Бургас взе уникалната статуетка "Ангел на благодарността" в НС! Над 120 бебета родени инвитро с подкрепата на общината
23 Март 2018, Петък, 08:15 ч.
Автор: Антония Чорева, снимка: АвторътОт 10 г. Общинският съвет отпуска средства за подпомогане на семейства с репродуктивни проблеми
Община Бургас взе уникалната статуетка „Ангел на благодарността“ на фондация „Искам бебе“ в Народното събрание заради усилията да подпомага семейства с репродуктивни проблеми.
От името на общината статуетката взе зам.-кметът по образованието Йорданка Ананиева.
Пред Флагман тя коментира, че статуетката се дава на всички личности и общини, които са допринесли за раждането на деца и подпомагане на семейства, които имат проблеми.
„От 2008 г. община Бургас разработи програма, по която семейства с репродуктивни проблеми, могат да кандидатстват и да получат средства от общината за инвитро процедури“, обясни Ананиева.
Така община Бургас финансира вече 10 години двойки от Бургас. А в резултат са се родили повече от 120 бебета. Политиката е трайна и остава и за напред.
Сумата за подкрепа, която се отпуска за всяко семейство, е различна, според нуждите на семейство. С молба до Общинския съвет и Комисията по здравеопазване, семействата, които желаят, трябва да подадат молба.
Процесът по отпускане на парите се придвижва бързо, обясни бургаският депутат Галя Василева, която също е инициатор в тази посока.
С казусите се занимава основно зам.-кметът по здравеопазване Лорис Мануелян. За улесняване на процедурите в бургаската болница се създаде и Звено за асистирана репродукция.
На събитието присъстваха много деца и бебета, родени благодарение на усилията на местната власт.

В категории:
Бургас
Опасно време в събота 2 май - жълт код за шест области
Как да приготвим вкусна българска баничка с кашкавал и яйца
Огромен пътен проблем на отсечката Пампорово - Смолян
Петима чужденци спипани с дрога на морето
Как да приготвим бързи и лесни шоколадови бисквити - рецепта
Водата свършва - кои първи ще платят цената
Каква е идеалната кариера за всяка зодия
Горивата в Германия поевтиняват, вижте цените
Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона
Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград
Как да приготвим агнешки котлети с мед и горчица: Лесна рецепта за празнична трапеза
Работници на протест, искат 13-а и 14-а заплата
