×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Драгомир Стойнев: Притеснявам се за бедните заради очаквания скок в цените (ВИДЕО)


Драгомир Стойнев: Притеснявам се за бедните заради очаквания скок в цените (ВИДЕО)
България трябва да инвестира в нови енергийни мощности, каза Стойнев
18 Септември 2018, Сряда, 01:00 ч.

Правителството не предприема нищо, защото в момента има институционална криза, каза той

Притеснявам се за бедните домакинства заради очаквания скок в цените. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ заместник-председателят на ПГ на БСП Драгомир Стойнев.
Драстичното увеличаване на цената на природния газ ще доведе до поскъпване на много крайни продукти, добави той.
„Ще поскъпнат и електроенергията, и топлоенергията. КЕВР трябва да представи конкретните числа, но ние сме притеснени за бедните домакинства, които трудно ще понесат това. Всички хранителни продукти ще поскъпнат“, прогнозира бившият енергиен министър.
„Ако хлябът струва 1 лева, 20% ДДС отиват за държавата, 45% - за търговските вериги и едва 35 % - за производителя. Правителството не предприема нищо, защото в момента има институционална криза. Неясните договорки ще продължат. В самата коалиция има криза. Сутринта са скарани, а вечерта се прегръщат. Явно, че има сделки, за които не могат да се разберат“, коментира Стойнев.
Според него България след 10 години ще остане без ядрена енергетика.
„За АЕЦ „Белене” досега са похарчени 3 млрд. лв., а имаме само една площадка. Крайно време е България да започне да инвестира в енергийни мощности”, подчерта той.
Ексминистърът уточни, че договорът за АЕЦ „Белене”, подписан 2004 – 2005 г., е без конкретна клауза за прекратяване.
„32 милиона евро трябва да се добавят към вече приблизително 1,2 млрд., за които също бяхме осъдени. Когато се спира един проект, трябва да се приемат и последствията. Става въпрос за договор с консултанти. Ако не беше прекратен, сега трябваше да плащаме по 1 млн. евро месечно. Минали са пет години. Още 60 млн. евро допълнително щяхме да дадем. Те имаха претенции за 54 млн. евро, а съдът отсъди 32 милиона“, обясни депутатът.
„Това споразумение бе направено от предходния министър, но още през 2012-та трябваше договорът да бъде прекратен, защото 260 млн. евро са получили „Уорли Парсънс“, а ние нямаме нищо. През 2012 г. Народното събрание взима решение за прекратяване на строежа на АЕЦ „Белене“ и е трябвало всички договори да бъдат анулирани“, добави той.
За нас не е приемливо да има толкова непрозрачни сделки, подчерта червеният депутат.
„Българските граждани са против малката компания на Гинка Върбакова да придобие активите на ЧЕЗ. Искаме сериозен инвеститор, който да гарантира сигурността на електрозахранването“, добави той.
„Тази сделка стана рискова и едва ли ще има финансова институция, която да я финансира. Целта на Върбакова е да се спази този депозит от 5 млн. евро“, обясни бившият министър.
„Българският народ плати една огромна сума за АЕЦ „Белене“. Нямаме все още ядрени реактори обаче. България трябва да инвестира в нови енергийни мощности. Единствената държава на Балканите сме, която не прави това. Нашите мощности остаряват и в близкото бъдеще ще имаме недостиг на електроенергия. Вече трябваше да имаме в Белене един изграден и работещ ядрен реактор. След 10 години ще излезем от клуба на ядрената енергетика“, каза още Драгомир Стойнев.


В категории: Политика


Обрат в "Игри на волята"
Обрат в "Игри на волята" 16/09/2025, Вторник 08:33 1
Тервел ИЛИЕВ Голям роден град преминава на воден режим Голям роден град преминава на воден режим 16/09/2025, Вторник 08:00 2
Тервел ИЛИЕВ Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" 16/09/2025, Вторник 07:48 6
6
Коментара по темата
6.
До селянката
19.09.2018 17:17:43
0
4
Че си селянка ,такава си , ама и тъпа . От такива кухи глави вечно влюбени в ГЕРБ и не чуващи какво им се говори страната ни е в такова тъжно положение , пред разруха и в упадък.
5.
селянка
19.09.2018 13:30:54
3
0
Отиди на лекар се прегледай! Млад с имаш проблем с главата.
4.
Така де
19.09.2018 10:33:11
0
4
Ако фуражите се произвеждат от държавата и държавата е единствения търговец на електроенергия, тогава нито скъп хляб, сирене и месо ще има, нито скъп ток. Но нали сме демоНкрация и бизнеса е в ръцете на частници, а ЧАСТНИКА ГОНИ МАКС ПЕЧАЛБА ОТ МИНИМУМ ВЛОЖЕНИЕ!!!! Стойнев признава, че 10% е производствената цена, а останалите 90% са НАДЦЕНКИ! Ппц съм против ядрен реактор, защото се говори за нови видове реактори на студен синтез и прочие. Иначе е факт, че енергетиката е неизбежно важен сектор за просперитета на една държава. Отностно Гинка от Пазарджик е ясно, че зад нея стоят РазБойковците от партия ГРОБ, които искат да дерят брутално БГ потребителя. Не съм фен на БСП , но те са прави , че АЕЦ и ЧЕЗ трябва да са държавни. Може да са частни, само ако цената е фиксирана и нямат право да я увеличават с повече от 10% през 10 годишен период. САЩ е затънала заради частния бизнес в основни сектори и единствения им шанс за оцеляване е безумното печатане на пари и водене на войни. Обаче ние не сме САЩ и единствения вариант за нас е да гладуваме все повече, докато една шепа бандити печелят все повече
3.
ДПС-Дорожное Проверовочноя Служба
19.09.2018 10:25:33
0
4
Тамьн с повишение на цените ЩЕ ИЗБУХНАТ ГЛАДНИ бунтове хората ще поискат излизане от ЕС и НАТО и Винету ще вдигне крьвно и ше избяга вьв Американското п-во кьдето ше поиска да емигрира сьс американски самолет Суперкинг-200 при булчето вьв БАРСЕЛОНА и БСП ще яхне народното недоволсво и ще се вьрнат на бял кон на власт
2.
eni
19.09.2018 10:00:41
1
6
Колко се притесняваш бе ГЛУПАК❗
1.
Не
19.09.2018 10:00:40
0
4
Е ли това целта?Съсипване на България и внос на ток.А това, че народа продължава да плаща неустойки без да се стори нещо е екстра.Ще я караме на въглища и скъпа газ, защото и там ще ни глобяват.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Областният управител на Разград даже не разбрал, че присъства на събитие на ДПС Ново начало Областният управител на Разград даже не разбрал, че присъства на събитие на ДПС Ново начало Не отказвам никъде да ходя - в читалища, сборове. Няма значение коя партия го е организирала. Като областен управител не деля хората на етноси, на политическа принадлежност или на фенове на даден отбор, обясни той Професор Рачев зарадва много хора с тази прогноза Професор Рачев зарадва много хора с тази прогноза Времето остава подходящо за море, лятото не бърза да си отива   Българи бедстват в условия на невиждан воден режим Българи бедстват в условия на невиждан воден режим Община Елена има колосален проблем, някои села са на брега на язовир, но вода от чешмите не потича с дни Градски легенди: За Меден рудник Николов е Супермен, а гербът им е ГЕРБ Градски легенди: За Меден рудник Николов е Супермен, а гербът им е ГЕРБ Но има и друга хералдическа идея – батка по потник Мъртво пиян и дрогиран джигит "паркира" на пешеходен остров в Несебър Мъртво пиян и дрогиран джигит "паркира" на пешеходен остров в Несебър 43-годишен старозагорец даде нагледен пример какво не трябва да се прави зад волана 23-годишната красавица Ръждавичка с фурор в "Игри на волята" 23-годишната красавица Ръждавичка с фурор в "Игри на волята" Много здравеняци се оказаха комплексно в пъти по-слаби от Симона Български пенсионер спечели 29 дела за превишена скорост Български пенсионер спечели 29 дела за превишена скорост Перничанинът бе жертва на измамна схема Обрат в "Игри на волята" Обрат в "Игри на волята" Лечителите, които записаха поредица от победи в първата седмица на Игрите, останаха последни в териториалната битка и от луксозната вила отиват на голия плаж Тежки катастрофи с мощни коли разтърсиха Варна и София, експерти предупреждават за "снаряди" на пътя Тежки катастрофи с мощни коли разтърсиха Варна и София, експерти предупреждават за "снаряди" на пътя Любители карат в градски условия сякаш са състезатели на писта Голям роден град преминава на воден режим Голям роден град преминава на воден режим Проблеми и в Ловеч
Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори