Ето как Мегз се нагласи във фирмите на Рончев
20 Януари 2019, Неделя, 22:54 ч.
От сключените договори между тях, Каканашева придобива 51% от дяловете на фирмата на мъжа си
Мегз официално е съсобственик на фирмите на Румен Рончев. Документите около продажбата на акциите в „Ню Транс Груп“ и „Розова долина Екс“ са вписани в Търговския регистър в понеделник – 14 януари, съобщава TrafficNews.bg.
На сайта на агенцията, като съдружник в двете дружества официално стои името на Каканашева. Публикувани са и двата нотариално заверени договора, в които се упоменават процентните придобивки от страна на модната принцеса от Раковски. Видимо от документите, прехвърлянето е станало преди по-малко от месец преди Рончев да бъде прибран в ареста и да му бъдат повдигнати две обвинения. Интерес още предизвика и учредителният документ на фирмата на Мегз – „Доверие МК“.
Дружеството с капитал от едва 100 лева е вписано в регистъра пет дни преди сделката. От сключените договори между Мегз и Рончев, Каканашева придобива 51% от дяловете на „Розова долина ЕКС” и 49% от „Ню Транс Груп”. Продажбата е на обща стойност от около 8 хиляди лева. Акциите са пренасочени към фирмата на Каканашева – „Доверие МК“. Преди седмица семейство Рончеви обявиха, че са входирали иск за стопиране на процедурата по прехвърляне на дяловете.
Самият Рончев дори бе написал собственоръчно писмо, в което обявява, че сделката е неправомерна. Той се обръща към Мегз с „г-жо Каканашева“, заявявайки, че оттегля подадените заявления и пълномощните от тях и казва, че е подведен от Мегз. Настоява тя да се откаже от дяловете и да напусне офиса му. Молбата на Рончеви обаче им бе отхвърлена и Миглена Каканашева вече официално е „съдружник”. От десет дни дизайнерката от Раковски е влязла във владение на двете фирми на Рончев, намиращи се в Шекер махала, и не допуска никого в транспортната база.
Както изданието съобщи, вратата на базата на ул. „Дилянка“ е заключена, а служители на частна охранителна фирма не допускат никой на територията на базата, където са паркирани камионите на фирмите на Рончев – „Розова Долина“ и „Ню Транс Груп“. Срещу Рончев има две обвинения – за обсебване и за кражба, като според българското законодателство и двете са тежки умишлени престъпления. Той е с наложена постоянна мярка „задържана под стража”. Решението на магистратите дойде преди два дни, а по време на заседанието се появи и самата Миглена Каканашева. Тя дори направи изявление пред медиите преди старта на делото.
В категории:
Лайфстайл
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
