Стана ясно кой е посредникът при подкупа на кметицата на район "Младост"
19 Април 2018, Четвъртък, 09:59 ч.
За ареста на бившия районен кмет Петко Дюлгеров са потвърдили няколко независими един от друг свои източници
Бившият районен кмет на "Малодост" Петко Дюлгеров е посредникът при подкупа на Десислава Иванчева, твърдят колегите от вестник "Труд".За ареста на бившия районен кмет Петко Дюлгеров са потвърдили няколко независими един от друг свои източници.
По информация на вестника още, че след разрива между Иванчева и "Нормална държава" на Георги Кадиев, кметицата останала без доверени съветници и в сградата на общината все по-често започнал да се появява Петко Дюлгеров, който й давал насоки в работата.
Сегашната секретарка на Иванчева е заемала същия пост при Дюлгеров в периода на неговото управление, започнало през 2007 година и приключило през 2011-а. Покрай секретарката той се запознал със сегашната кметица, която започнала да се допитва до него.
Дюлгеров печели ръководното място в район "Младост" на изборите през 2007 година, като е издигнат от ГЕРБ.
През април 2010-а партията официално снема политическото доверие от него. От столичната организация на ГЕРБ дори сезират прокуратурата за нарушения на Дюлгеров, като така се надяват да се стигне до отстраняването му от кметския пост.
Причината е, че той е пряко избран и може да бъде свален, само ако подаде оставка или при влязла в сила присъда срещу него.
Затова е подаден сигнал, че косенето на зелените площи в "Младост" започва през юли, когато тревата вече е стигнала метър. Според ГЕРБ това означава, че се спестяват поне три коситби, за които иначе са отпуснати пари.
Друг е казусът с новия кучешки приют в "Младост", за който СО гласува 2 милиона лева. Заради бездействието на Дюлгеров всичко е пренасочено към район "Слатина".
Отделно Петко Дюлгеров е винен за отдаване общински обекти без разрешение от СОС, като приземния етаж на 131-во СОУ и паркинг в близост до Бизнеспарка. Имало и завишени цени при даване на обществени поръчки – ремонт на две училища и една детска градина, както и на данъчното.
Въпреки всичко това Дюлгеров доизкарва мандата си без подкрепата на ГЕРБ.
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор
Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки
Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
10/01/2026, Събота 21:00
0
Най-добре платените професии в България през 2025 г.
Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори
Защо котките следват стопаните си навсякъде
Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите
Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп
Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето
Мощен циклон със сняг и поледици навлиза в България
Половината от левовете вече са изтеглени от оборот

Нямат срам ограбиха сумати хора съсипаха сумато бизнеси и разбиха много семейства.
4.2 милиарда лева не като 56.000 евро така е
Явно мафията я тресе страх от 40 килоиграма жена....
Кой разследва 350 милиона за ЧЕЗ. Кой? Правим се там на ощипани да не хванат мутрата.