ГЕРБ спечели в Средец, кметът: От 2011 година мачкам БСП, ще продължа да го правя!
Ако се кандидатирам за нов мандат през октомври, победата ни ще бъде още по-категорична, обяви Иван Жабов
ГЕРБ спечели изборите в Община Средец, съобщи току-що кметът Иван Жабов, който е и общински лидер.
Протоколите от паралелното преброяване показват, че за партията са гласували малко над 1200 човека срещу около 1000 гласа за БСП.
В Общината са гласували 3853 души, но вотът между другите партии е безкрайно разпилян.
„От 2011 година, когато спечелих първите си избори, мачкам БСП и ще продължа да го правя. Ако се кандидатирам за нов мандат през октомври, победата ни ще бъде още по-категорична“, обяви пред Флагман.бг Иван Жабов.
Той неслучайно използва спортния жаргон. Жабов е бивш спортист. До този момент кметът на Средец отказваше да говори за кандидатиране за нов мандат, но днес, окрилен от победата, реално направи заявка, че е готов да се яви на изборите наесен.
Средец е първата община, в която излизат резултатите от паралелното преброяване.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ ЗА ДРУГИТЕ ОБЩИНИ
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
