Важни данъчни промени за 600 000 коли с газови уредби!
17 Декември 2018, Понеделник, 09:28 ч.
Автор: Яна ЗДРАВКОВАТези автомобили не замърсяват околната среда и трябва да са с по-нисък данък, мотивират се вносителите
Преди броени седмици парламентът одобри увеличението на данъците за стари автомобили, но миналия петък (14 декември) е внесено ново искане в парламента. Депутатите от "Обединени патриоти" ще се борят за важна промяна в последния момент - от началото на следващата година данъкът за автомобилите с газови уредби да е 1/2 от този, който трябва да бъде платен.
От патриотите посочват, че е доказано, че тези превозни средства не замърсяват околната среда, и дори да го правят то е в най-малка степен. Те смятат за неправомерно гласуваното в данъчните закони увеличение на данъка точно за колите на газ, които обикновено са по-стари.
“Икономическата логика в 99% от случаите показва, че монтираните газови уредби се ползват с оглед на по-икономически изгодното гориво”, обясняват от групата на Патриотите.
Те напомнят, че контролът върху газовите уредби също е “изключително завишен” - всяка минава през преглед и е придружена от паспорт. Последните данни сочат, че от 1 април тази година автомобилите, които се движат на газ у нас, са около 600 хиляди.
160 000 бомби на пътя! Всяка втора кола на газ с нелегална уредба
В категории:
Пътна обстановка
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони

Най-добре е тези данъци, за замърсяване, с които искате да ни свалите по 9 кожи да вкарани в цената на горивата. Така който кара ще плаща еко данък. Който има газова бутилка, но кара на бензин също ще си плаща, ако кара на газ няма да плаща. Та такива ми ти раЛти, дургарин началник. Не вярвам да сте толкова тъпи, на колкото се правите. Просто искате да събирате парички като чичо Скруч и да гърбите народа си