Министър Горанов и "белият" хакер, ударил НАП, живеят и работят на един и същи адрес
20-годишният Кристиян Бойков работи в луксозния комплекс "Есте" - там е офисът на компанията за киберсигурност, чийто служител е той
Оказва се, че младият ИТ специалист, достигнал до и разпространил данни на 5 милиона български граждани, работи под прозорците на финансист №1 в държавата, пише offnews.bg.
20-годишният Кристиян Бойков работи в луксозния комплекс "Есте" - там е офисът на компанията за киберсигурност, чийто служител е той. В него е и апартаментът, който обитава финансовият министър Владислав Горанов и официално се води собственост на съпругата на кръстника на министъра Иван Сариев - Снежана.
Кристиян Бойков беше задържан, а вчера - освободен, след като Софийската градска прокуратура реши да му наложи мярка за неотклонение „Подписка“ и е нареди той да бъде пуснат от ареста.
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло

Така министър-председателят Бойко Борисов коментира евентуалната вина на обвинения за компютърното престъпление Кристиян Бойков. По думите на Борисов хакери ни атакуват отвсякъде, дори и чрез микровълновите ни печки. Той даде пример с ЦРУ и КГБ, които от няколко години работели с обикновени пишещи машини, за да избегнат хакерска намеса.
"Те са действително вълшебници", каза Борисов