Джендъри в Русия изядоха дървото, масови арести
06 Август 2018, Понеделник, 13:44 ч.
Руската полиция арестува днес около 25 защитници на правата на хората с нетрадиционна сексуална ориентация, участвали в неразрешен митинг в Санкт Петербург, предаде Ройтерс, като се позовава на очевидци.
Няколко десетки активисти се събрали следобед на Дворцовия площад във втория по големина град в Русия и по този начин нарушили забраната за провеждане на такава демонстрация.
Организаторите бяха заявили, че ще устроят протести от по един човек с искане за свобода на събирането и сдружаването, след като властите в Санкт Петербург отхвърлиха искането им да проведат парад.
Полицията задържала активисти, които развявали знамена с цветовете на дъгата и носели транспаранти. Не се е стигнало до сблъсъци.
През 2013 г. в Русия бе приет закон, забраняващ разпространението на хомосексуална пропаганда.
Миналия месец московската полиция за кратко задържа британския активист за защита на сексуалните малцинства Питър Тачъл, който протестирал край Кремъл в подкрепа на правата в Русия на хората с нетрадиционна сексуална ориентация.
В категории:
Животът
Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж
Край на ерата на ултраевтиното пазаруване от Temu и Shein, ЕС въвежда нова такса
14-годишната Ани накара светът да говори за Айтос!
Кампания и награден фонд с мащаб
Турция в шок! Ден след рождения си ден внезапно почина обичана актриса
Ще пътувате за Гърция? Там няма прошка за нарушителите, а глобите - повече от солени
Как пенсионерка успя да измами държавата с 36 000 евро
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение
Българинът, обвинен в шпионаж в Солун, остава на свобода
Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки
Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета
Община Царево представя културната и фестивална програма до септември
