския си гост Вашингтон да внимава с Тайпе, т.е. не се меси във вътрешните работи на Китай Магия ли е „Бaнгаранга“? Всички са във възторг от Дара, а тя вече е готова за триумф в „Евровизия“ Магия ли е „Бaнгаранга“? Всички са във възторг от Дара, а тя вече е готова за триумф в „Евровизия“ Тя ще открие вторият полуфинал на конкурса Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“ Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“ Хора, които са го познавали, го описват като човек с ведър характер, добро сърце и винаги позитивно отношение към околните Мигранти душиха 70 г. белгиец посред бял ден в центъра на Брюксел Мигранти душиха 70 г. белгиец посред бял ден в центъра на Брюксел Те го доведоха до безсъзнание, за да откраднат златна верижка. Никой не му помогна Мел Гибсън пак с младо гадже, хвана си 44-годишна моделка Мел Гибсън пак с младо гадже, хвана си 44-годишна моделка Били заедно в Италия
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Не мисля за финансовото положение на американците Виц на деня Виц на деня - Тате, ти без кое можеш да минеш по-лесно? Без кафе, без цигари, или без ракия?
- Без майка ти.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си седят на пейка в парка. Приближил младеж и ги заговорил:
- Добър ден! Aз съм Петър, а вие?
- Ние не.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори