×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Експерти предупреждават: По-скъп ток и нов доставчик от 1 юли


Експерти предупреждават: По-скъп ток и нов доставчик от 1 юли
Поетапното освобождаване на цените за битовите потребители, което трябва да започне след средата на 2020 г., ще продължи през следващите години
07 Декември 2019, Събота, 09:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Потребителят не може директно да участва на енергийната борса, затова трябва да сключи договор със снабдител

От 1 юли догодина част от регулираната цена на електроенергията за бита и малките предприятия вече ще се формира на пазарен принцип.

"Това означава, че битовите потребители ще трябва да избират доставчик на електроенергия, а цената вече няма да е определена от Комисията за енергийно и водно регулиране, както досега, а ще е пазарна", обясни енергийният експерт проф. Атанас Тасев, цитиран от “Труд”.

"Потребителят не може директно да участва на енергийната борса, затова трябва да сключи договор със снабдител. Вариантите са два – или оставаме при същия доставчик, или избираме друг. Моят съвет е хората да останат при сегашния си снабдител или ако решат да го сменят – да се насочат към голям доставчик. Причината е, че големият снабдител може да балансира енергията и да предложи на потребителите по-устойчиви цени", категоричен е експертът.

Според него цената, която ще ни предложат, със сигурност ще е по-висока от тази, която сме плащали до този момент. Цените ще се колебаят поне една – две години, докато отношенията не се урегулират, твърди проф. Тасев. Той не изключва възможност да има и спекулативно вдигане на цените.

Внимавайте, когато подписвате договор с доставчика си. “Потребителите е по-добре да изберат договор за 1 година на фиксирана цена, дори тя да е по-висока. Другият вариант е договор на динамична цена, но накрая на годината може да се окаже, че сте платили доста повече”, обясни енергийният експерт.

На въпрос дали токът за бита ще поскъпне след промените от 1 юли 2020 г. от Министерство на енергетиката отговориха, че “включването на домакинствата към свободния пазар на електрическа енергия ще доведе до конкурентни цени за бита, които ще се формират на пазарен принцип”.

От ведомството уточняват, че “свободният пазар предполага конкурентна среда, на база на която цените се определят спрямо търсенето и предлагането”.

Поетапното освобождаване на цените за битовите потребители, което трябва да започне след средата на 2020 г., ще продължи през следващите години. Трябва да сме наясно, че това е процес, който в други държави е отнел между 3 и 5 години, посочват от енергийното министерство. От ведомството не дават конкретен отговор дали са готови с мерките за защита на уязвимите потребители.


В категории: Животът


11
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 3
Димитър КИРЯКОВ Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове 30/07/2026, Четвъртък 19:21 0
Димитър КИРЯКОВ Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй 30/07/2026, Четвъртък 19:00 0
11
Коментара по темата
11.
До8
07.12.2019 15:58:31
9
2
Не знам за какво честитиш ,и за какво плюеш по Герб.Така е в почти цяла цивилизована Европа.Всеки сам избира ,от кой да си купи тока. Пореден опит на флагман да манипулират населението
10.
Мале мале
07.12.2019 15:26:30
2
10
Такава простотия, кой я е измислил? Вместо производителите да продават директно, ще се минава през 10 синковци на някое мутренско величие от статуквото, които са прости и само като рекетьори могат да се хранят
9.
якооооо
07.12.2019 13:49:49
1
7
Още требе,малко е!Българино е богат,а се прави на Хитър Петър!
8.
Гастро Езофагеална Рефлуксна Болест (ГЕРБ)
07.12.2019 12:56:41
1
16
Да ни е честито !!!
7.
Гочо
07.12.2019 12:46:10
3
14
Ще ядем дървото пак. Колана ми е на последната дупка. Трябва да пробивам нова.
6.
Свободен пазар
07.12.2019 11:57:45
1
21
Ще е свободен колкото пазарът на горивата е свободен. Точно толкова ще е свободен. Значи държавата може да се намесва навсякъде и да регулира всички пазари включително и на дребните търговци, а туризма, а бабите дето отдават по 2 легла лятото.... но не може да регулира и да държи този на енергията.?
5.
!!!!
07.12.2019 11:39:47
1
19
Както сте тръгнали малко ви остава!!!Изроди!!!!!Почнете и въздуха да ни продавате!!!!
4.
Честито
07.12.2019 11:18:01
1
23
Пак герберски изненади. Яко стригане на стадото. Честито
3.
Тара
07.12.2019 11:05:54
2
23
Още от сега да си подава оставката правителството и целия парламент.Следизборна секира правят.
2.
NAT GEO WILD
07.12.2019 10:36:30
1
28
Давайте ,,, скоро се надявам улиците да се напълнят с хора като във Франция , и да ви палят офисите и колите както там .Пийте кръвчицата на овцете , докато най-сетне решат да се събудят !
Боклуции
1.
гражданин
07.12.2019 10:09:46
2
28
Стига сте стресирали хората предпразнично. И това увеличение на тока толкова далавери има и там. Кой продава, на кой препродава един господ знае.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана Пробата на 36-годишната жена отчела амфетамин и метамфетамин, но тя отказала да даде кръв за химичен анализ Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Споразумението предвижда гражданско палестинско управление, нова полиция и международни сили за сигурност, но изпълнението остава решаващото изпитание Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Годишната винетка поскъпва от 49,60 на 64,50 евро, а увеличението обхваща всички срокове на валидност Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Кой е праведникът, чийто гроб лекувал болни Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда НИМХ прогнозира слънчево време днес Нептун акостира в Поморие със свита от русалки, ветроходен парад и заря Нептун акостира в Поморие със свита от русалки, ветроходен парад и заря Морският владетел пристига на Стария кей в неделя вечер, а деца и възрастни ще се преобразят с костюми и грим Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Ромският славей представи новата си песен, докато хапва бургаски кебапчета върху капака на скъп джип в Морската градина
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Terminal Autonomy произвежда апаратите AQ-400 Scythe и AQ-100 Bayonet Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори