×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спецпрокуратурата масово сключва сделки с престъпни групи


30 Март 2018, Петък, 14:38 ч.

Бандитите са осчетоводили ареста и затвора като част от бизнеса си

Над 50% от присъдите на спецсъда са постигнати след споразумения между обвинението и подсъдимите, съобщи шефът на спецпрокуратурата Иван Гешев при годишния си отчет. През миналата година са осъдени 270 души, пише вестник "Сега".

"Споразумение за мен е синоним на присъда, която не подлежи на обжалване. На който не му е ясно, трябва да чете повече, а ако е магистрат, е обидно", заяви Гешев.

Проблемът със споразуменията е, че присъдите винаги се дават под законовия минимум за наказание. Така за ръководство на организирана престъпна група може да се постанови например тригодишна присъда вместо до 10 г. Обикновено такива хора са лежали няколко месеца и в следствения арест, което допълнително намалява времето, което ще прекарат в затвора. Прокуратурата обаче използва споразуменията непрекъснато и така отчита множество осъдени. Те се одобряват от съда и не подлежат на обжалване.

"Трябва да ви е ясно, че голяма част от криминалната престъпност е осчетоводила ареста и затвора като част от бизнеса. На него му е ясно, че трябва да сключи споразумение, след като стигне до едно ниво, и колкото по-малко, толкова по на сметка, за да може да излиза и да продължава да си работи, това е бизнес техен. Те си го изживяват като нещо нормално, след като вече няма накъде, да сключиш споразумение, да лежиш и да се бориш да лежиш колкото може по-малко", обясни Гешев.

Той посочи, че през следващата година приоритет ще бъде наложените наказания да бъдат адекватни на извършените престъпления. Това е проблем на прокуратурата, каза той. "Това е свързано и с качеството на прокурорската работа, няма какво да крием. И с качеството на съдийската работа. Знам при кой прокурор е един проблемът, при кой е друг. Аз нося отговорност за хора, които са минали през конкурс и са спечелили, и не мога да ги избирам", обясни Гешев.



ОБЕЩАНИЕ

По делата за корупция по високите етажи на властта споразумения няма да има, зарече се прокурорът. Тези дела бяха прехвърлени на спецпрокуратурата наскоро. "Ако мислите, че ще има споразумения за корупцията по високите етажи, много се лъжете. Там борбата ще е до последно, защото едно споразумение означава комисия за корупция, запори на сметки, възбрани на имоти, репутационен риск и каквото се сетите още", заяви Гешев.

В категории: Темида


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Шерцингер гледа българско предаване Шерцингер гледа българско предаване 01/11/2025, Събота 21:49 1
Флагман.БГ Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? 01/11/2025, Събота 21:15 3
Масова стрелба до България
Масова стрелба до България 01/11/2025, Събота 20:17 4
2
Коментара по темата
2.
до Кмета на Айтос,Васил ЕДРЕВ
31.03.2018 09:14:32
0
1
А кой ще финансира СИЙКА ВЪЛКОВА ТЕНЕВА ....за да спре с ИМОТНИТЕ СИ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ ...в Айтос и с.ЧЕРНА МОГИЛА
И до кога ще има порочна практика в издаването на:
1.УДОСТОВЕРЕНИЯ ЗА НАСЛЕДНИЦИ
2.СКИЦИ
3.ДАНЪЧНИ ОЦЕНКИ
САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ И СДЕЛКИ ПРИ НОТАРИУС БИСЕР ДЕМИРЕВ 324
1.
Иван
30.03.2018 12:11:23
0
9
Прокуратура ,,,,смешници
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Изгониха диджея Иван от Big Brother заради агресия Изгониха диджея Иван от Big Brother заради агресия Шоуто напусна и тираджията Калин Българските тракийски земи си имат свой римски император Българските тракийски земи си имат свой римски император Кой е Максимин Трак и защо никой не учи за него по история, разкрива проф. д.и.н. Диляна Ботева   Наводнение във Варна Наводнение във Варна Получиха се водопади Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Много е магнетична „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" Това трябвало да се случи преди санкциите да влязат в сила на 21 ноември Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата
Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Тръмп заплаши с военна сила Нигерия Причината била продължаващото и ескалиращо насилие в Нигерия Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Масово кръвопролитие: Двама мъже атакуваха с ножове влак в Англия, има тежко ранени ВИДЕО Девет души са с опасност за живота, хора са се криели в тоалетните Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори