Цигани сквернят къщата на Бате Николай
29 Октомври 2018, Понеделник, 12:18 ч.
Източник: Retro.bgДомът на покойния актьор обиран неколкократно, продават вещите му на вторични суровини
Къщата на Бате Николай, който издъхна след инсулт през март тази година, ставала системно обект на цигански набези. Последният дом на актьора в изоставената махала Драгьовци над Вакарел вече бил осквернен, разказват хора от града.Задигнати били сателитните му чинии за кабелна телевизия, както и всичките му инструменти от двора, с които обработвал градината си приживе. Все още били цели и здрави прозорците и ромското население не било тарашило помещенията вътре за ценности, но вероятно и това щяло да се случи в най-скоро време, защото наоколо нямало жива душа и това давало картбланш на крадците да проникват в имота. Вътре нямало кой знае колко скъпи неща, но било пълно с книги, икони и картини.
Всъщност къщата, в която Бате Николай живееше до последно, била на 180 години и притежавала сантиментална стойност за него. Въпреки нещастията, които му се случиха във Вакарел, актьорът така и не се реши да се премести да живее на по-сигурно в столицата. В последните си няколко месеца сред живите клоунът с голямо сърце беше жестоко пребит, вакарелско куче отхапа част от крака му, после го блъсна джип и накрая беше обран и заплашен със смърт на гарата във Вакарел, когато отишъл да посреща осиновения си син. Момчето е сляпо и в тъмницата го нападнал крадец, който искал да му вземе телефона. Той успял да извика татко си да му помогне, но обирджията откраднал парите, часовника и телефона и на Бате Николай, като му опрял нож в гърлото и го наритал зверски в ребрата и слабините.
В момента нямало кой да поддържа и надзирава къщурката на актьора, тъй като единственият му жив роднина е синът му Стефан, който от дълги години живее и работи в Париж и нямал никакви намерения да се връща отново в родината. Дъщерята на Николаев пък си замина от този свят по нелеп начин няколко месеца преди той самият да се спомине. Надежда бе намерена мъртва в дома си в София, като по-късно стана ясно, че се е обесила и е оставила предсмъртно писмо до баща си и близките си. Надежда се прибра в София, за да помага на известния си баща, но си замина преди него.
В категории:
Животът
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
