Инвестират 20 милиона лева в портовете Бургас, Варна и пристанищата по река Дунав
14 Декември 2017, Четвъртък, 02:00 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВСредствата ще бъдат използвани за ремонт на вълноломи, настилки на терминали и подходни канали
20 милиона лева ще инвестира догодина Държавното предприятие „Пристанищна инфраструктура“ в портовете Бургас и Варна и пристанищата по река Дунав. Това съобщи генералният директор на Държавното предприятие Ангел Забуртов.
Средствата, предвидени за инвестиции в пристанищата, ще бъдат използвани за ремонт на вълноломи, настилки на терминали, удълбочаване на водни участъци и подходни канали.
Бюджетът е около 20 милиона, които инвестираме в морски пристанища, разпределени в Бургас и Варна, така и по речни пристанища Русе, Лом, Видин, съответно пропорционално разпределени като инвестиции, добавя Забуртов.
През 2017 година е отчетен рекорден товарооборот. През речните и морските пристанища са обработени около 30 милиона тона товари.
„Това, което обикновено сравняваме, са контейнерите. Пак, ако ги сравняваме с Констанца българските пристанища правят някъде малко повече от 200 хиляди теута, което е единица за измерване на контейнери. Костанца прави около 600 хиляди. Да кажем три пъти повече. На фона на четири пъти по-голяма икономика, нещата са съпоставими“, коментира Забуртов.
В категории:
Животът
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище
Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите
Това е човекът, който може да победи Ердоган?
31/07/2026, Петък 19:52
2
Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море
4 зодии лъжат толкова убедително, че трудно ще ги разобличите
Тези навици надуват сметката за ток
Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото

Така, че да се радваме и на това което имаме сега.....