Задочно: Правителството уволни обвиняемия Петър Харалампиев - основен свидетел срещу него заема поста му
Владимиров (вляво) е важен свидетел в делото за подкупите за придобиване на българско гражданство
Ключови думи:
Димитър Владимиров, Петър Харалампиев, ДАБЧ, българско гражданство, Борисов 3, правителство, прокуратура
05 Ноември 2018, Понеделник, 12:13 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовЗаместникът Димитър Владимиров е назначен временно до избора на титуляр
С решение на правителството Петър Харалампиев е освободен като председател на Държавната агенция за българите в чужбина (ДАБЧ). Длъжността временно ще бъде изпълнявана от заместник-председателя на Агенцията Димитър Владимиров до определянето на нов титуляр.
Правителственото решение, предложено от министър-председателя Бойко Борисов, е прието неприсъствено, съобщават от пресцентъра на Министерския съвет.
Припомняме, че Петър Харалампиев от миналата седмица е обвиняем като лидер на организирана престъпна група за подкупи, свързани с получаване на българско гражданство.
Особено важен свидетел на прокуратурата е новият временен шеф на агенцията Димитър Владимиров, както стана ясно в съдебната зала.
От прокуратурата в четвъртък обясниха, че не са поискали отстраняване от длъжност на Петър Харалампиев, като един от аргументите бе, че правителството може да е стартирало такава процедура.
Още тогава „Флагман” писмено попита през правителствения пресцентър дали това е така. Днес стана ясен отговорът.
Прокоба ли тегне над Нана
Съдът остави в ареста учител обвинен в сексуални престъпления с 12 годишна ученичка
Спипаха много незаконни цигари на границата с Турция
Зуека става актьор във филма за Стоичков?
"Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва
Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай
Защо не трябва да оставяте никакви предмети в колата при студено време
Киберексперт: Възможно е българи да стоят зад достъпа до камерите в АГ кабинет
Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души
Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас
Край на бързите сделки: Как се променя пазарът на имоти в София през 2026 г.
Честваме 148 години от освобождението на Бургас

Младокът изобщо не е кариерист...
Аз ако съм на Петър Харалампиев ще се разприказвам и ще им изкарам всички бакии на бял свят. Нали не вярвате, че въпросният Петър Харалампиев сам е имислил и движил тази схема. Най-вероятно е попаднал на готова схема...
Давай Харалампиев, давай Петре, не ги жали, за какво да гниеш само ти в затвора? Нямаш какво да губиш и без това повече от това не можеш да изгориш. Изкарай далаверите на бял свят