×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Личност на годината 2019: Доброволецът от БЧК Златка Атанасова - за 40 години служба в кръводаряването и спешната помощ


Личност на годината 2019: Доброволецът от БЧК Златка Атанасова - за 40 години служба в кръводаряването и спешната помощ
В края на 2019 г. тя се пенсионира, но няма да остане у дома, защото отдадеността на доброто у нея не е работа, кариера и пари
Тема в развитие
Спасителят-водолаз Валентин Иванов води в онлайн гласуването за „Личност на годината 2019” Бургазлийка, чиито животни са спасени от тандема, претендент за "Личност на годината 2019": Не с пари, а с любов лекуват!  Цял Казанлък подкрепя д-р Николай Игнатов – претендент за „Личност на годината 2019” Започна гласуването онлайн за Личност на годината 2019, вижте как да подкрепите своя фаворит Първият победител в „Личност на годината” – момичето с огромно сърце, днес открива таланти и радва 10 хиляди деца в България Номиниран за статуетката „Флагман“ ще бъде награден и от Община Бургас Личност на годината 2019: Райчо Бухлев – калифорниецът от Малко Търново, който гради параклиси в Странджа Личност на годината 2019: Д-р Николай Игнатов – реаниматорът с миротворческа мисия на три континента Личност на годината 2019: Доброволецът от БЧК Златка Атанасова - за 40 години служба в кръводаряването и спешната помощ Личност на годината 2019: Бисер Русимов – за безкористното му лидерство в редица обществено значими каузи Личност на годината 2019: Валентин Иванов – спасителят със свръхчовешки героизъм в кръвта, върнал към живот стотици хора Личност на годината 2019: Тандемът, който спасява бедстващи диви животни Флагман.бг започва приема на номинации за Личност на годината 2019, вижте условията на конкурса
виж още
скрий
06 Януари 2020, Понеделник, 15:38 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

През целия си живот тя помага на хората - първо като медицинска сестра, а после и в неправителствения сектор, делото й е истински героизъм

Тя е жената, която олицетворява хуманизъм, доброволчество и милосърдие в едно. Жената, която обучи хиляди бургазлии на първа помощ.

Именно по тази причина нейните колеги от Училище за бременни и родители „Мама знае най-добре“, Центъра за образование и култура „Проф. Елка Константинова“, Екип за реагиране при спешни ситуации към Съдърланд Бургас и Фондация „Св. Николай Чудотворец Бургас“ изпратиха нейната номинация в класацията на Флагман.бг "Личност на годината 2019". 

През целия си живот Златка Атанасова се е отдала на това да помага на хората - първо като медицинска сестра, а после и като част от неправителствения сектор. Веднага след като авършила медицинското училище, през 1976 г. Златка Атанасова започва работа като медицинска сестра в Морския диспансер в Свети Влас. След това от 1983 г. до 1991 г. става сестра и в Хирургичната лабора тория към МБАЛ-Бургас. Годините, прекарани в грижи за пациентите, за нея са „ангажимент“, който тя върши с лека ръка.

В началото на 90-те години е сред стотиците български медици, които  отиват да работят в Либия, за да могат да осигурят по-доброто бъдеще за семействата си. Там също се отдава на призванието да помага на най-беззащитните. Прибира се в България няколко години преди да се разрази безумното дело срещу българските медици в северноафриканската държава.

Тя влага цялото си сърце и душа  да предаде знанията, уменията и опита си на максимално много хора. Защото за нея това е кауза, която няма цена

Връщайки се в България, Златка решава да продължи образованието си. Отново водена от житейската си мисия да е в полза на обществото, тя записва специалност „Социални дейности“ в БСУ (1995 – 1999 г.). По-късно завършва и магистърска степен „Мениджмънт на социалните дейности“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (1999 – 2001 г.). Натрупала огромен опит и знания, тя става преподавател по програма за обучение на домашни помощници и социални асистенти към Министерството на труда и социалната политика и Българската асоциация на социалните работници (2001-2004 г.).

През 2004 г. започва работа в бургаската организация на Български червен кръст като специалист по организационно развитие и първа долекарска помощ.

В годините на служба в БЧК  отговаря за две много важни направления – Първа долекарска помощ и Кръводарителски акции. Няма сестра от отделението по Трансфузионна хематология към УМБАЛ-Бургас, която да не е работила със Златка по стотиците кръводарителски кампании, които тя и екипът на БЧК организират. Целият труд, който стои зад тези кампании има една единствена  цел – да популяризира доброволното кръводаряване и да помогне за спасяването на човешки животи. А  спасените са хиляди.

Като лектор в курсовете по Първа долекарска помощ Златка Атанасова е спечелила доверието на много държавни институции, корпоративни клиенти и неправителствени организации. Тя стои зад обучението на хиляди бургазлии как да действат в спешни ситуации. Само в лекциите й по време на най-голямото училище за бременни и родители в Бургас „Мама знае най-добре“ тя обучава над 150 родители на лекция.

Десетки големи компании в Бургас се обръщат към нея, за да обучи служителите им как да реагират при различни животоспасяващи случаи. Тя влага цялото си сърце и душа  да предаде знанията, уменията и опита си на максимално много хора. Защото за нея това е кауза, която няма цена.

В края на 2019 г. Златка Атанасова достигна върха в своята професионална кариера и се пенсионира. Въпреки това, тя ще продължи да прави добро, защото за нея обучението не е работа, заплащане и кариера, а призвание!

"Вярваме, че Златка Атанасова заслужава да получи приза „Личност на годината“ за своя над 40-годишен стаж като хуманист и доброволец, юбилеят нека бъде повод", пишат до Флагман.бг нейните колеги, убедени, че последователността и отдадеността на такава кауза представляват несъмнено проявен  героизъм.

Процедурата по номиниране на изявени личности ще продължи до 13 януари.

Всеки гражданин - индивидуално, организация или група от наши читатели могат да направят своето предложение на електронната ни поща [email protected].

Условието е участникът да живее в Бургаска област, да е роден тук или да е извършил своето добро дело на бургаска територия, да не е бил номиниран за предходната 2018 година. При изпращането на данните за участие, прилагайте  биография и кратка обстоятелствена част защо именно този човек заслужава да бъде отличен с голямата награда. Тя е само една и няма подтитли.

От 00,01 часа на 14 януари 2020 г. до 23:59 часа на 21 януари 2020 г. ще се проведе интернет гласуването, което ще е с 50 % тежест при изчисляването на крайния резултат.

Останалите 50 % ще се оформят от вота на компетентното жури, в което са включени 5-има членове с безспорен авторитет  - от различни институции, браншове и организации. То е оглавено от  г-жа Елка Стоянова - юрист, председател на Районната избирателна комисия - в мандат, членове - зам.-областният управител Владимир Крумов, Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, починал при изпълнение на служебен дълг (1936-1939), журналистът на свободна практика Божидар Божков и победителят в класацията от миналата година адвокат Теньо Тенев.

Статуетката, символизираща флагман е уникална и е творба на бургаския скулптор Огнян Петков.

Тържествената церемония по награждаването на Личност на годината 2019 ще се проведе на 24-ти януари, петък,  2020 г.  в зала „Георги Баев“ на Културен център Морско казино в Бургас ие под патронажа на областния управител Вълчо Чолаков.

Редакцията на Флагман ще приема номинации за "Личност на годината 2019" до 13 януари 2020 г. Вижте тук условията за участие.

 




В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
Флагман.БГ 4 зодии отварят нова врата 4 зодии отварят нова врата 07/06/2026, Неделя 19:20 0
Димитър КИРЯКОВ Отиде си актрисата Кина Дашева Отиде си актрисата Кина Дашева 07/06/2026, Неделя 19:00 0
Димитър КИРЯКОВ Любимо предаване се връща на екран под ново име Любимо предаване се връща на екран под ново име 07/06/2026, Неделя 16:20 0
България Всички новини
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица Благоприятните астрологични аспекти засилват личната стойност, привлекателността и шанса за материален напредък Криминалист за катастрофата в Челопечене: Има черен пазар на шофьорски книжки Криминалист за катастрофата в Челопечене: Има черен пазар на шофьорски книжки В Чехия ги дават на напълно неграмотни Катастрофа и ремонти задръстиха АМ "Тракия" (СНИМКИ) Катастрофа и ремонти задръстиха АМ "Тракия" (СНИМКИ) Участъкът от 218 до 229 км в посока Бургас е изцяло затворен за движение Кола се вряза с бясна скорост в къща в Дупница, загина 17-годишният шофьор Кола се вряза с бясна скорост в къща в Дупница, загина 17-годишният шофьор По време на удара в жилището е имало хора, които са се намирали в съседна стая
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори