×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тъжният край за конкурентите на ДПС


Тъжният край за конкурентите на ДПС
Партиите на Касим Дал (вляво) и Лютви Местан се разпадат, раздирани от вътрешни скандали. Конкурентите на ДПС - НПСД и ДОСТ с тъжен край
01 Февруари 2019, Петък, 11:20 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка: economic.bg

НПСД и ДОСТ се разпадат, раздирани от вътрешни скандали

Една от конкурентните партии на ДПС тръгна към пълен разпад. Народна партия „Свобода и достойнство” (НПСД), с основен вдъхновител Касим Дал, е раздирана от скандали след поредица грешни решения.
В момента Дал е в спор с Орхан Исмаилов,
кой е председател на НПСД.

Повод за това стана странното решение - партията да влезе в коалиция с проруската и антинатовска формация „Воля” на Веселин Марешки.
Касим Дал обяви, че Исмаилов е направил това еднолично. В резултат той организира „преврат”, напомнящ начина, по който бе изхвърлен Лютви Местан от ДПС.

Орхан Исмаилов в петък пристигна в парламента с Тихомир Пейчев, който се представи за зам.-председател на НПСД. Двамата водиха разговори с депутати от „Воля”.

Корман Исмаилов, Касим Дал, Орхан Исмаилов, НПСД, ДОСТ, коалиция Воля, Веселин Марешки, конкуренти на ДПС

Орхан Исмаилов (вляво) и Тихомир Пейчев

Исмаилов каза пред репортерите: „Аз съм си председател на Народна партия „Свобода и достойнство”. Имам удостоверение от Софийския градски съд.”
Удостоверението било за актуалното състояние на партията и било с дата 29 януари – деня, в който Касим Дал се обяви за председател на НПСД.

Любопитно е на каква позиция е предишният лидер на партия Корман Исмаилов. По неофициална информация той е решил да стои встрани от конфликта и да не взема страна.
Въпреки това Орхан Исмаилов след въпрос на „Флагман” каза: „Корман Исмаилов е зад председателя на Народна партия „Свобода и достойнство” Орхан Исмаилов. И всички решения, които сме взимали – той е гласувал „за”. Категорично!”


НПСД е считана за протурска и по-точно проердогановска формация заради подкрепата, която дават нейните представители за авторитарния президент на Турция Реджеп Ердоган.
На последните парламентарни избори тя се яви с другата подобна партия у нас – ДОСТ на прогонения от Доган Лютви Местан.

Много грешки се направиха, коментира пред „Флагман” човек от НПСД.
Касим Дал винаги е бил неформалният лидер на партията, така че едва ли Орхан Исмаилов има шанс да надделее в спора.

Със сигурност решението за коалиция с „Воля” не бе далновидно. По всичко личи, че НПСД окончателно е загубило от първоначалната енергия, доколкото я е имало. А в ДПС на Доган могат да бъдат доволни от случващото се.

Още повече че подобни процеси на разпад текат и в ДОСТ. Припомняме, че през последните месеци Лютви Местан бе изоставен от някои от най-важните хора в близкото си обкръжение.

По всичко личи, че наближава тъжният край за партиите на Местан и Дал, които се бориха за гласовете на етническите турци за сметка на ДПС. 

Съкр.
ДОСТ Демократи за отговорност, свобода и толерантност

НПСД Народна партия Свобода и достойнство


В категории: Политика


Тервел ИЛИЕВ 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 16/09/2025, Вторник 21:33 3
Флагман.БГ Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) 16/09/2025, Вторник 17:59 0
5
Коментара по темата
5.
Йордан Цонев от ДПС
01.02.2019 16:28:14
0
5
На 3 март сме при Левски пред община Руен .А на църквата до общината ще се прекръстим.Всички амуджи ги искам там
4.
Турчин
01.02.2019 16:19:26
3
5
Не на русчиите комунисти доносници от говурското дпс
3.
4oki
01.02.2019 13:20:06
1
5
Mnogo Turski partiki neka se izqdat povsemestno ..Na koi sa neobhodimi..i to v Balgariq ..
2.
Понякога
01.02.2019 12:16:41
0
6
Като секнат парите и така се получава
1.
*********
01.02.2019 12:04:05
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нападнатият с брадва е бивш състезател по ръгби, плашел с бой и карал хората да го спонсорират Нападнатият с брадва е бивш състезател по ръгби, плашел с бой и карал хората да го спонсорират Враждата му с охранителя Иван не е отскоро, а днес софиянецът е пристигнал специално, за да го открие като го е посетил на работното му място и се опитал да му вземе оборота Торпедо изплува в морето край Созопол Торпедо изплува в морето край Созопол Няма яснота какъв е произходът му, военните започват обследване Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Почернената му съпруга с разтърсващ разказ Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Валентин се счита за чаровник Вотът на недоверие незаконен? Конституционния съд може да реши съдбата на кабинета „Желязков“ Вотът на недоверие незаконен? Конституционния съд може да реши съдбата на кабинета „Желязков“ Дори и опозицията да събере 121 гласа за сваляне на правителството, решението на парламента вероятно ще бъде отменено  Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са В следващите дни ще се ремонтира аварийно аутобана Извънредно! Пазач на паркинг нападна с брадва мъж в Бургас (ОБНОВЕНА) Извънредно! Пазач на паркинг нападна с брадва мъж в Бургас (ОБНОВЕНА) Свадата се случи пред очите на майки и деца Вижте градината на прокурорския син от Бургас - ред краставици, ред зеле и много марихуана (ОБНОВЕНА) Вижте градината на прокурорския син от Бургас - ред краставици, ред зеле и много марихуана (ОБНОВЕНА) Майка му - апелативният прокурор Валентина Маджарова няма намерение да си подава оставката, подала е само молба за отпуск Зловеща находка на брега край Солниците в Бургас Зловеща находка на брега край Солниците в Бургас Труп на делфин шокира бургазлии Татяна Султанова: Сливен се е превърнал в национална автоморга! Татяна Султанова: Сливен се е превърнал в национална автоморга! По време на заседание на парламентарната комисия по околна среда и водите миналата седмица Султанова за пореден път повдигна въпроса за инцидента край сливенското село Чинтулово, където в края на юли горя обект, използван за складиране на автомобилни гуми
55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже Андреа не е срамежлива Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид  Властите в Ерусалим обаче категорично отхвърлят доклад на Независимата международна комисия за разследване Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Бруталната агресия е излъчена на живо в социална мрежа, кадрите вече са изтрити, но едно семейство се разпадна за миг Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Змията е убита и изядена Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Създаде се впечатление, че малко кученце шофира с близо 200 километра в час в руската столица Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Тръмп завежда дело за клевета срещу New York Times за 15 млрд. долара Президентът на САЩ обвини вестника в лъжи за него, семейството му и бизнеса му Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Пияни тийнейджъри уринираха в супа, глобиха ги Скандалът разтърси най-голямата верига за хот пот – съдът в Шанхай обяви родителите на младежите за отговорни Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня - Защо майсторите се заглеждат в силиконовите бюстове?
- Защото изчисляват, колко душ кабини щяха да уплътнят с толкова материал
Виц на деня Виц на деня - Тя все ми викаше "Никакъв с*кс до сватбата!"
- И какво стана?
- Какво ли... срамна сцена в ритуалната зала!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук „Аз не съм на възраст, в която несъзнателно правя глупости. Аз съм на възраст, в която те се вършат осъзнато и с удоволствие!“ – Марк Твен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори