Турция нарушава международен договор от 1976 година, няма право да съди Михаил Цонков и граничарите. Кметът ги подкрепи
Кметът Димитър Николов съдейства, за да може проблема на бургаските граничари да се разгледа приоритетно от Външно министерство още днес
13 Октомври 2018, Събота, 08:22 ч.
Автор: Иван КОЛЕВБургаският кмет Димитър Николов и депутатите от основните политически сили със спешни мерки за спасяването на граничните полицаи
Турция нарушава международен договор, подписан през 1976 година. Според него, ако дадено лице бъде осъдено или оправдано в собствената си страна, то другата държава няма право да разглежда отново процеса му.Това съобщи тази сутрин кметът на Бургас Димитър Николов, който участва в срещата на Михаил Цонков и колегите му с бургаски депутати от ГЕРБ (Димитър Бойчев и Диана Саватева), НФСБ (Валентин Касабов и Християн Митев) и БСП (Николай Тишев и Тодор Байчев).
Още днес бившите граничари ще се срещнат с високопоставен служител на Външно министерство, за да набележат конкретните мерки, с които ще искат прекратяване на процеса в южната ни съседка. Международният договор за който кметът съобщи е основният аргумент за отмяната на делото срещу българските граничари.
КАКВО СЕ СЛУЧИ НА СРЕЩАТА – ОЧАКВАЙТЕ СЛЕД МАЛКО ВЪВ ФЛАГМАН
В категории:
Политика
Гърция спира наемите в брой: От 1 октомври всичко минава през банка
31/07/2026, Петък 12:45
0
Почина Франко Барези - сърцето и вечният капитан на Милан
Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници
Изрод застреля котка в Айтос пред очите на малко дете
Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата
Нови кадри от хижа Петрохан: Курабийки и неизпечен хляб останали след трагедията
Търговците натиснаха спирачка на цените, но юлската инфлация остава 4,4%
Официално: България избира президент на 25 октомври
Трагедия! Лавина помете 10 алпинисти, сред тях е легендарният Нирмал Пурджа
Арестуваха жена от Сливен в Сарафово след положителен тест за амфетамин
Мария Илиева и Стенли превръщат гората край с. Изгрев в концертна сцена
Над половината фирми у нас са без служители, големите държат 67,6% от заетостта

Интересно, какво друго е записано в него?! Защото изнесеното е абсурдно, а Договорът ликвидиран!
Международното право не може да бъде "изолирано" с двустранни Договори!