След F-16 до края на годината договаряме и новите бойни кораби за ВМС – „проектът е в много напреднала фаза”
Контрактите за новите машини на Сухопътни войски обаче вероятно ще се отложат
До края на годината може би ще има сключени договори за нови бойни кораби за Военноморските сили. Това стана ясно от изявление на зам.-министъра на отбраната Атанас Запрянов пред журналисти в Министерския съвет.
Както „Флагман” съобщи, той бе единственият, който бе изпратен от правителството да коментира актуализацията на бюджета и договорите със САЩ за F-16, които Министерският съвет с днешни решения изпраща в Народното събрание за окончателно одобрение.
Правителството предлага да се увеличат разходите на Министерството на отбраната с 2,1 млрд. лв.
„Същевременно със законопроекта се предлага и намаление на разходи по държавния бюджет. Предвидено е планираните в разчетите към Закона за държавния бюджет на Република България за 2019 г. средства в общ размер на 271 млн. лв. за реализиране на други проекти за модернизация на Българската армия да не бъдат разходвани през настоящата година”, се посочва в правителственото прессъобщение.
„Това означава, че ние ще продължим договорите за корабите и бойните машини и ще започнем плащането от 1 януари 2020 г.”, обясни Атанас Запрянов.
А след въпрос дали смятат да сключат договори за тях до края на годината, Запрянов каза: „Надявам се за корабите, да. Там проектът е в много напреднала фаза и съм оптимист. За бойните машини е малко проблематично, тъй като още се работи по спецификациите и изискванията от Сухопътните войски.”
Припомняме, че плановете на правителството по отношение на новите бойни кораби е те да са два патрулни, многофункционални.
Максималната стойност на сделката за тях се предвижда да е малко под 1 млрд. лева.
Започва Tales of Sinemoria 2026 - вижте пълната програма на фестивала
Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни
Дневен хороскоп за 16 юни 2026: Любов и късмет за Везните
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент

ти недей така - те са ни партнери... поне на плевнелиев и цветанов.
Сори,Бро,коментарът е към патетично пишещите статията.Същите до вчера ми хвалеха комедиантите изнасящи в Созопол театър на тема"Киберсигурност",днес ми пишат колко модерна ще стане казармата,че чак им повярвах.Междувременно, като говорим за планове и прогнози-спецчастите от доста време тренират"Спиране на сепаратисти,подкрепени от"СЪСЕДНА ДЪРЖАВА".Та,планът е пределно ясен.Ма не се вписва в предизборният план,пък и не звучи патетично,някък.
пич, ясно е, че тая новина е за балъците... отделно, че канцелариите могат да бълват планове и прогнози на гол тумбак от тук та до чукотка.
"В същото време се спират за 2019 г. останалите проекти за модернизиране на българската армия, за които през тази година са предвидени 271 млн. лв. "
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2019/07/15/3938290_pravitelstvoto_dobavi_nad_18_mlrd_lv_deficit_bez_tavan/
но фактът, че ибрикът бойко борисов пак изу гащи в името на евроатлантическата дружба и плаща поисканата от янките цена (без пазарене и с 30 милиона на брой по-висока от тази на словаците) остава...