×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Министерството на културата бави стипендиите на ученици от София
  • Фалшиви банкноти от 50 и 100 евро са иззети в област Монтана
  • Путин се радва на разногласията между Тръмп и Европа, но не бива да прибързва
  • Тръмп: Дания не може да гарантира отбраната на Гренландия
  • Две години затвор след обир на възрастна жена
  • Разграбват хапчетата срещу грип, без да си правят тестове
  • На Петльовден момчетата се орисват за здраве и късмет
  • 15-годишен е в болница след пет енергийни напитки и пушене на вейп
  • В центъра на София дават 300 хил. евро за тристаен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След загубата на евровота: Нинова поиска да я преизберат за лидер на БСП


След загубата на евровота: Нинова поиска да я преизберат за лидер на БСП
Нинова предлага да се проведе извънреден избор за председател на БСП по новите уставни правила
Тема в развитие
Нови междинни данни: „Демократична България“ пада опасно към бариерата, ГЕРБ и ДПС дърпат нагоре Равносметката от евровота: ГЕРБ бие в Бургас, но загуби в 5 ключови общини ГЕРБ печели Камено, 219 преференциално са гласували за Ивелина Василева Категорична победа за ГЕРБ в Поморие При 70 % в Карнобат: БСП 1410 гласа, ГЕРБ – 935 гласа Удар за ГЕРБ в Айтос, губи изборите След ерата "Рейзи": БСП спечелиха в Созопол БСП направи пробив в Несебър, спечели със 60 гласа ДПС окончателно унищожи ДОСТ в Айтос Първи резултати за Бургас – победа за ГЕРБ в Сарафово и Крайморие, ДПС – в Кумлука БСП печели в Малко Търново, бие ГЕРБ с 41 гласа Победа за ГЕРБ и в Приморско – 51 % срещу 18 % за БСП Любопитно: „Демократична България“ може да се окаже под бариерата, а Иванчева да бие някои партии Сунгурларе остава крепост на ДПС, печели изборите с голяма преднина  Изненада! БСП поведе на ГЕРБ в Карнобат с 10 % Смазваща победа за ГЕРБ в Царево – над 60 % Борисов след победата: Благодаря! Съзнавам, че грешките можем да поправим само с много работа ГЕРБ спечели в Средец, кметът: От 2011 година мачкам БСП, ще продължа да го правя! ДПС със смазваща победа в Руен – над 90 % Водачът на евролистата на ГЕРБ: Благодаря на всички българи, които ни дадоха прошка В щаба на БСП в Бургас се надяват на чудо след пристигането на протоколите БСП след евровота: Предварителните данни са разнопосочни, правим паралелно преброяване Изненада! ДПС може да е втора политическа сила в Бургаска област ГЕРБ спечели евровота, пет партии вкарват депутати в ЕП
виж още
скрий
27 Май 2019, Понеделник, 15:08 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Предлага обаче отговорност да поемат и всички водачи на областни и общински партийни организации

Лидерът на БСП Корнелия Нинова поиска всички ръководители в БСП на местно и национално ниво да поемат отговорност за загубата на евровота.

Изпълнителното бюро, ръководено от нея, ще предложи на Националния съвет да вземе решение за провеждане на извънредни вътрешни избори за председател на партията.

Това обаче важи и за местните организации. Нинова ще поиска от Националния съвет на заседание утре да се вземе решение за свикване на конференции на общинските и областните структури за избор на нови председатели, стана ясно на пресконференция на "Позитано" 20 днес. 

Лидерката на БСП заяви, че пак ще се кандидатира за лидер на партията. Това можели да направят и местните водачи.

Нинова обясни, че ще се даде за първи път възможност да се избере председател на БСП по новите правила в устава – с вътрешно-партийни избори с гласуване на всички членове.

Досега избора правеше Конгресът.

По отношение загубата на евровота Корнелия Нинова каза: „Смятам, че отговорността трябва да е солидарна, на всички – от основни партийни организации до председателя.”

Така всички партийни началници щели да имат легитимност.

Корнелия Нинова уточни, че все още не е подала оставка. Това щяло да стане, ако Националният съвет (т.нар. пленум) одобри предложението й за извънредния избор на председател.

„Ще се явя на избор пред цялата партия, заедно с всички останали кандидати. Предстои ни, ако утре Националният съвет одобри това предложение, да изготвим правила за избора, начин на правене на кампанията на кандидатите за председател, срок и време, в което да се проведе. Но аз вярвам, че до месец-два ще приключим с тази процедура и ще преминем през (за пръв път по нов устав) пряк избор на председател”, заяви Нинова.

Тя предлага утре пленумът да вземе решение депутатите на БСП да се завърнат в парламента. Народните представители щели да внесат законодателни промени, свързани с антикорупционната комисия, и изменения в Закона за съдебната власт, касаещи правомощията на главния прокурор и повече съдебен контрол върху прокуратурата.

Корнелия Нинова призна загубата от ГЕРБ. Според нея обаче имало и външни за БСП причини за поражението, свързани с контролиран вот, натиск и др. порочни практики.

Вътрешните причини за загубата соцпартията тепърва щяла да анализира.

Нинова благодари на избирателите на БСП. Тя знаела, че са разочаровани, но ги призова „да не униват”.

Според нея имало добри и лоши новини след евроизборите. В сравнение с предишния вот БСП била единствената партия, която увеличила избирателите си в абсолютни числа. Само „червените” увеличавали и броя на евродепутатите си – от 4 на 5, според междинните резултати.

Корнелия Нинова категорично отхвърли твърденията, че партийното ядро не е било мобилизирано. Тя посочи, че за БСП са гласували над 450 000 души, които включвали именно ядрото на партията.

След въпрос дали в БСП остават на мнение, че правителството трябва да подаде оставка, Нинова отговори, че не са си променили отношението. По думите й с тези избори нищо не се е променило. Тя подчерта, че избирателната активност е била много ниска и това трябва да е урок за всички партии.

След въпрос на „Флагман” смята ли, че резултатите от евровота легитимират настоящата власт, Нинова отговори: „Смятам, че резултатът от изборите не само не легитимира настоящата власт, но че е голяма червена точка, която трябва да ни свети не само на управляващите – на всички партии. Затова с това започнах – това е много по-важно от партийния ни интерес. Ниската избирателна активност е показателна към всички ни. Не може при толкова много партии, явили се, в крайна сметка ние да сме легитимност само на 1,9 милиона, няма и 2 милиона. Това е изключително тревожно за държавността, за политическото представителство, за партийната система. Така че според мен никой не би трябвало да е доволен от този резултат. Да, ГЕРБ имат повече гласове, победиха. Но ниската избирателна активност е голяма тревога. Дано колегите от всички партии да го разбираме и да вземем мерки това да се промени.”

Корнелия Нинова посочи като положителен факт, че БСП е на пето място по резултат, сравнено с представянето на всички социалистически партии в 28-те държави от Европейския съюз.


В категории: Евроизбори


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Кака Мара
28.05.2019 13:54:01
0
1
А Симеонов ще иска ли?
11.
Мафия
28.05.2019 13:42:36
15
2
Мислиш, че е лесно да победиш една партия, която буквално е пуснала пипала навсякъде? С водач, който е толкова нагъл, че казва, че не знаел за апартаментите, защото не им бил ходил на гости!!!!! А избирането на Румен Радев считаш ли го за победа на Корнелия? Защото ако е така, тогава Бойко голям бой яде!!!
10.
*********
27.05.2019 21:23:36
2
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
9.
един дебил
27.05.2019 19:52:06
6
30
Бахти наглостта,бахти гьонсуратите.Нямам думи от отвращение.Какво повече трябва да се случи и още колко избора трябва да изгубят, за да разберат най-после,че хората не ги искат?Нещо повече-плашат се от лудите им погледи и от фанатичното повтаряне на едни и същи заучени фрази.Правете си конгресите,пленумите,вътрешните избори и разните други простотии и не ни занимавайте.Само запомнете едно: може да ни смятате за дебили,но никога повече няма да ви разрешим да ни объркате за пореден път живота и да ни върнете пак в първи клас.
8.
Въпросче
27.05.2019 18:25:16
10
14
Колко избори трябва да загуби Корнелия, за да разбере, че не става?
Баси импотентните са тези от БСП-то. Толкова ли няма свестни и кадърни политици, че постоянно залагат на куци коне? Ето на това вече му викам дебилност. ГЕРБ им направиха толкова предизборни подаръци, че тези трябваше само да си отворят човката и да вземат власта, ма не би. НЕКАДЪРНОСТ му се вика. То не бяха магистрали, апартаменти, къщи за гости.. Оставаше сам Бойко да се хване с белязани пари и тез пак щяха да духат супата.
7.
дойче веле
27.05.2019 17:46:28
6
14
Тези избори потвърдиха теорията на проф. Иво Христов че 80 процента от българире са дебили
6.
*********
27.05.2019 17:26:26
1
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
kjjk
27.05.2019 16:56:29
8
20
КОМУНИСТ СРАМ НЯМА И НАГЛОСТТА МУ НИКОГА НЕ СВЪРШВА!
4.
с тези избори
27.05.2019 16:30:31
15
13
Българите легитимираха корупцията и грабежа
3.
кръсникът
27.05.2019 16:19:39
2
14
Марио Пузо ,авторът на романа кръсникът, има следното изречение//Мафията управлява не само в Америка но и в целия свят // Лошо няма и е така ,но нашата мафия ни докара до дереджето в което сме ,а америка и останалия свят цивилизован /ЕВРОПЕЙСКИ/ не Пеейевски си живеят нормално .Тука братче попаднахме на най-тъпите мафиоти дето не могат името си да напишат.
2.
Хахаха
27.05.2019 15:53:24
4
12
Пешев, Пешев ,како не бяха СДС да Ви избърше задника , пък Вие да го олижете нищо нямаше да направите. Вие се осрахте. Сега направете паметник на наследника на убиеца на ястребинчетата Ал. Йорданов и компания
1.
пешев
27.05.2019 15:11:18
12
53
иван 27 Май 2019, 13:50 КОМЕНТАРЪТ Е ОТ НАРОДНИЯ ФОЛКЛОР: СРЕЩАТ СЕ ДВАМА СЪСЕДИ. ЕДИНИЯТ НОСИ ВНУЧЕТО СИ В РЪЦЕ. ДРУГИЯТ ПОГЛЕЖДА ДЕТЕТО И КАЗВА: "ГОЛЯМ КОМУНИСТ ЩЕ СТАНЕ ОТ НЕГО!" ...КАК РАЗБРА? - ПИТА ДЯДОТО НА ДЕТЕТО. "АМИ НАСРАЛО СЕ Е ДО УШИТЕ, НО СЕ УСМИХВА И МЪЛЧИ!"
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
4 зодии с най-голям шанс за брак през 2026 година 4 зодии с най-голям шанс за брак през 2026 година Звездите отварят прозорец за сериозни решения, споделен живот и дългосрочни партньорства Маслините укрепват здравето с многобройни ползи за сърцето, имунитета и мозъка Маслините укрепват здравето с многобройни ползи за сърцето, имунитета и мозъка Нови данни сочат, че този традиционен плод може да намали риска от хронични заболявания и да подкрепи метаболитното здраве Вече три партии имат претенции за 121 депутати Вече три партии имат претенции за 121 депутати Другите партии да не се напъват много - не останаха мандати за тях Доналд Тръмп обвини Киър Стармър в слабост заради предаването на островите Чагос Доналд Тръмп обвини Киър Стармър в слабост заради предаването на островите Чагос Президентът на САЩ нарече решението на Лондон „голяма глупост“ и го свърза с претенциите си към Гренландия ТАСС-Русия: Оставката на Радев е възможен изход от политическата криза в България ТАСС-Русия: Оставката на Радев е възможен изход от политическата криза в България Експерти, цитирани от руската агенция, оценяват решението на Радев да влезе в предизборната надпревара като политически лидер като възможен изход от продължителния институционален застой Сачева заяви, че ГЕРБ няма да се бори срещу Радев и ще го остави да се сблъска с реалността Сачева заяви, че ГЕРБ няма да се бори срещу Радев и ще го остави да се сблъска с реалността От партията очакват яснота за екипа и програмата на президента и поставят фокус върху икономиката и еврозоната След оставката на Радев Луна отново заговори за президентски амбиции След оставката на Радев Луна отново заговори за президентски амбиции Въпросът вече не е дали мога, въпросът е готови ли сте, попита емоционално фолк певицата Без книжка и с куп нарушения - полицията издирва шофьора, убил баща и дъщеря Без книжка и с куп нарушения - полицията издирва шофьора, убил баща и дъщеря Водачът на камиона избяга след удара край Микре. Самоличността му е установена, издирването продължава Грипната обстановка спяра учебните занятия, но не и олимпиадите Грипната обстановка спяра учебните занятия, но не и олимпиадите Мерките важат за Бургас, Варна и Добрич с различни срокове и конкретни правила Апокалипсис в „Елените“, вижте как изглежда курортът пет месеца след потопа Апокалипсис в „Елените“, вижте как изглежда курортът пет месеца след потопа Ток все още няма, добре че е студено, за да не плъзнат заразите 
Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Президентът на САЩ възнамерява да наложи 200-процентни мита върху френско вино и шампанско Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Звездите насърчават честността, интуицията и личната трансформация за всички зодии Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия  "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление На 19 януари Руската православна църква чества Богоявление или Теофания Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Над 150 души са ранени след сблъсък на два високоскоростни влака в Андалусия
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП към Норвегия: Вече не съм длъжен да мисля за мир Виц на деня Виц на деня Пиян мъж се прибира и жена му от вратата го почва:
- Къде са парите?
- Похарчих ги.
- За какво?
- Купих слон.
Вади левия джоб:
- Ето ти едното ухо.
Вади десния:
- Ето ти другото ухо. Хобота знаеш къде е!
Виц на деня Виц на деня Една жена има две мисии:
1. Да успокои мъжа, когато е ядосан.
2. Да ядоса мъжа, когато е спокоен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитна гледачка, по лайковете ще ви разкаже, кой, кога, къде, с кого и колко дълго!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори