×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гавра с пенсията на Стефка Берова


08 Август 2019, Четвъртък, 18:00 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимката е илюстративна

Берова признава, че първоначално сумата била още по-унизителнаэ

Звездата на родната естрада Стефка Берова е принудена да оцелява със скромна пенсия в размер на 215 лева заради абсурдната ситуация, в която я поставя държавата да доказва, че има стаж след пожар в склад, където били архивите с трудовия стаж на творците, пише вестник Ретро.

Берова признава, че първоначално сумата била още по-унизителна. Когато била на 55-годишна възраст, на нея и любимия ѝ колега и приятел Емил Димитров им отпуснали едва по 46 лева. По думи на певицата макар към днешна дата сумата да набъбнала до 215 лева, всъщност си била същата като в началото, защото инфлацията поглъщала всичко. 

„Чувам коментари, че Гърция била пред закриване и че дори пенсионерите имали най-ниските пенсии в Европа – 450 евро. А къде сме ние? Я кажете 215 лева на колко евро се равняват? Толкова вземат българските творци“, възмущава се Берова. „Не е тъжно, а по-скоро смешно и жалко“, допълва изпълнителката на „Семеен спомен за Поморие“. „Това заслужи Емил Димитров, аз, както и други като нас, които бяха пазени на концертите в претъпканите стадиони с конна милиция! Радвахме хората с труда си. Ние сме като щуреца от баснята, на когото мравката казва, че е трябвало да отделя от това, което е работил, или да мисли за зимата. Един истински артист не мисли за годините, когато ще остарее. Ние не сме получавали толкова много пари, че да отделяме за пенсия“, обяснява певицата.

Според нея твърденията, че архивите за стажа на творците са изгорели и затова няма пенсии за певците, са измислици. Откъде се появиха музикалните компании и защо не казаха къде е този склад, в който всички архиви са изгорели, пита тя. „Нека някой, който е над 40 години, да каже, че не познава Стефка Берова или Борис Гуджунов, който работеше по-малко, защото след катастрофата със самолета се обърка животът му. Казаха ни да съдим държавата, за да си набавим стажа. Трябвало за всеки концерт да доказваме участие. Това е ужасно“, допълва Стефка и е категорична, че не проси подаяние, а просто си търси заслуженото и изработеното.

В последните години естрадната легенда прекарва повече време в Италия, отколкото у нас. Там се грижи за внука си. „Това, което не успях да направя на по-млади години, го правя сега. Чистя, готвя, помагам на дъщеря ми Косара. Когато тя е по задачи, оставам у дома с внука, който е на три. Направо ме побърква. Непрекъснато прави бели. Справям се с една, а той вече е готов с нова“, споделя звездата, която за последно си дойде у нас, за да се оперира от херния.
 


В категории: Лайфстайл


12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Rr
14.08.2019 19:33:18
0
1
А колко данъци и удръжки за пенсия е превела след многобройните турнета по татово време на несънувани за тогава хонорари??? А след 10 ноември 1989 г. Нещо превеждала ли е? Айде да проверим и след това да пишем.
11.
Един от всички
11.08.2019 10:00:37
0
1
Защо редактирате на хората коментарите както ви е удобно
10.
000555
10.08.2019 20:37:42
0
1
Много неграмотно написана статия.
9.
Леличка
10.08.2019 16:23:48
1
3
Що тука хернията бе Стефче? Нали си все в Италия? Що не там хернията? Ама тука щото такива кът тебе влизат направо при професора, безплатно за теб, но не и за мен, твойта херния. Аман от "национални" богатства като теб.
8.
Екатерина Иванова
10.08.2019 10:12:44
2
3
Гавра само на Берова ли е за пенсията
Със всички нас е гавра .Ние сме с по
217 лв при стаж 35 г . Те и имат хонорари а ние това само и зимиделския министър казва нормално е 300 лв пенсия .
Не се заситиха нито с пари нито с нищо
7.
Йордан Марчинков
09.08.2019 22:26:01
2
4
Като гледам не е заслабнала!
6.
Данъкоплатец
09.08.2019 15:23:45
2
3
Тази е известна с една единствена песен,в която възпява Поморие.
Нямам нищо против,ако Поморийската община и даде дърва за огрев през този отплителен сезон...
5.
Стоян
09.08.2019 12:15:12
1
4
Стига вече магистрали трябва да се погледне в социялния сектор... Но там има ли вариянти да се краде???
4.
Маринова
09.08.2019 11:43:51
0
4
Истината е ,че който си е плащал осигуровките 20% докато е работил като артист на свободна практикат, сега нямат този проблем, и получава "тавана"
3.
Някой
09.08.2019 10:47:56
1
9
И това и е много, цял живот са прибирали пари от концерти, плочи( по онова време) обикаляха света, осигуровки никакви защото сааа " големите певци" на НРБ, а сега олеле, малка пенсия, а обикновения работник цял живот е внасял осигуровки, работил като вол, и накрая не дочака пенсия.
2.
И правилно взема такава пенсия
09.08.2019 06:25:39
3
13
Откъде накъде ще я съжалявам
Понеже и тя като други тарикати не внасят осигуровки, няма пари за пенсии на другите хора, които като мравчици внасяха цял живот данъци.
Те не знаеха нито барове,нито ресторант и нито скъпи курорти. Да не би да са вземали толкова много че да отделят за данъци. Просто сме били съвестни граждани, а не сме разсъждавали като паразити.
Сигурно и Лили Иванова взема социална пенсия. И така трябва. Щом не е внасяла в хазната. А концертите не бяха безплатни, за разлика от здреопазването например.
Тая шматка откъде смята че се пълни хазната? Не внасяла данъци, сега се чуди. Ще работи на стари години, щом не е помислила за другите, докато е живяла в охолство. А и децата си възпитала да търсят ек живот в чужбина. Ако поне те работеха у нас и внасяха данъци, разбирам да чака увеличение на пенсиите.
Стефка, глупава,гърците си стоят в страната и затова пенсиите им растат.
Ти си платила твойте млади роднини да работят за чужденците. Нека Берлускони да ти даде пенсия, куха лейко.
1.
ALF
08.08.2019 19:17:05
0
24
Да не би да е само тя с такава пенсия. Повечето жени в Бг при мах трудов стаж и минимални осигуровки получават минимални пенсии.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Камион избухна в пламъци на Прохода на Републиката, образувала се е тапа Камион избухна в пламъци на Прохода на Републиката, образувала се е тапа Огънят се е прехвърлил към гората Стела е убита от болезнено ревния си съпруг Стела е убита от болезнено ревния си съпруг Жената многократно е подавала сигнали срещу него, а двамата са били разделени от дълго време Извънредно! Запалиха колите на служител от Главната инспекция по труда Извънредно! Запалиха колите на служител от Главната инспекция по труда Случаят е от Монтана  Истински ужас се крие зад убийството на 45-годишната жена от София Истински ужас се крие зад убийството на 45-годишната жена от София Мъжът й - бивш боксьор, запалил е къщата й, докато децата са били вътре Какво се случва в Черно море - няма нито паламуд, нито чернокоп и барбун Какво се случва в Черно море - няма нито паламуд, нито чернокоп и барбун Рибарите не помнят по-слаба година от тази  Ива Митева: Както е тръгнало, какво им пречи да избират и президента от Народното събрание Ива Митева: Както е тръгнало, какво им пречи да избират и президента от Народното събрание По думите ѝ мястото на председателя на Народното събрание не е в Домовата книга, защото това нарушава разделението на властите Името на Ръждавичка от "Игри на волята" идвало от сорт череши Името на Ръждавичка от "Игри на волята" идвало от сорт череши Най-силната жена в шоуто е състезателка по спортна аеробика Цеца развяла трибагреника ни в Северна Македония, за да признае българските си корени Цеца развяла трибагреника ни в Северна Македония, за да признае българските си корени Това е акт на признание към собствената история, пише в позицията на фондация „Македония" Нежно и вкусно тиквено ризото, няма го по ресторантите Нежно и вкусно тиквено ризото, няма го по ресторантите Това е рецептата Средната пенсия ще е 541 евро, а за полицаи и военни ще е двойно по-голяма Средната пенсия ще е 541 евро, а за полицаи и военни ще е двойно по-голяма Прогнозата е броят на пенсионерите за 2026 г. да е около 2 066 700,
Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда "След наше обжалване присъдата бе изменена на 2 години и 4 месеца ефективна, което също е безумно решение“, споделят почернени родители Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Създателят на фалиралата турска борса за криптовалути се обеси в затвора Фарук Йозер излежаваше една от най-тежките присъди, издавани някога в Турция Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Имотен спор взе 2 жертви и рани 15 души Трагедията се е разиграла на остров Крит Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир Защо феновете настръхнаха срещу "Златното момче" Мерт Рамазан Демир Приемат новата му връзка като продължение на забежките с Пелин и Дияр и изневяра по отношение на Сейран Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Причината била продължаващото и ескалиращо насилие в Нигерия Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Девет души са с опасност за живота, хора са се криели в тоалетните Везните омагьосват с чар, а Телецът да внимава с интригантите Везните омагьосват с чар, а Телецът да внимава с интригантите Хороскоп за деня – 2 ноември 2025, неделя Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори