Какво направи за туризма в региона проф.Божидар Димитров и защо стана почетен гражданин на Бургас, Созопол и Царево
Приносът на проф.Божидар Димитров за развитието на културно-историческия туризъм в региона е огромен
01 Юли 2018, Неделя, 16:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: АрхивПопуляризира културно-историческите забележителности от региона, даде световна слава на Созопол
Тази вечер внезапно ни напусна уважаваният учен проф.Божидар Димитров – човек, който се посвети на популяризацията на героичните върхове в българската история и културно-историческия туризъм. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)До преди 10-ина години този тип туризъм бе непознат за голяма част от Общините от Бургаския регион.
Проф.Божидар Димитров положи огромни усилия, за да покаже, че имаме не само море, а и история, която си заслужава да се види. И успя! Неслучайно стана почетен гражданин на три общини от региона – Бургас, Созопол и Царево.
Проф.Божидар Димитров стана почетен гражданин на Бургас през 2010 година
Приносът му към родния Созопол безспорно е най-голям. Проф.Божидар Димитров е откривателят на вампира Кривич, мощите на Йоан Предтеча и други артефакти с висока историческа стойност, които дадоха световна слава на Созопол.

Проф.Божидар Димитров помогна изключително за популяризирането на Созопол като туристическа дестинация
Макар и да има известни съмнения за автентичността на находките, той така успя да ги популяризира, че красивия морски град привлече вниманието на целия свят, с което интересът към Созопол сериозно се засили. С присъщото си чувство за хумор, проф. Божидар Димитров рекламираше дестинацията по този начин: „Цици има по целия плаж, вампирска кръв има само при нас!“.
Последните две-три години той оказваше сериозна помощ и на археологическия екип, проучваш крепостта Русокастро край Камено. Според проф.Божидар Димитров това може да се превърне в следващия Перперикон. В интервю пред Флагман.бг миналата година той обяви, че Русокастро е „Най-големият и сложен замък по българските земи”. За съжаление времето не му достигна да завърши тази мисия.

За съжаление не успя да завърши мисията си на крепостта Русокастро
В категории:
Животът
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево

Как не те е срам да злоупотребяваш и да коментираш гадости за ЕДИН ДОСТОЕН БЪЛГАРИН,НАПРАВИЛ ТОЛКОВА МНОГО ЗА БЪЛГАРИЯ!
Някои отворковци припомнят в този тъжен ден, че Божидар Димитров бил доносник от Д.С. Да, така е, но за разлика от 1 милион комунисти - майкопродавци и милион и двеста хиляди доносници на Д.С., той не беше руска подлога, той не беше продажен рубладжия, той не беше зомбирана комунистическа отрепка с руска пикня в главата, той не беше чуждопоклонник. Той беше българофил и до последния си ден се опитваше да помогне на България доколкото може и с каквото може. Лека му пръст и Бог да го прости!