Окончателно: Българските ВВС се въоръжават с F-16 блок 70
Депутатите преодоляха ветото за изтребителите на президента
Законът за ратифициране за международните договори за закупуването на изтребители F-16 блок 70 е повторно приет, предава Блиц.
"За" гласуваха 204 народни представители, "против" - 73 и само трима се "въздържаха". Дебатите за ветото продължиха повече от 2 часа с бурна дискусия от страна на управляващите и опозицията.
Съгласно Правилника за организацията и дейността на парламента Народното събрание приема повторно закона с мнозинство от повече от половината от всички народни представители, което означава, че ветото е преодоляно.
Президентът върна за ново обсъждане международните договори.
Сред мотивите на му са, че е липсвало обществено съгласие по темата, както и че ратификацията е трябвало да измине цялостния път по Конституция и да бъде разгледана и приета на две гласувания в отделни заседания на Народното събрание.
Ратификацията бе приета на първо и второ четене на 19 юли.
Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка
Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната
От 1 август една зодия влиза в златен период: Пари, нова работа и влиятелна среща
Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика
Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран
В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи
Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд.
Хълмовете край Мирково влязоха в клипа към Одисея на Кристофър Нолан
Задраскаха лева, написаха евро: Меню разгневи клиентите с почти двойни цени
Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев
Конституционният съд образува три дела срещу Бюджет 2026
Драматични разкрития от Каракорум: GPS тракери показват хронологията на фаталната лавина на Броуд Пик

или флагман са добавили стотина или от козяк са ни хакнали системата за гласуване :)
пп. а може и флагман да са получили информацията от новата информационна агенция на цветан цветанов....