×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • МиГ-29 по тревога: Полша реагира на руски разузнавателни полети
  • Такси вдигат цените на уредите за дома
  • След 29-часово прекъсване: Възстановиха тока в Куба
  • Скандал в хижа „Камен дел” завърши с изстрели
  • Турция отправи остри критики към Гърция, напрежението в Източното Средиземноморие се изостря
  • Зеленски призовава Тръмп и Стармър да се срещнат и да намерят общ език
  • Снаряд падна в близост до иранската атомна централа в Бушехр
  • Разследват смъртта на млада жена в софийска болница
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Куриоз! Бургазлия получи акт за 100 хил.лева от КАТ (СНИМКИ)


Куриоз! Бургазлия получи акт за 100 хил.лева от КАТ (СНИМКИ)
Софтуерът очевидно не е съвършен и създава проблеми. Не се паникьосвайте, ако видите голяма глоба срещу името си
Ключови думи: глоба, сайт, кат, бургас, флагман
03 Юли 2018, Вторник, 17:06 ч.
Автор: Гергана РАДЕВА

Десетки остават изумени, след като въведат ЕГН-то си и трите имена, излизат им стари и несъществуващи актове

Платформата за онлайн проверка на глобите към КАТ очевидно не работи, сигнализираха читатели на Флагман.бг. Те са останали удивени от данните, които се показали, след като въвели номера на шофьорската си книжка, ЕГН и трите си имена. На мнозина са им излезли актове, които или не съществуват, или са отдавна платени. Темата породи и огромен дебат във фейсбук групата "Шофьори Бургас".

Такъв е и случаят на Станислав, който се оказа, че има задължения от 2005 година, когато всъщност дори е нямал шофьорска книжка. Това лесно може да се установи, защото тогава той е бил под 16 години, но срещу името му е записан дълг от 200 лева за пътно-транспортно нарушение.

"До миналата година нямах никакви задължения. Стреснах се, но предполагам имат някакъв проблем със системата", разказа Станислав пред Флагман.бг. 

Подобно е и положението при Гергана, която решила да направи проверка в електронния сайт с данните на мъжа й. Остана шокирана, когато видяла, че той има няколко санкции. Ченето й буквално паднало, след като видяла, че половинката й има да плаща 100 000 лева акт заради глоба от 1999 година!  Сумата изглежда огромна, може да е в неденоминирани български лева, но може и да не е. Пълна загадка!


Съпругът на бургазлийката има задължение от 100 хил. лева от 1999 година

„В сайта излизат няколко глоби, които би следвало да са платени. Досега си е подновявал няколко пъти книжката и са му казвали, че няма задължения. Изведнъж излизат стари актове и то за такива пари. Платформата им явно не работи“, категорична е бургазлийката.

Полицейски източници обясниха пред Флагман, че в момента се тестват различни версии на системата и се ъпдейтва информацията. Не е изключено да има грешки, но те лесно ще бъдат изчистени, твърдят от КАТ. 


Проверете дали и вие нямате огромни глоби ТУК

В категории: Бургас


13
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей 17/03/2026, Вторник 22:00 13
Тервел ИЛИЕВ Как да намалим стреса Как да намалим стреса 17/03/2026, Вторник 22:00 2
13
Коментара по темата
13.
Ханко Брат
05.07.2018 22:41:13
0
0
спикойно , стаат грешки .все пак там работят некадърници
12.
66
05.07.2018 08:09:34
0
0
Купих си 2 два фалшиви нотариални Акта от нотариус Бисер ДЕМИРЕВ 324 Айтос....и със тях заблудих и измамих една бедна и болна жена и и взех 9 000лв,но КОСВЕНО за това е виновна и прокурор Милена Стойчева Генчева от РП-Айтос...
от:
milen petrov ([email protected])
дата:
29.06.2018 08:46
до:
[email protected]

Уважаема ,г-жо Главен инспектор на ИВСС-София
защо,прокурор Илиян Пантелеев от РП-Айтос .....след като писменно в РУ на МВР в гр. Айтос съм дал писменни показния какво съм извършил ....сиреч .....ИЗМАМИХ една болна и бедна жена и я измамих като и взех 9000лв и и продадох ид.ч. от втори жилищен етаж на една НЕУЗАКОНЕНА И НЕЗАКОННА къща който е с площ от 106,93кв.м. , а аз я заблудих и измамих и и го продадох благодарение на нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 за напълно ЗАКОННО уж ,че е 120 кв.м. , т.е. с 13,07кв.м получи по-малко жилище без партиди за ТОК и Вода ,защото е НЕЗАКОННО ....дори и НЯМА ПРАВО ДА ГО ПОЛЗВА ПО ЗАКОН /според ЗУТ/....все още не образува ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО .....ако продължава да чака .....накрая ще взема и да и го ЗАПАЛЯ ,нарочно заради АНАРХИЯТА В ПРОКУРАТУРАТА ....и най-вече РП-Айтос.....които не обръщат внимание на ИМОТНИТЕ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ при един скандално известен Айтоски нотариус Бисер ДЕМИРЕВ 324 с една НЕУЗАКОНЕНА И НЕЗАКОННА КЪЩА с административен адрес Айтос ,ул. Москва №18
Дано да вземете някакво правилно решение.....
11.
zapoznat
04.07.2018 13:41:55
0
0
Искам поне един мухльо дето работи в мвр и слухти тук да ми огговори какво право имат и кой им го дава, катаджии да търсят от хората документ за извършено плащане???
10.
чичо
04.07.2018 10:12:56
0
3
В СЕКТОР КАТ БУРГАС РАБОТЯТ НАЙ НЕВЕЖИТЕ ТЪПУНГЕРИ ОТ БУРГАСКА ОБЛАСТ,ЯВНО СЛУЖБИЦИТЕ ИМ СА КУПЕНИ И ГЛЕДАТ БЪРЗА ВЪЗВРЪЩАЕМОСТ И ЗАБОГАТЯВАНЕ ,НО НЕ И ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ И ЧУВСТВО ЗА ОТГОВОРНОСТ В СЛУЖЕБЕН ПЛАН !!!ВСИЧКИТЕ СА КАТО СВИНСКИ ЧЕРВА С ЧАДЪРИ И ДЪЖДОБРАНИ ПАЗЕНИ ОТ ВЪРХОВЕТЕ !!!!
9.
Anonymous
04.07.2018 09:18:22
0
1
Можем да прехвърляме актове в системата. Цената е 8% от стойността на актовете.
8.
сс
04.07.2018 08:25:54
0
1
Акт за ПТП може да бъде написан и на пешеходец/велосипедист.
7.
*********
04.07.2018 04:16:01
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Bs
03.07.2018 23:39:50
0
4
1- Да някой е откраднал едни пари и нищо не е свършил/както повечето неща в "държавата"/.
2- който има редовни актове да ги плаща да не реве!
5.
Gdjjjr
03.07.2018 18:57:16
0
5
kvi policai e teq oposumi li e
4.
После ЕС им е виновен.
03.07.2018 18:52:09
11
12
Това племе е зле от както съществува. И като почнат некви дърти малоумници да разправят за комунизма им..Хахаааа
Ами защо фалирахте бе комуняги с москвичи,лади и икароси хахааа.
Разбирам китайците с тяхният ”комунизъм” лъскав,производителен и обвързан с капитализма. Ама наще комуняги,фалирали,гладни,фкиснати и некъпани.... хахахааааа
Дойде демокрация,пак дирижирана от същите комуняги и децата им и простите Ганьовци пак объркани и неосъзнати. Това гяурите за нищо не стават,но отидат ли зад граница,да ги командва чуждият и да знаят че няма мърдане,са най-перфектните роби. За Ганьо само сопата и нищо друго. От Ганьо по-голям предател и педун няма. За него само сигански юмрук и бахур. След 50год България ще се доминира от сигани. Хахаааа държавата на ”селските тарикари” хахааа
3.
truestory
03.07.2018 18:48:49
1
14
не работи естествено, а някой е нагушал пари за работеща система, каквато няма. На базата на това нещо отнемат книжки...ко прайм ве полицайчета. Нали слухтите и тук. Споделете в коментар какво право имате вие да изисквате от хората документ че са си платили??? в нап ли работите или в мвр???
2.
Деноминацията на лева
03.07.2018 18:20:58
1
17
През '99 година,парите бяха в хиляди. Най-вероятно е глоба за 100 лв на сегашните пари ;)
1.
ХАХАХААХААХАХА
03.07.2018 18:04:25
2
33
ТО ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА Е ДАЛА ФИРА, ТЕ СЕДНАЛИ ЗА КАТ ДА ПЛАЧАТ. ПРОСТИ ГАНЮВЦИ ЕЙ!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Парламентът прие пенсионерите да получават добавки два пъти годишно Парламентът прие пенсионерите да получават добавки два пъти годишно Великденските и коледните помощи се уреждат със закон и ще обхванат над 500 хиляди души Утре ще се проведе концертът на майсторския клас по цигулка на фестивала Солисими Утре ще се проведе концертът на майсторския клас по цигулка на фестивала Солисими Концертът ще се проведе от 16:30 часа в зала „Петя Дубарова“ в Културен център Морско казино Таксите в България са в пъти над тези в ЕС и се отразяват пряко върху домакинствата Таксите в България са в пъти над тези в ЕС и се отразяват пряко върху домакинствата Бизнесът настоява за мораториум върху екотаксите за електроуреди заради по-високи цениБългарските потребители плащат значително по-високи екотакси за домакински електроуреди в сравнение с други държави от Европейския съюз. Това води до по-високи крайни цени на уредите и предизвика искане от страна на бизнеса за спешен мораториум върху увеличенията. Българската стопанска камара и още 14 браншови организации настояват таксите да бъдат временно замразени, докато се направи анализ на реалните разходи на организациите за оползотворяване на отпадъци. Според тях липсва прозрачност при формирането и разходването на тези средства, съобщи Блиц. Данните показват съществени разлики с други страни в ЕС. Продуктовата такса за хладилник с тегло 70 кг в България достига 33 евро, докато в Гърция и Румъния тя е около 14 евро. За пералня таксата у нас е 18 евро, при 13 евро в Румъния и 8 евро в Гърция. В Австрия същата такса е едва 0,52 евро, съобщи БТА, позовавайки се на браншови организации. Разликите се виждат и при по-малки уреди. За прахосмукачка българските потребители плащат около 5 евро, докато в съседни държави таксата е около 1 евро, предава БНР. Екотаксите бяха увеличени от 1 юли миналата година, като при някои категории ръстът достига между 8 и 10 пъти. Още тогава производители и търговци предупредиха, че това ще доведе до поскъпване на уредите за крайния потребител. Според председателя на Българската стопанска камара Добри Митрев причината за високите цени не е външен фактор, а вътрешни регулации и натрупани разходи. Той подчерта, че бизнесът търси диалог с институциите и вече е насрочена среща с министъра на околната среда. Представителите на сектора настояват за по-голяма прозрачност и конкуренция при организациите за оползотворяване на отпадъци. Те предлагат либерализация на режима и допускане на нови участници на пазара, което да доведе до по-ниски разходи. Към момента няма официално решение по исканията на бизнеса. Очаква се темата да бъде обсъдена с държавните институции в следващите дни. Отказ на двигателя е една от версиите за трагедията край Маслен нос Отказ на двигателя е една от версиите за трагедията край Маслен нос При втори оглед на кораба, направен при по-добра видимост, водолазите са успели да влязат в машинното отделение Втори труп изплува за часове по Черноморието, този път край Варна Втори труп изплува за часове по Черноморието, този път край Варна Тяло на мъж изплува във Варна, по-рано сутринта откриха мъртва жена на плажа в Поморие Млади лекари специализират в УМБАЛ Бургас заради спешността и разнообразието Млади лекари специализират в УМБАЛ Бургас заради спешността и разнообразието Болницата обяви конкурс за още желаещи, бройките са единични Министерството представи мерки за машинното гласуване и видеонаблюдението с цел прозрачност Министерството представи мерки за машинното гласуване и видеонаблюдението с цел прозрачност МЕУ и ОССЕ обсъдиха сигурността на изборите преди вота през април Модерни терапии без операция дават шанс на пациенти със ставни проблеми Модерни терапии без операция дават шанс на пациенти със ставни проблеми Специалистът е в Бургас до петък 20 март. Следващите прегледи ще са в края на април Рая Назарян обсъди със САЩ визовия режим и стратегическото партньорство Рая Назарян обсъди със САЩ визовия режим и стратегическото партньорство София отчита напредък по безвизовите пътувания и търси по-тясно сътрудничество в технологии и сигурност Полицейска операция срещу контролиран вот във Варненско с трима задържани Полицейска операция срещу контролиран вот във Варненско с трима задържани Жандармерията се включи в акцията, проверяват адреси и лица с данни за изборни нарушения
Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори