Български шофьор задържан в Гърция, превозвал мигранти
Шестимата се вмъкнали в хладилния камион без знанието на шофьора
Гръцката полиция откри шестима мигранти в български хладилен камион. Те влезли в него без знанието на шофьора, който е задържан от полицията и се разпитва, съобщи БНР.
Полицията спряла българския камион в района на град Лариса във връзка със забраната за движение на тирове. Камионът превозвал ягоди от Гърция за Румъния.
Шофьорът е българин и притежава изрядни документи за трансфера.
По време на проверката полицаите чули силни викове от вътрешността на камиона, където открили шестимата мигранти. По техни признания сириец им обещал, че този камион пътува за Италия, взел им по 200 евро на човек и ги заключил в хладилника до ягодите.
След няколко часа път мигрантите разбрали, че се движат по магистрала, а не са на ферибот за Италия. При полицейската проверка вдигнали шум, за да излязат от камиона.
Българският шофьор съобщава в показанията си пред полицията, че няма никаква връзка с мигрантите, а и пътува за Румъния, а не за Италия.
Мигрантите също посочват, че не познават шофьора,а са платили на техен сънародник. Българският шофьор е задържан в полицията в град Лариса до изясняване на случая.
Кампания и награден фонд с мащаб
Турция в шок! Ден след рождения си ден внезапно почина обичана актриса
Ще пътувате за Гърция? Там няма прошка за нарушителите, а глобите - повече от солени
Как пенсионерка успя да измами държавата с 36 000 евро
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение
Българинът, обвинен в шпионаж в Солун, остава на свобода
Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки
Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета
Община Царево представя културната и фестивална програма до септември
Започва Tales of Sinemoria 2026 - вижте пълната програма на фестивала
Яростен критик на Путин разстрелян в Полша
Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни
