Бургаските рибари стават туроператори, ще предлагат разходка с лодка в залива
Който иска може да лови риба, който иска – на романтична разходка до остров Света Анастасия, или както всички морски му казват – Острова
Бургаските рибари от Ченгене скеле ще се преквалифицират в туроператори и от това лято ще предлагат нова услуга - разходка с лодка за риба в залива, пише вестник Труд.
В последните няколко години рибарите са притиснати сериозно от агресивния внос и на практика губят работата си. В момента турски сафрид е залял пазара по 7 лева килограма, въпреки че не е толкова вкусен, той се купува от бургазлии, защото е сравнително евтин, а и реално няма друга риба на пазара, уловът с мрежи в нашата част на Черно море е забранен до 15-ти май.
Морските, които ловят скарида, също се оплакват. 300 лева им излиза лицензът, а на ден хващат с големи усилия едва едно кило.
Като няма файда от рибарлък, от това лято ставаме туроператори, заканват се риболовците.
Кметът на рибарското селище Ченгене скеле Диминър Янчев- Брадата, издаде тайна пред колегите – от този сезон започват да возят летовници с лодка. Който иска може да лови риба, който иска – на романтична разходка до остров Света Анастасия, или както всички морски му казват – Острова.
И без това живописното селище, с накацали по трите канала хижи, е атракция за гостите на Бургас. Дори култовата кръчма „Морски сговор“ отесняла и не може да ги побере. За местните нямало вече свободни маси и те се сърдели. Ще се помисли и за разширяване на кръчмата, в която хитът е вкусна рибена чорба.
За Великден рибарите се стягат да отидат на параклиса „Свети Николай“ и да почетат празника. Повечето обаче ще са в Бургас със семействата си, довери Митко Брадата.
Пастир от близко село им подарил овца. Затова за Гергьовден ще правят курбан и ще почетат именниците си, които са с най-живописните прякори: Гошо Изгорелия, Гошо Полицая и Гошо Чикагото.
Урсула отменя забраната на бензиновите и дизеловите автомобили от 2035 г.
По сръбска телевизия: Борисов е сърбин, който не признава, че е сърбин (ВИДЕО)
Сигнал за бомба на летището в Сараево, има евакуирани
7 кандидати подадоха документи за европрокурор от България
Лавров: САЩ искат да поставят Европа на мястото ѝ
МИРГ Приморско-Царево получи европейско финансиране
"ДПС-Ново начало" пред Радев: Избори с машинен вот, но не с тези "мадуровки" (ВИДЕО)
Пловдивският „Капан“ се превръща в убежище за просещи - няма кой да реагира
Наталия Симеонова с нов проект „От сърце“ – платформа за любов, прошка и признание
България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата
Доналд Тръмп-младши се сгоди за модел с впечатляващо минало
ВКС потвърди 7-годишната присъда на Стойко Чепенлиев за смърт след побой и грабеж
