×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • БСП избира ново ръководство и определя водачите на листи за изборите
  • Пътят София-Самоков е затворен заради срутване на земна маса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Димитрина Тенева с високо отличие за цялостен принос към културата на Бургас


Димитрина Тенева с високо отличие за цялостен принос към културата на Бургас
Признанието идва от кмета на Бургас Димитър Николов и е по повод 70-годишния й юбилей
Тема в развитие
Вижте официалната церемония "Личност на годината 2018" в Бургас (ВИДЕО) Димитрина Тенева с високо отличие за цялостен принос към културата на Бургас Писмото, което разплака редакцията на „Флагман” в навечерието на церемонията „Личност на годината” Започна гласуването онлайн за Личност на годината 2018, вижте как да подкрепите своя фаворит Личност на годината 2018: Доц. д-р Димитър Минчев от БСУ, който открива и отглежда гении още от началното училище Личност на годината 2018: Поклон пред д-р Стоян Христов – за всичко, което дава на отделението по ортопедия в УМБАЛ-Бургас Личност на годината 2018: Фармацевтът Надя Йорданова, която извади на светло лъжите в козметичната индустрия Личност на годината 2018: Давид Сукнаров - ангелогласното дете-чудо на журналистиката, което събира пари за болните Личност на годината 2018: Родители на 20 деца ни пишат за криминалиста Павел Димитров от ОДМВР-Бургас Личност на годината 2018: Марионела Стоянова – за безкористната й подкрепа и любов към „различните“ Личност на годината 2018: адвокат Теньо Тенев, заради него вече 10 души с ампутации водят нормален живот Личност на годината 2018: Славина Тошева, която възроди детската градина в село Черни връх след потопа Личност на годината 2018: Михаил Заимов за спасяването на Южното Черноморие от екокатастрофа Личност на годината 2018! Флагман започва приема на номинации от своите читатели, вижте какви са условията
виж още
скрий
14 Януари 2019, Понеделник, 18:55 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимка: Георги РУСЧЕВ

Почетният диплом е и по повод 70-годишнината на актрисата, една от най-ярките личности на
Бургаския театър

Актрисата от Бургаския театър Димитрина Тенева ще бъде сред почетните гости на официалната церемония „Личност на годината”, която ще се състои на 18 януари, петък в Гранд Хотел и СПА Приморец.

Започна гласуването онлайн за Личност на годината 2018, вижте как да подкрепите своя фаворит

Тя ще бъде удостоена с почетен диплом от кмета на Община Бургас Димитър Николов – за цялостен принос в развитието на културата и популяризирането на драматичното театрално изкуство в Бургас. Отличието е и по повод 70-годишния юбилей на актрисата.

Тя е родена на 14 декември 1948 г. в Бургас. Завършила е ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов”, след което се завръща в родния град и е в трупата на Драматичен театър „Адриана Будевска” от 1971 г., което означава вярност близо половин век.

Димитрина Тенева с право може да бъде наречена Стожерът на Театъра. Присъствието й в града е забележимо, тя я е сред най-ярките ни личности - респектира с достолепие, талант и най-вече с безкрайната си доброта и човеколюбие. Изиграла е стотици роли в театъра и киното.

На официалната церемония м.г. с почетен диплом на областния управител Вълчо Чолаков бе удостоен проф. Иван Карайотов – за цялостен принос към археологията и жителите на Бургас, чрез който развенча мита, че градът няма древна история и обосновава приемствеността в историческото му развитие през последните осем века. Проф.Карайотов ни напусна на 31 януари 2018 г. , на 77-годишна възраст.

Очаквайте след малко откровената и неразказвана досега биография на Димитрина Тенева – от кого поиска прошка тя, колко любови е имала и дали някога изобщо се е чувствала обичана, кое я прави щастлива днес и какво мисли за своите колеги, някои от които вече са в отвъдното.

В категории: Бургас


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
България Всички новини
Какво ще се случи с парите на Ивайлов Калушев Какво ще се случи с парите на Ивайлов Калушев 80 хиляди евро за дейността на Калушев са били дарени от сегашния кмет на София Васил Терзиев. Голямо количество техника – от Саша Безуханова Саграда Фамилия стана най-високата църква в света 100 години след смъртта на Гауди Саграда Фамилия стана най-високата църква в света 100 години след смъртта на Гауди Неговото велико творение достигна предначертаната максимална височина от 172,5 метра Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно Според него съкращаването им може да осигури средства за предстоящите избори 260 снегорина обработват републиканските пътища 260 снегорина обработват републиканските пътища Трасетата са почистени и проходими при зимни условия. Шофирайте внимателно Подновяват издирването на тримата изчезнали рибари от потъналия кораб на кап. Христо Спасов край Созопол Подновяват издирването на тримата изчезнали рибари от потъналия кораб на кап. Христо Спасов край Созопол Вчера водолази намериха плавателния съд потънал на около 40 метра дълбочина Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство Само 10% от заявките на бизнеса за професионални паралелки се изпълняват Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата Две българки в масов старт на 12.5 км в биатлона за първи път в историята Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ Образувано е дело в Административен съд София Страхотна закуска: Бързи домашни понички с извара Страхотна закуска: Бързи домашни понички с извара Леки, пухкави и ароматни понички - перфектни с чаша кафе или чай за сладко начало на деня. Над 3600 души работили без трудов договор през 2025 година Над 3600 души работили без трудов договор през 2025 година Инспекцията по труда е извършила близо 22 хиляди проверки за недекларирана заетост
Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Сериалът "Peaky Blinders" се завръща, но под формата на един последен филм Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Четирима военнослужещи са арестувани след инцидента край Париж Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС В Брюксел не очакват присъединяване още през 2027 г. – по-реалистичният хоризонт остава 2028–2030 година Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Предстоят първи тестове върху хора Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Преките чужди инвестиции са нараснали с 14% до 3.2 млрд. евро Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Мамо, утре има родителска среща.
- Знам, но предпочитам с тези пари да отидем на Банско.
Виц на деня Виц на деня Полицай спира бургазлия:
- Книжка имате ли?
- Имам!
- Технически преглед минала ли е колата?
- Да!
- А защо си без колан?
- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между шкембе чорбата и свирката?
- Навсякъде ги правят различно!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори