Бой в Скопие, демонстранти хвърляха камъни и бутилки по полицаи пред парламента
Полицията се намесила, след като някои от демонстрантите започнали да хвърля камъни и бутилки срещу служителите на реда, охраняващи парламента
18 Юни 2018, Понеделник, 10:01 ч.
Разпръснаха протестиращите със звукови гранати и сълзотворен газ
Стотици македонци излязоха на протест в Скопие против договора за новото име на страната, съобщава БНТ.
По-рано вчера беше подписан договорът между Гърция и Македония за решаване на спора за името.
Македонската полиция за борба с масовите безредици използва звукови гранати и сълзотворен газ, за да разпръсне белязан от насилие протест в Скопие против договора с Гърция за новото име на страната.
Полицията се намесила, след като някои от демонстрантите започнали да хвърля камъни и бутилки срещу служителите на реда, охраняващи парламента. Няколко демонстранти били арестувани. В протестите участвали няколкостотин души.По-рано през деня външните министри на Гърция и Македония подписаха историческо споразумение за новото име на бившата югославска република, която вече ще се нарича Република Северна Македония, слагайки край на близо 30-годишен спор. Документът трябва да бъде одобрен от парламентите на двете страни, а в Македония ще бъде организиран и референдум. Македонският президент заплашва да блокира споразумението.
В категории:
Животът
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник
Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън
