Станимир Апостолов: Шефът на ОДБХ – Бургас Георги Митев е жертва на некоректни бизнесмени
Образува се статукво на хора с големи апетити, които са свикнали да заобикалят законите и те го атакуват, обясни общинският съветник
Директорът на Областната дирекция по безопасност на храните в Бургас д-р Георги Митев е жертва на бизнесмени с големи апетити, които са свикнали да заобикалят законите и той им е пречил. Това каза пред бТВ общинският съветник от СДС Станимир Апостолов.
„За съжаление областта, в която работи д-р Митев, е изключително конфликтна. С течение на времето се е образувало едно статукво на хора с големи интереси, големи апетити, които са свикнали да работят по другия начин, заобикаляйки законите. От тях идва атаката срещу него“, обясни старейшината.
„Д-р Митев е начело на агенцията приблизително от пет години. Преди това е имал частна ветеринарна практика, тъй като е много добър професионалист. Изненадан съм от задържането му, тъй като когато говорим за него, трябва да се знае, че става въпрос за човек с изключително чиста биография. Той е от хората, за които законността и спазването на правилата са приоритет номер едно“, заяви Апостолов.
„Д-р Митев не е от хората, които биха се скрили зад служителите си. Винаги е излизал с лицето и името си. Това е човек, който вади „горещите картофи“. Известен е с това, че не се поддава на изнудване и на шантаж“, добави той.
„Не ми е известно да има такса спокойствие. Скоро обаче мой познат, който има малък сезонен обект, реши да го закрие в края на сезона. Имало е проверка. Инспекторите са направили предписания. Той ме помоли като съпартиец и приятел на д-р Митев, да говоря с него. Директорът на БАБХ- Бургас ми каза, че правилата за откриване и закриване на обект са били валидни и предния сезон“, каза още общинският съветник.
Земеделският министър Десислава Танева пък поздрави от ефира на бТВ всички собственици на заведения, които са подали сигнали. За борбата с корупцията трябва тези, които са подложени на натиск, да дават сигнали, добави тя.
„По повод случая с прилагането на мерките срещу чумата и огнището на болестта в Зидарово, което открихме, установихме множество пропуски по отношение на определянето на мястото за загробване в селото. Бяхме взели мерки по отношение на ръководството“, каза тя в „Тази сутрин“.
Над 400 души ще пресъздадат боевете на Шипка за 149-ата годишнина от епопеята
Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес
Осуетиха атентат в САЩ: Жена планирала да взриви Капитолия на щата Ню Йорк
Тежък удар за ЦСКА в Крит: ОФИ разгроми червените с 3:0 преди реванша в София
Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30
Сложете 3 зърна черен пипер в портфейла: Какво гласи странното поверие за парите
Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС
Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ
Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал
Родени за пари? Тези 14 дати се свързват с най-силен финансов потенциал според нумерологията
Двама полицаи спасиха бебе: Майката ще разкаже за драмата с щастлив край
Къща в Сицилия за 1 евро: Наро отвори офертата и за чужденци, но истинската сметка идва после

Теб чувал ли е някой?
Защото д-р Митев е име!
И ще бъде име!
Бог бди и над клеветите от мръсната сган,на някой новоизлюпен,,бизнесмен"
Бог бди и над клеветите от мръсната сган,на някой новоизлюпен,,бизнесмен"
Бог бди и над клеветите от мръсната сган,на някой новоизлюпен,,бизнесмен"