МВР разпространи актуална снимка на масовия убиец от Нови Искър
05 Януари 2018, Петък, 19:08 ч.
Росен Ангелов се издирва от 2009 година за гнусно престъпление, но спокойно се разхожда на свобода
СДВР разпространи нова снимка за издирвания за шесторното убийство в Нови Искър Росен Желев Ангелов. Ако някой разполага с информация за местонахождението на Росен Желев Ангелов, веднага да позвъни на телефон 112 или да отиде в най-близкото районно управление на МВР! Лицето се издирва като обвиняем за шесторното убийство в град Нови Искър. Анонимността е гарантирана", написаха от СДВР на официалната страница във Фейсбук на институцията, съобщава агенция Блиц.
Преди минути от прокуратурата и МВР разкриха нови данни за издирвания мъж и обявиха ужасяващи подробности за аутопсията на жертвите. Всички са убити с по няколко изстрела, като в главата на всеки един от тях е произведен и контролен изстрел. Явно извършителят е искал да е сигурен, че няма да има живи. Това заяви на извънреден брифинг Борислав Сарафов, директор на Националната следствена служба, по случая с шесторното убийство в Нови Искър.
"Прякорът на убиеца е "Горският човек". Той няма документи, работа или имущество. Имал е връзка с пострадалата Кети, която е продължила около 6 месеца преди убийството.
Росен има три присъди за лишаване от свобода. Първата присъда е влязла в сила през 1994 година заради кражба на имущество на стойност над 2000 лева. Втората му присъда е от 1999 година. Тогава е признат за виновен, че в София се е съвкупил с лице от женски пол чрез заплаха. През 2002 година е освободен предсрочно от затвора. Третата му присъда е, че през 2007 година е съблякъл голо лице от женски пол и е опипвал половия й орган с цел да достигне до сексуална възбуда. Лицето е на 12 години. Тази присъда е била задочна, защото се е укрил още преди произнасянето на присъдата. Обявен е за общодържавно издирване от 8 септември 2009 година", добави Сарафов.
Той заяви, че Ангелов е обект на разследване и по други досъдебни производства. Авторството на деянието е абсолютно категорично - на Росен Ангелов. Той не е имал съучастници.








Медведев отсече: Русия и САЩ са...
29/04/2025, Вторник 21:33
1

Световен шампион пристига в Бургас
29/04/2025, Вторник 21:24
0





Големи проблеми с водата в...
29/04/2025, Вторник 20:40
0

Разговор на високо ниво между България и САЩ
29/04/2025, Вторник 20:24
1

Млада жена нападна полицаи
29/04/2025, Вторник 20:00
0





Промяна в движението по "Тракия" утре
29/04/2025, Вторник 19:00
1

