Кметицата Десислава Иванчева и помагачите й остават в ареста, доказателствата - железни
20 Април 2018, Петък, 16:25 ч.
Автор: Христо НИКОЛОВДнес стана ясно, че срещу нея е свидетелствала кметската секретарка Маргарита Стоянова
Спипаната с подкуп кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева остава в ареста, постанови току-що Специализираният наказателен съд.С постоянна мярка "задържане под стража" са и зам.-кметицата Биляна Петрова, както и Петко Дюлгеров, сочен от прокуратурата за посредник при получаването на подкупа.
Трима агенти от КПКОНПИ следели кметицата Иванчева, решили да върнат парите от подкупа на бизнесмена Ваклин
Съдът прецени, че към момента има достатъчно обосновани доказателства, че тримата са извършили престъпленията, а именно – Десислава Иванчева получаване на подкуп в изключителни големи размери, Петрова и Дюлгеров – сочени за помагачи.
Тримата не биха се укрили, според съдебния състав, но има опасност да извършат престъпления или окажат влияние на разследването.
Основните свидетели са бизнесменът Александър Ваклин, както и негови съдружници. Днес стана ясно, че срещу нея е свидетелствала кметската секретарка Маргарита Стоянова. Показанията на свидетелите се покриват и не си противоречат едни с други, заключи съдебният състав.
Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест
Бюджет 2026 спира бонусите на министри и шефове на агенции
ГЕРБ: В бюджета за 2026 г. не са предвидени средства за Националната детска болница
Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години
Георги Ангелов предупреди: Бюджет 2026 води България по пътя на Жан Виденов
Община Варна много дашна, плаща 36 000 евро за концерт на Папи Ханс и 35 000 за DARA
Четири жертви, сред тях дете, при жесток сблъсък на "пътя на смъртта"
Жегата в Гърция утрои търсенето на лед
Министерството на туризма извършва съвместни проверки за безопасността на децата в туристическите обекти
АПИ спира тировете по "Тракия" и "Струма" в петък и неделя
Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България
Божанов: Самолетите в Безмер са цената за горивото, а не изгодна сделка

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/politika/karayancheva-razkri-koy-e-golemiya-koshmar-na-bsp_news594955.html