×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Строят 9 многоетажни паркинга в София
  • 5,14% е безработицата през ноември
  • КЗП и НАП проверяват малките магазини за необосновано повишаване на цените
  • Възраждане иска избори през март
  • Страната се намира в началото на грипна епидемия, каза доц. Ангел Кунчев
  • Китайци възраждат марката Santana
  • Разкриват директни полети от София до Варшава
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Поредната тъмна сделка на Корнелия Нинова с триото Борисов-Цацаров-Пеевски


Поредната тъмна сделка на Корнелия Нинова с триото Борисов-Цацаров-Пеевски
Поведението на лидерката на БСП прераства в системно лицемерие
20 Февруари 2018, Вторник, 13:40 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимки: Авторът

Скандалният избор на статуквото за бъдещ шеф на антикорупционния орган минава с мълчаливото съгласие на БСП и лидера й


Пресконференция с участието на лидера на БСП във вторник потвърди съмненията, че се подготвя порочна политическа договорка и за новия антикорупционен орган.
Подобно договаряне имаше и миналата година за членовете на Висшия съдебен съвет, макар че Корнелия Нинова отричаше категорично.

От ГЕРБ и „Обединени патриоти” предлагат за председател на антикорупционния орган Пламен Георгиев. Това е бившият прокурор, който на практика оневини Бойко Борисов по аферата „Мишо Бирата”, при която премиерът спря акция на Агенция „Митници”, свързана с незаконно производство на бира, заради „поет ангажимент”.

На пресконференцията на БСП във вторник „Флагман” зададе въпроси на Корнелия Нинова - знае ли кой е прокурорът, оневинил премиера Борисов за аферата „Мишо Бирата” и знае ли какъв искат да го направят в момента; както и дали БСП ще влезе в играта за поквотно разпределение на членовете на антикорупционния орган, както се случи с ВСС.

Нинова обаче не отговори по същество, вместо това каза: „Няма да подкрепим кандидатурата на ГЕРБ за председател на новия антикорупционен орган. Но и няма да спрем дотук, защото работата ни не е просто да критикуваме и да посочваме слабости, а да посочваме алтернативи. Затова сме внесли своето предложение – на г-н Николов, за председател на този орган. Надяваме се да има нормално изслушване, да се чуят аргументите и на двамата кандидати. Ние ще подкрепим нашия кандидат – г-н Николов. Не сме разговаряли, не сме влизали в договорки с ГЕРБ или с „Обединените патриоти” за тяхната кандидатура. „Против” ще бъдем тяхната, ще си подкрепим нашата кандидатура. И разчитаме на хубаво изслушване и на чуване на аргументи – на не предрешен мач, надявам се.”
Доста хлъзгаво измъкване. 


Корнелия Нинова дори обяви Пламен Георгиев за професионалист покрай уточняващ въпрос на „Флагман” – дали не е редно БСП да бойкотира процедурата при тези обстоятелства.
Нинова отговори: „Те имат мнозинство. Дори и да бойкотираме процедурата, те ще си я прокарат. По-добре е, според нас, срещу едната кандидатура да изправиш алтернативата, да се видят две различни концепции, двама професионалисти, и да се прецени, че наистина има избор. Ако бойкотираме или напуснем, те ще си останат сами, имат си мнозинство, няма да има състезание, ще си изберат техния кандидат. Според нас това не е работещо. Една опозиция трябва да има своята алтернатива.”

Наложи се ново уточнение от репортера на „Флагман” – че става въпрос за бойкот на избора на членовете на антикорупционния орган (те следва да бъдат предложени на парламента от председателя на органа, който по всичко личи ще е Пламен Георгиев).
Корнелия Нинова обаче пак отговори уклончиво: „Нямаме разговор за членове на комисията. Нямаме наши нито предложения, нито водени разговори за членове на комисията. Единственото, което сме направили и правим, е да издигнем кандидат за председател, като опонент на техния.”

Припомняме, че БСП миналата седмица предложи за поста Николай Николов. По всички личи обаче, че има договорка Николов да влезе като член на бъдещата комисия или още по-вероятно – като неин зам.-председател. Издигането му за председател е проформа.

БСП получи изключително удобна възможност да подложи на убийствена критика ГЕРБ за това, че предлагат за шеф на антикорупционния орган прокурора, освободил от наказателна отговорност Бойко Борисов. Все пак Пламен Георгиев като ръководител на антикорупционната комисия ще трябва да контролира властта и самия Борисов. Но при тази ситуация изниква въпросът на кого е лоялен.

Досега той бе началник на Комисията за отнемате на незаконно придобито имущество. Очевидно се ползва с подкрепата и на главния прокурор Сотир Цацаров, както и на най-могъщия депутат от ДПС Делян Пеевски, чиито медии вече лансираха като фаворит за новата позиция именно Пламен Георгиев.

Последният преди два месеца стартира шокираща атака със спорни аргументи срещу Иво Прокопиев - собственик на едни от малкото медии, които си позволяват критики към триото Борисов-Цацаров-Пеевски. С това Георгиев засили съмненията, че изпълнява специални задачи, за да оглави новия антикорупционен орган.

Откакто Корнелия Нинова стана лидер на БСП, тя многократно е претендирала, че започва наистина борба с корупцията и със статуквото. За съжаление, действията й в опозиция вече системно се оказват изключително лицемерни и са лоша заявка за евентуалното й поведение във властта.

В категории: Темида , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
4
Коментара
4
Коментара по темата
4.
4 българин....
21.02.2018 09:13:59
2
1
А прокурори прикриват престъпления ,но на тях никой не им държи сметка от ГЕРБ!!!
за Айтос +Бургас става въпрос
РП-Айтос
ОП-Бургас
АП-Бургас
Работата на нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 Айтос ? как работи?
3.
Въпрос
21.02.2018 00:30:31
2
6
А, какво да кажем за позицията на триото "Обединени идиоти"!?
2.
bai kosta
20.02.2018 23:39:20
0
4
Както е казал Алековият герой и едните и другите са маскари,ама срещу ръжен не се рита.
1.
до нина
20.02.2018 19:34:30
4
3
Спри се, моля те банална си! Къде е сина ти, как се издържа, колко пари даде за благотворителност ти, която говориш за бедност на народа и уж съжаляваш..........
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група Сред задържаните са полицаи, включително началник от Пето РПУ, а още едно лице се издирва от прокуратурата Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Все повече сигнали за хлебарки в жилищните сгради: експерт предупреждава за ръст на заразяванията Все повече сигнали за хлебарки в жилищните сгради: експерт предупреждава за ръст на заразяванията Дезинфекционни фирми отчитат скок на заразяванията в големите градове, а експерт предупреждава: проблемът рядко е само в един апартамент 78 млн. лв. дупка в социалния бюджет: защо хората с ТЕЛК растат лавинообразно 78 млн. лв. дупка в социалния бюджет: защо хората с ТЕЛК растат лавинообразно Данните на социалното министерство показват системен ръст на разходите за лични асистенти и помощи, който поставя под въпрос устойчивостта на социалния модел Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните Хероиновият бос Драго Шопа отива за 4,3 г. в затвора Хероиновият бос Драго Шопа отива за 4,3 г. в затвора Меденруднишкият криминоген е осъден заради два смешни и нелогични обира на адвокатска кантора и на офис на брокерска къща Промени в движението по АМ „Струма“ край Перник от 17 до 22 декември Промени в движението по АМ „Струма“ край Перник от 17 до 22 декември Ограниченията са заради обезопасяване на откоси в участъка между Студена и Старо село Столичната община започва зимна кампания с храна и топли напитки за хора в нужда Столичната община започва зимна кампания с храна и топли напитки за хора в нужда Инициативата ще се реализира всеки ден в центъра на София до края на март 4-те зодии, които ще имат много късмет на 16 декември 2025 4-те зодии, които ще имат много късмет на 16 декември 2025 Тези астрологични знаци получават подкрепа и кураж от вселената, което им носи късмет, увереност и надежда Украйна обяви Филип Киркоров за издирване Украйна обяви Филип Киркоров за издирване Руският певец е обвинен задочно за нарушаване на режима за влизане в спорни територии и подкрепа на действията на Русия
Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Решението идва на фона на напрежението между Москва и Берлин заради войната в Украйна Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Младите лидери на протестите свикват нова демонстрация на 28 декември и започват събиране на подписи Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Скулптурата е паднала на главата си по време на екстремно време в щата Рио Гранде до Сул Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. По-спокойният ураганен сезон в Атлантика намали щетите, въпреки мащабните пожари и наводнения Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Създателят на „Аватар“ заема пето място сред най-богатите режисьори в Холивуд след Стивън Спилбърг, Джордж Лукас, Питър Джаксън и Тайлър Пери Анджелина Джоли показа белезите от мастектомията, призова за достъпна превенция на рака за жените Анджелина Джоли показа белезите от мастектомията, призова за достъпна превенция на рака за жените В интервю за TIME France актрисата говори открито за личния си здравен избор, майка си, битката с генетичния риск от рак и новия си филм, вдъхновен от преживяванията ѝ Почина Антъни Гиъри - актьорът, който промени дефинира дневните сериали Почина Антъни Гиъри - актьорът, който промени дефинира дневните сериали . Гиъри е починал в неделя в Амстердам, неговият дом през последните години, вследствие на усложнения след хирургична интервенция България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата Всеки четвъртък българското дете на възраст 13–15 години посяга към цигарите, показва новото глобално проучване
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори