Деца подариха моноспектакъл за патронния празник на училището в Приморско
07 Декември 2017, Четвъртък, 12:30 ч.
Автор: Флагман.бгНа сцената се редуваха ученици, които разказваха за живота и творчеството на Вапцаров
Постановката на Иван Панев по „Епопея на забравените“ от Иван Вазов и текстове на Захари Стоянов бе представен за патронния празник на СУ „Никола Й. Вапцаров“ в Приморско.Празничното тържество се проведе в салона на местното читалище, където заедно с учениците в препълнената зала присъстваха няколко поколения учители на приморското училище. Председателят на общинския съвет Златина Тюлиева, директорът на СУ „Н. Вапцаров“ Мариана Казларова, служители на общинска администрация, родители и близки на децата също станаха част от атмосферата на празника.
На сцената се редуваха ученици, които разказваха за живота и творчеството на Вапцаров. По артистичен начин бяха представени и някои от стиховете му, от които личи вярата в достигане на по-добър живот. Децата пяха и песни, с които повдигнаха патриотичния дух в залата.
Кулминацията на празника настана, когато на сцената излезе актьорът Димитър Марков, който представи своя моноспектакъл за героичните подвизи на велики българи, възпети в текстове на Захари Стоянов и Иван Вазов. Актьорът започна с образа на Васил Левски, премина през Георги Бенковски, Кочо Чистеменски, братята Михаил и Георги Жекови и завърши с „Опълченците на Шипка” и Георги Раковски.

Спектакълът по някои от най-знаменателните български поеми по изключителен начин се вля в цялостното звучене на училищния празник , като отправи своеобразен зов за незабрава на героичното минало на България и национална гордост.
В категории:
Приморско
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
