Извънредно! ГДБОП влезе в Агенцията по храните в Бургас, задържан е висш държавен служител
По наша информация акцията е във връзка със сигнал на бизнесмен, който твърдял, че е рекетиран
15 служители на ГДБОП, придружени от жандармерия и прокурори от Спецпрокуратурата, атакуваха току що сградата на Областната агенция по безопасност на храните (ОДБХ) в Бургас, съобщава репортер на Флагман.бг.
По наша информация акцията е във връзка със сигнал на бизнесмен, който твърдял, че е рекетиран.
Според колегите от ПИК е арестуван висш държавен служител - началникът на Агенцията в Бургас д-р Георги Митев.
Няма официално потвърждение. Двата телефона на д-р Митев дават свободно в момента. Възможно е обаче той да присъства по време на претърсването, което тече в момента в качеството си на свидетел.
Репортер на Флагман.бг влезе в сградата на ул."Хан Аспарух" 34, която буквално е окупирана от агентите на МВР и спецпрокурори. В кабинета на д-р Георги Митев се извършва претърсване. Служителите на Агенцията, които са заварени на място тази сутрин, са изведени от кабинетите си и се намират в коридора.
Очаквайте подробности във Флагман.бг!
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела

в кочината холандия пбявиха тяхната агенция по храните за невинна за фипрониловия скандал с техните яийца (залели цяла европа), при положение, че е документирано, че са знаели за отровата поне от 6 месеца....
така е в демокрациите.