Синоптик от НИМХ разкри кога точно ще вали сняг през декември и ще имаме ли бяла Коледа! (ГРАФИКА)
03 Декември 2018, Понеделник, 15:58 ч.
С цялата условност на тази дългосрочна прогноза, чиято сигурност вече излиза от рамките на този вид прогнози, засега изглежда, че около Коледа ще има един период, в който няма да вали сняг, но няма да е много студено. Това заяви в ефира на "Здравей, България" синоптикът на НИМХ Марияна Попова.
"Днес и утре времето ще е тихо и спокойно. Вероятността за мъгли е много голяма, особено трайни ще са те в Дунавската равнина. Около средата на седмицата очакваме повече динамика на вятъра", добави тя.

"Сняг ще вали през периода 8-12- декември, след това към 19-23-и декември и към самия край на годината. За интензивността на валежите толкова напред не можем да говорим. Снеговалежите в средата на седмицата ще са предимно слаби и то главно от дъжд. Възможни са заледявания и поледици.
При всички положения ще има и дъжд и сняг. Много често валежът започва от дъжд и вече със застудяването и преминаването на студен фронт се образува сняг", добави синоптичката. "Има вероятност в началото на другата седмица да има повече сняг по планините и по-интензивни валежи там", завърши тя.
В категории:
Животът
Столичната община започва зимна кампания с храна и топли напитки за хора в нужда
Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести
4-те зодии, които ще имат много късмет на 16 декември 2025
Украйна обяви Филип Киркоров за издирване
Защо България остава на дъното по заплати в Европа, въпреки икономическия растеж
Рецептата за коледни канелени курабийки на баба
Над 400 000 евро са иззети при акция срещу пране на пари в София
Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео)
Кметът на Сунгурларе инспектира обекти в село Съединение
Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства
Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината
Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г.
