×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В духа на Италианската махала! Вижте как Радослав от бургаския ж.к."Възраждане" превърна дома си в наркооранжерия


В духа на Италианската махала! Вижте как Радослав от бургаския ж.к."Възраждане" превърна дома си в наркооранжерия
Радослав Радев живее сам с кучето си на ул. "Мария Луиза" в жк. "Възраждане", никои от комшиите му не подозирал с какво се занимава
11 Юли 2018, Сряда, 16:40 ч.
Автор: Гергана РАДЕВА, снимки: авторът

Съседите му не могат да повярват, че се е забъркал в такава каша



„Радослав не е такова момче. Много е възпитан и винаги поздравява. Видях, че вчера имаше патрулка и бус на полицията, но не знаех, че са дошли за него. Според мен е натопен от приятелите му. Те често идват тук. Той е не е мутра, напротив, затворен е и не ходи да си търси неприятностите“.

Такъв е профилът, който живущите на ул. „Мария Луиза“ в бургаския жк. „Възраждане“ имат за 28-годишния Радослав Радев, който превърна дома си в наркоферма, без никой от комшиите да подозира какво се всъщност се крие зад входната врата. 


Зад тази врата се крие домашната нарколаборатория на 28-годишния бургазлия

Радо живее сам с кучето си в апартамент на 8 етаж. Въпреки че се показва като хрисим млад човек пред съседите си, криминалното му досие крие няколко ареста за наркотици, показа проверка на Флагман.бг.

През 2013 година при мащабна полицейска акция, домът на бургазлията отново е бил щурмуван. Още тогава униформените открили найлонов пакет, съдържащ 94 гр бяло прахообразно вещество - амфетамин /ВИЖ ТУК/

Припомняме, че вчера Радослав и компанията са били проверени от полицейски служители на паркинга на хипермаркет „Кауфланд“ в бургаския жк. „Славейков“. Тогава Радослав оказал яростна съпротива и докато опитвал да избяга, метнал на земята несесер, съдържащ четири пликчета канабис с общо тегло около 12 гр.

Последвала акция в жилището на Радослав на бул. "Мария Луиза". Там криминалистите попаднали на супер оборудваната наркоферма. Те открили общо девет пластмасови саксии и кофички със засети конопени растения с приблизителна височина около 40 см. Полицаите намерили още четири сушащи се стръка от канабисови растения с дължина около 60 – 80 см, с множество съцветия по тях и електронна везна. В една от стаите на жилището са намерени съоръжения и цялостно оборудване за мини-ферма за отглеждане на конопени растения, иззети са шест кварцови лампи, таймери,  въздуховоди, течни торове и изградено капково напояване /ВИЖ ТУК/.

„Чухме кучето да лае, но нищо друго. Скоро правеше ремонт на инсталацията в дома си, но като цяло нямаме лошо мнение за него“, разказа още съседи на Радослав.

Към момента разследването по случая продължава. От прокуратурата съобщиха за Флагман.бг, че има данни за три различни деяния, по които бургазлията може да получи обвинения. Става въпрос за: съпротива при арест, държане на голямо количество наркотични вещества, както и за производството им в домашни условия.

*Ж.к."Възраждане", на градски жаргон - Италианската махала, прозвище наложено от края на 90-те години заради много дилъри, които тогава се въртяха в квартала

В категории: Крими


34
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас 15/06/2026, Понеделник 23:17 0
Тервел ИЛИЕВ Как да направим перфектните бързи спагети Как да направим перфектните бързи спагети 15/06/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент 15/06/2026, Понеделник 18:50 2
34
Коментара по темата
34.
Simona
13.07.2018 21:27:17
1
2
ehe tva mi aresa. toz bokluk e kraino vreme da go priberat na toplo pa da go napraqt istinska macka v zatora . to grozno to tapo to mizerno pa izleze gradinar hahahaha kitki gledal parchalqka
33.
JORKATA
13.07.2018 15:23:14
0
3
OOO RADKO PATKO
32.
dido
13.07.2018 10:25:48
0
6
daite da go vidim laboranta
31.
киро
13.07.2018 10:17:59
1
6
Най накрая го пипнаха това скапано надуто наркоманче !!!! Много е велик си ве келеш!!!! Ама само ти се мислиш за такъв :D Намести ли си го сега? Все надрусан ходи с тоя пес ! "бил кротко момче"...ей че интересни хорица имало :D Ще ядеш шамари ей палячо
30.
Ииииииххууу
12.07.2018 22:35:55
0
2
Да ти пея под балкона
29.
Палатка
12.07.2018 22:34:40
0
2
МВР БУРГАС: поздравява Разорчето с песента на Коцето, Илиянката и Борката Дали - палатка тук, тук, ще си опъна .... рибка :)
28.
Само наще!
12.07.2018 22:26:38
0
1
Браво Райчо, изпълни си мечтата. Генкста си!
2pac-all eyes on me :поздрави от Мания, че ми е мания sKRrrrr skRrrr
27.
Ще пея
12.07.2018 18:17:01
0
0
Певеца вика дръжте певеца :D drugs
26.
Bluto
12.07.2018 18:10:07
0
4
Най-накрая!!!
25.
италиано
12.07.2018 14:04:05
0
5
в махалата всички са шпиони .. но най големият сателит е щерион !
24.
РАДО 89 - УХО НА МВР ОТ ПОНЕ 5Г.
12.07.2018 13:03:28
1
9
Радослав не е такова момче. Много е възпитан и винаги поздравява. Видях, че вчера имаше патрулка и бус на полицията, но не знаех, че са дошли за него. Според мен е натопен от приятелите му. Те често идват тук. Той е не е мутра, напротив, затворен е и не ходи да си търси неприятностите“.
Hahahahaah олигофрени сте, ако вярвате в доброто му сърце...... БАТ РАЧО АМАТЬОР !!! АРЕ ИЗПЕЙ ПАК НЯКОЙ ГНИДО, НЯМА КОЙ НАЛИ - ВСИЧКИ ТЕ ОТБЯГВАТ(ОСВЕН СОУДЖЪРИТЕ - ХОРА СЛАБИ БЕЗ СЕМЕЙСТВА И ПО-МАЛКИ НА ГОДИНИ КОЙТО ТРОВИШ И НЕМОГАТ ДАНАПРАВЯТ НИЩО ПО ВЪПРОСА). ЯЗЪК ЗА ДЕМБИТО МОЖЕШЕ ДА СТАНЕ ВЕЛИК ДИЛЪР АКО НЕ БЕШЕ БАТКО МУ, ДА МУ ВЗИМА ДВАТА ЛЕВА ИЗДРЕБНЯЛА ЖЕНА.. СЕГА ЩЕ ОБИЖДАШ ЛИ МАМА КАТО НЕ ТИ ДАВА ПАРИ И ЦИГАРИ В ДЖЕЙЛА? КАКТО ТЕ ВКАРАХ, ТАКА И ЩЕ СЕ ПОГРИЖА ПРЕЗ ПРЕСТОЯ ТИ ТАМ ДА РЕВЕШ. УМРИ ОТ СТРАХ, БАТ РАЧО!!! СТРАХЛИВЕЦ СИ БИЛ И ТАКЪВ ЩЕ СИ ОСТАНЕШ!!!
23.
Чикията
12.07.2018 11:46:51
0
2
Аз откакто се помня и викат така
22.
До 18
12.07.2018 11:45:11
0
2
Значи толкова си излизал в махалата аз я помня от 30 г че и викат така а защо е така има няколко легенди
21.
Dr.dre
12.07.2018 10:31:25
2
3
Не е за затвора а за лудницата
20.
така така
12.07.2018 09:56:40
2
8
Радо е добро момче избрало лошият път..
19.
Izgrev rulzz
12.07.2018 09:38:44
0
14
Италианската махала й викаха още от 80-те. Тогава се ходеше на дискотека в младежкия дом. Всички пишлемета от италианската се държаха като един. Мафия направо. Редовно ставаха боища, но реално Изгрев колкото и големи отрепки да бяхме имахме респект на Италианската. Те всички живееха в къщи тогава. Горе долу един блок хора, но имаха уважението на всички. Естествено имаше и шматки дето само се правиха на машини като Стефан Кучето например, но повечето бяха сериозни пичове. Не пускаха мангалите да минат моста на океански риболов без бой. Имаше и провокации в младежкия. Пуснат някой лапе да се прави на мъж в дискотеката и като излязат като "мъже" да се разправят и другите ги наскачаха профилактично. Някакви лапета журналисти почнали да правят съчинения по тема защо е италянска. Много зле сте. А сегашните отрепки дето си купиха апартаметни в кооперациите нямат нищо общо с онези момчета.
18.
do 16
12.07.2018 09:09:56
1
7
Аз живеех на Ботева тогава. Играехме на Младежкия. Когато Италия стана световен шампион с Ширея, Джентиле, Антониони, Конти, Грациани, Дзов, Тардели, Кабрини и т.н. се радвахме, защото бяха победили преди това Бразилия и Аржентина. Бях на 14 годинки тогава. Стискахме палци за европейския отбор, а преди мача им на финала с ГФР всички бяха убедени, че титлата ще е в германците. Не се получи така. Радвахме се всички, но не помня някой да е кръщавал махалата италианска по този случай. Впрочем по-старите бургазлии, каквито са моите деди и родители никога не са говорили за италианска махала. Аз за първи път чух този етикет преди 20-на години и когато се заинтересувах от къде идва това прозвище, първото обяснение беше, че е имало италиански преселници там. Старата къща на дядо ми беше в района на Транспортна болница и от него знам, че през 50-те, когато са я съборили зад нея е било поле, а постройки е имало до района на Операта. След това - памук и лозови масиви. Кога и къде са били тези италианци - не знам. По-правдоподобно обаче ми се струва другото обяснение. Италианска махала идва в средата на 90-те, когато в Бургас се строи масово, а обект на новите тогава кооперации беше именно този район. Помните тези времена. Италианска махала идва точно от близостта на сградите и гъстото строителство, които наподобяват старите италиански улици, където улиците са с отстояние един балкон и освен да се предвижваш пеш по тях - друг начин няма. Това е предпоставка да има шум и глъч характерни за затворените пространства сред италианската суматоха. Това знам аз.
17.
Браво на 16
12.07.2018 08:24:29
0
6
Трогна ме този коментар бях забравил за Младежкия....страхотни спомен
16.
Един от махалата
12.07.2018 08:01:30
1
17
През далечната 1982г. Италия стана световен шампион по футбол. Всички много се кефихме на това, аплодирахме Италия когато се събирахме на Младежкия дом. От там тръгна всичко, бяхме много сплотени и държахме един за друг, всички се познавахме.Кой където и да ходеше, винаги намираше време да мине през Младежкия на електронните игри. Нищо общо с дилари, и всякакви други комплексарщини. Така беше тогава.
15.
laaaaiiiiiinnnnnn......
12.07.2018 03:21:41
0
2
kefi li vi snimkata a ?
14.
zapoznat
12.07.2018 00:56:18
0
2
za zatvora izpurjeniq mozuk
13.
старец
12.07.2018 00:40:55
0
25
Италианската махала и викаме от 80-те ,недоразбрали репортери. Има две теории - едната е точно , че само бандюги и мошенници и атмосферата с къщи и дворове преди тая кочина с кооперацйите. Другата версия е , че имало италиански пленници през войната. Като не знаете историята на града проверявайте или питайте, срамно няма.
12.
Пико
11.07.2018 23:35:22
2
6
Браво крайно време беше
11.
До darko
11.07.2018 23:19:05
6
5
Ей борко олигофрен ти си следващия
10.
darko
11.07.2018 22:51:28
0
24
ПЪРВО Е ПСИХИЧНО БОЛЕН И ВТОРО Е ИЗБУХЛИВ НАРКОМАН ДЕТО ПРЕБИВА И МАЙКА СИ И БАБА СИ. ИЗПОТРОШИ ВСИЧКО В ТЯХ. БРАТ МУ ЗАЩО ИЗБЯГА . ХРИСИМ БИЛ АБЕ ФЛАГМАН
9.
AZ
11.07.2018 22:28:42
7
16
Каква италианска махала ве майна.
Баси гетото е това Възраждане.
8.
Ебах мързела
11.07.2018 22:27:52
0
6
Дайте снимката на отговорника за тоя блок да го питаме тяло ли трябва да изглеждат апартаментите във 21 век. Егати упадъка!
7.
Васил Левски говори
11.07.2018 22:26:18
1
8
Италия няма НИЩО общо с марихуната нито със такъв изпаднал сирийски апартамент.
Правите си комплименти като се наричате италианска махала. Наричайте се сирийско гето с цигани.
6.
Erfcbb
11.07.2018 22:25:00
0
8
Същия пич зареждаше музикантите на Burgas Jam.
5.
Pa
11.07.2018 22:24:12
4
8
Само ни губите времето.
Тревата е позволена на федерално ниво в Канада хората си пушат в парковете и на концерти.
Оказа се че е медицинско растение.
Това че успокоява е хубаво.
Мафиоти пуснете хората ходете ловете истинските престъпници.
И също как не го е срам да живее в такава панелка с такава врата?
Кмета защо лъже че имало програми където хората си плащат за подържането на сградите.
Тоя пич явно няма работа и нищо друго не работи.
4.
Мишок
11.07.2018 22:21:45
1
5
Продавам царевица за варене.
3.
Оринджа
11.07.2018 22:13:08
2
7
Йеп и мойта тераса е снимана
2.
Акапулкото
11.07.2018 22:10:24
6
4
Очаквам някой наебан мишок да си напише безстойностния коментар...
1.
глупости
11.07.2018 21:13:53
1
9
И как така няква мишка я хванали преди пет години с 94гр !? амфетамин,а сега с нарколаборатория..Дали са му условна за 94 гр амфети ли ко..аре лъжете някой друг
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Такива животоспасяващи устройства вече има разположени на ключови места в града 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, опитал се е да помогне Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Двама от 16-те задържани са оказвали натиск на свидетели, присъствали на катастрофата на „Челопешко шосе“ Черно БМВ уби млада жена на тротоара в Свети Влас при зверска катастрофа Черно БМВ уби млада жена на тротоара в Свети Влас при зверска катастрофа Ако се намирате в района, шофирайте внимателно, спазвайте указанията на полицията и по възможност използвайте алтернативни маршрути „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм Димитър Костадинов официално премина в „Локомотив“ (София) след силен сезон край морето Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори