Категорична победа за ГЕРБ в Поморие
Втора политическа сила е ДПС
ГЕРБ е с категорична победа на днешния вот в община Поморие. При 100 % обработени протоколи става ясно, че за партията са гласували 2414 души, или 37,05%.
На второ място с най-много гласове е Движението за права и свободи – общо 1617, или 24,82 %. ДПС изпреварва БСП с близо 300 гласа. Червените са трета политическа сила в общината с 1333 гласа, или 20,46 %.
След тях са ВМРО и Коалиция "Патриоти за Валери Симеонов", съответно с 5,69 и 4,70 %, следвани от Воля и Демократична България.
Преференциално за бургаския кандидат на ГЕРБ Ивелина Василева са гласували 453 души - данните са от 80 % обработени протоколи.
33 % от имащите право на глас отидоха до урните в община Поморие.
Икебаната на косъм от смъртта след тежък инфаркт, вижте първите му думи от болницата
Кървава баня в Тайланд: 11-годишно хлапе подкара камион и уби деветима монаси
Шефът на РУ Созопол Ивайло Драгиев разкри как разбиха схемата за райски газ
Полицаите заловиха след гонка шофьор-нарушител с 32 акта
Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион
Аларма за планетарна катастрофа! Мощен Ел Ниньо се събуди в океана, чакат ни невиждани аномалии
Румен Радев отсече в парламента: Слагаме вето на санкциите срещу Русия, таен швейцарски запор за малко да блокира петрола ни
Спешна акция в Бургаско: Системата BG-ALERT вдигна на крак областта заради отвлеченото до Варна момиче
Специално музикално пътешествие в Созопол
Жега, но и условия за бури в България
Роналдо бележи за обрат на Световното, Гришо възхити на Уимбълдън
Дневен хороскоп за 3 юли 2026: Лъвът омагьосва с чар, а Рибите получават силна духовна подкрепа

"Победата" може да има коварни последствия, ако не съумеят да отстояват Българския интерес там където е борбата, и евентуално победата!